MacBook Air czasami zawiesza się, gdy podłączony jest monitor zewnętrzny


8

Któregoś dnia kupiłem ultra szeroki monitor (LG 29UM58). Aby podłączyć go do mojego Air, przekształcam sygnał mini-DP na HDMI. Dzięki dwóm różnym kablom zacząłem zauważać sporadyczne opóźnienia w sygnale, w którym ekran zawiesza się na około sekundę, a potem znów reaguje.

Kilka ciekawszych ciekawostek:

 • Dzieje się tak na ekranie mojego laptopa, a także na monitorze zewnętrznym, gdy jestem podłączony do wyświetlacza.
 • Mogę korzystać z menu ekranowego monitora, gdy ekran jest zamrożony.
 • Nigdy nie miałem tego problemu z poprzednim ekranem, monitorem Full HD 16: 9 z portem DVI.
 • Wypróbowałem kabel AmazonBasics Mini-DP na HDMI (maksymalna rozdzielczość 1920x1080), a także adapter Mini-DP na HDMI nieznanej marki wraz z kablem HDMI-HDMI. Oba dały takie same wyniki.
 • Używam macOS Sierra na MacBooku Air 2015.
 • Natywna rozdzielczość mojego nowego monitora to 2560x1080.
 • Wydaje się, że problem pojawia się tylko wtedy, gdy poruszam myszą, więc wydaje się, że istnieje pewna zależność między wprowadzaniem myszy i wyświetlaniem. Nie widziałem, żeby tak się działo podczas pisania.
 • Próbowałem odtworzyć problem podczas odtwarzania wideo. Przez większość czasu zarówno wskaźnik, jak i wideo zamarzają, ale czasami tylko wskaźnik zamarza. To sprawia, że ​​uważam, że nie jest związany z samym monitorem ani kablem.

Jak mogę dowiedzieć się, co powoduje losowe zawieszenie się i naprawić problem?


Jaką marką / modelem jest nowy monitor? Z wieloletniego doświadczenia z wieloma różnymi adapterami MDP> HDMI innych firm, bardzo niewiele faktycznie działa dobrze, jeśli w ogóle. Polecam adaptery MDP> HDMI marki BELKIN. [Oświadczenie: zadowolony klient produktów BELKIN - brak udziałów finansowych w firmie.]
IconDaemon

To LG 29UM58.
Pieter

Nie sądzę, że ma to związek z adapterem, ponieważ zauważyłem, że czasami mój wskaźnik zawiesza się, ale wideo w innym miejscu na ekranie jest odtwarzane.
Pieter

Odpowiedzi:


11

Bardziej niż prawdopodobne jest to, że w rzeczywistości dotyczy to adaptera Mini DP na HDMI.

Wymieniony na liście adapter przejściówki Mini DisplayPort na HDMI firmy AmazonBasics jest pasywnym adapterem (zauważ, że nigdzie nie jest powiedziane „aktywny”). Ponadto jest znacznie tańszy niż aktywny konwerter, taki jak adapter Cable Matters Active Mini DisplayPort na HDMI

Pasywny vs. Aktywny

Jaka jest duża różnica? Właściwie dużo. Pasywny adapter, krótko mówiąc, w zasadzie wyjmuje styki z Mini Display Port i konfiguruje je jako HDMI. W większości przypadków to działa, jednak istnieje wiele ograniczeń. Na przykład sygnalizacja HDMI wynosi 5 V, podczas gdy mDP / DP wynosi 3 V. Niektóre monitory tego nie lubią. Dodatkowo HDMI ma sygnał zegarowy, w przypadku którego DP nie.

Aktywny adapter rozwiązuje te problemy; jest tak naprawdę układ, który dokonuje konwersji sygnału DP na „właściwy” sygnał HDMI z prawidłową sygnalizacją napięcia i zegara.

Inżynier Microsoft ma doskonały post na blogu na ten właśnie temat

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wystarczy rozwiązać kilka kwestii w pytaniu, aby zmniejszyć zamieszanie ...

 • OSD nie ma absolutnie nic wspólnego z wyświetlaniem wychodzącym z komputera Mac. Jest to „nakładka” pochodząca z monitora i jeśli komputer zawiesza się, będzie nadal działał. Działa nawet wtedy, gdy do monitora nie jest podłączone żadne źródło wideo.

 • Jeśli zdarzy się to na obu ekranach, komputer zawiesza się, ponieważ prawdopodobnie odbiera złe sygnały z monitora.

 • Nigdy wcześniej nie miałeś problemów, ponieważ przechodziłeś z DP na natywną.

 • Naprawdę nie ma „interakcji” między myszą (lub klawiaturą) a GPU - jedna nie wpływa na drugą. Film może ulec awarii z wielu powodów, z których żaden nie będzie twoją myszą. To, co widzisz, to procesor / procesor graficzny, który musi „radzić sobie” z konwersją wideo dwóch bardzo różnych sygnałów.


Ciekawa teoria. Oba kable, których próbowałem, są rzeczywiście pasywne. Ale z poprzednim monitorem użyłem prostego kabla mini-DP do DVI, który działał dobrze. I czy teoria pasywnego adaptera wyjaśnia, dlaczego tak się nie dzieje, dopóki nie poruszam myszą?
Pieter

To nie jest teoria; istnieje powód dla aktywnych adapterów i dlatego, że konwersja interfejsów jest na początku niestabilna. Jak stwierdzono w odpowiedzi, wcześniej działało, ponieważ jest natywnym DP do DP . Jeśli chodzi o twoją mysz, myślę, że kojarzysz „przypadek” z przyczyną. Mysz jest podłączona do magistrali USB, a twój film wideo do DP, która ostatecznie jest podłączona do magistrali PCIe
Allan

Wygląda na to, że będę musiał szukać innego nowego adaptera. Dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami!
Pieter

Obecnie rozważamy zakup amazon.co.uk/dp/B00S0BWR2K , który wydaje się spełniać wszystkie wymagania.
Pieter,

używając tego aktywnego adaptera, jak dotąd było dobrze: amazon.com/Vantec-Vlink-Usb-C-Converter-CB-CU300HD20/dp/…
arturomp

0

Miałem podobny problem podczas podłączania mojego MacBooka Pro do projektora za pomocą HDMI. Problem wystąpił zarówno z bezpośredniego HDMI, jak iz MiniDP na HDMI. MacBook zamarł z pustym ekranem i brakiem projektora. Właśnie przetestowałem z MiniDP na VGA i podłączony VGA do projektora. Działało to bez problemu z zamrażaniem. Niestety musiałem wrócić do wczorajszej technologii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.