macOS - ntpd zużywa ponad 100% procesora


28

zdarza się kilka razy dziennie, mój MacBook staje się bardzo wolny. Kiedy sprawdzam Monitor aktywności, widzę, że ntpdproces zużywa więcej niż 100% mojego procesora (zwykle około 140-180%).

Jeśli go zabiję (Force Quit), MacBook zacznie działać jak zwykle. Ale to się powtórzy za kilka godzin. Jak mogę rozwiązać ten problem? To staje się naprawdę denerwujące

Zaczęło się po jednej z aktualizacji oprogramowania (nie jestem pewien, kiedy dokładnie).

MacBook Pro (Retina, 13-calowy, koniec 2013 r.) Z systemem macOS 10.12.3


3
Przejdź do System Preferences > Date and Time(odblokuj w razie potrzeby) i odznacz Set date and time automatically. Zamknij Preferencje systemowe, a następnie otwórz ponownie i sprawdź ponownie Set date and time automatically. Upewnij się, że informacje o serwerze czasu są prawidłowe dla Twojej lokalizacji na planecie.
IconDaemon

właśnie to zrobił, sprawdzi za kilka godzin, czy pomógł, dzięki

@IconDaemon wygląda na to, że pomogło. Jeśli możesz opublikować swoje rozwiązanie jako odpowiedź, potwierdzę je

Odpowiedzi:


37

Przejdź do Preferencji systemowych> Data i godzina i odznacz Ustaw datę i godzinę automatycznie. Zamknij Preferencje systemowe, a następnie ponownie otwórz i ponownie sprawdź Ustaw datę i godzinę automatycznie


Dzięki za odpowiedź - pomogło to rozwiązać mój proces wykorzystany w 200%. Zakładam, że to błąd systemu operacyjnego? Czy zostało to zgłoszone Apple?
JD

1
Co to jest zepsuty Mac, ciągle walczę z niektórymi wewnętrznymi rzeczami jedzącymi procesor. Dzisiaj jest ntpd.
Johnny_D,

1
Próbowałem po prostu odznaczyć, ponieważ nie przeszkadzało mi to, że nie aktualizowała się automatycznie, a to nie wystarczyło. Musiałem odznaczyć i sprawdzić ponownie, aby naprawić problem, a następnie mogłem ustawić kontrolę, jak mi się podobało. Również ntpq -pw poniższej odpowiedzi był przydatny jako diagnostyka, ponieważ upłynął limit czasu, aż problem został naprawiony i procesor wrócił do zera.
Joshua Goldberg

Pewnego razu to nie zadziałało, a nasz dział pomocy powiedział mi o alternatywnej poprawce: na karcie Data i godzina musiałem zmienić serwer na Apple, a następnie wrócić do naszego serwera roboczego. (Istnieją powody związane z uwierzytelnianiem, aby wskazywać serwer zarządzany pracą).
Joshua Goldberg

5

Sprawdź, czy skonfigurowane serwery NTP są poprawne i dostępne.

Otwórz okno terminala i uruchom

ntpq -p

To jest wyjście, które otrzymałem w moim systemie, który miał NTTP za pomocą około 80-90% procesora.

   remote      refid   st t when poll reach  delay  offset jitter
==============================================================================
*aer-foo5d20-dc- .GPS.      1 u  23  64  17  17.888  20.617  2.226
 aer-foo6t20-dc- .GPS.      1 u  23  64  17  17.938  20.598  2.211
 defra1-ntp-001. .INIT.     16 u  - 68m  0  0.000  0.000  0.000

To pokazuje, że mam skonfigurowane 3 serwery NTTP, 2 pierwsze są w porządku, ale trzeci był nieosiągalny (nie jestem ekspertem od NTP, ale refid = .INIT., St = 16 i zasięg = 0 - wszystko wskazuje na to, że coś jest nie tak ).

Poszedłem więc do Preferencji systemowych> Data i godzina, gdzie rzeczywiście skonfigurowałem 3 serwery ntp: 2 w sieci mojej firmy i time.apple.com- więc nic nie przypomina „defra1-ntp-001”. Zakładając, że „defra1-ntp-001” odnosi się do time.apple.com, usunąłem ten i to rozwiązało mój problem.

Oczywiście w moim konkretnym przypadku prawdopodobnie witryna time.apple.com była nieosiągalna, ponieważ jest blokowana przez zaporę ogniową mojej firmy, więc nie zalecam usuwania jej jako ogólnego rozwiązania. Zamiast tego sprawdź dane wyjściowe 'ntpq -p' i spróbuj ustalić, który serwer jest przyczyną problemu, i usuń go (a jeśli nie ma, dodaj znany dobry).


1
Wypróbowałem Twoją sugestię i upłynął limit czasu zapytania. Następnie podążyłem za sugestią z zaakceptowanej odpowiedzi i w Preferencjach systemowych> Data i godzina zobaczyłem, że mój system wskazuje mój serwer. Potem ponownie uruchomiłem zapytanie i tym razem zadziałało. Może jakiś błąd związany z przejściem na VPN?
ajh158
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.