Jak całkowicie wyłączyć automatyczne zapisywanie i wersje w Mac OS X Lion?


51

Nienawidzę automatycznego zapisywania i wersjonowania w Mac OS X Lion.

Czy istnieje sposób, aby całkowicie go wyłączyć?

(Ten został poproszony przed tutaj , ale odpowiedź, a powiązane artykule są całkowicie błędne, więc pomyślałem, że spróbuję jeszcze raz.)

Odpowiedzi:


37

Celowo szukałem ukrytych wartości domyślnych 1 i przypadkowo natknąłem się na defaultsustawienie, które wyłącza automatyczne zapisywanie, wersje i wznawianie jednocześnie.

Jeśli masz tolerancję na potencjalne zepsucie (żart), spróbuj wykonać następujące polecenie Terminal (w tym przykładzie w wersji zapoznawczej):

defaults write -app 'preview' ApplePersistence -bool no

Zamień previewna nazwę dowolnej aplikacji, w której chcesz to wykonać.

Alternatywnie możesz to skonfigurować globalnie za pomocą tego polecenia (ale uważaj, że powoduje to powolne logowanie, więc nie jest zalecane):

defaults write -g ApplePersistence -bool no

Mogę potwierdzić, że działa to w przypadku TextEdit, Preview, Automator i Safari (w celu wyłączenia wznawiania), ale powinno również działać w przypadku innych aplikacji Apple, takich jak iWork, Xcode, iPhoto itp. Działa również w przypadku niektórych, ale nie wszystkich, aplikacji innych firm . Moja maszyna nie płonęła (znowu żartuję), ale dopóki masz dobry system tworzenia kopii zapasowych, ustawienia te wydają się stabilne do zmiany i przetestowania.

W przypadku TextEdit należy dodatkowo uruchomić następujące polecenie, aby uniknąć błędów piaskownicy:

defaults write -app textedit AutosavingDelay -int 0

[Powoduje to całkowite wyłączenie automatycznego zapisywania w starym stylu sprzed Lion, więc piaskownica nie będzie już narzekać na TextEdit, który próbuje automatycznie zapisywać rzeczy bez Twojej „zgody”.]

Inną opcją jest widelec TextEdit o nazwie „TextEdit +”, który na szczęście nie jest piaskownicą (co zaskakujące, TextEdit jest w rzeczywistości open source). Można go pobrać tutaj .

Wyłączenie ApplePersistenceprzywraca również opcję Zapisz jako w większości aplikacji, z wyjątkiem wersji Preview, iWork i może niektórych innych. W takich przypadkach możesz Export…zamiast tego użyć pozycji menu. Jest to prawie identyczne z Zapisz jako, z tym wyjątkiem, że musisz ręcznie otworzyć dokument po zapisaniu. Po prostu przypisz Command-Shift-S do Export…tych aplikacji, a otrzymasz tam coś bardzo podobnego do Save As.

Aby przywrócić normalne zachowanie, uruchom:

defaults delete -app 'preview' ApplePersistence

defaults delete -g ApplePersistence

defaults delete -app textedit AutosavingDelay

1 Podziękowania dla Lri za jego doskonałą linijkę do znajdowania ukrytych defaultsustawień.


1
To jest to. Właśnie przetestowałem w Preview i działa dla mnie dobrze, bez wcześniejszego przygotowania /Library/Preferences/i bez sudo, po prostu defaults write com.apple.Preview ApplePersistence -bool no. Jeśli będzie to oficjalna opcja w Mountain Lion, nawet lepiej!
houbysoft

1
Wydaje się, że działa z niektórymi aplikacjami stron trzecich, a przynajmniej z WriteRoom i Byword. defaults write -g ApplePersistence -bool falsedziała również.
Lri

1
Nie polecam ustawiać tego globalnie. TextEdit, na przykład, nie będzie działał poprawnie i może mieć inne niekorzystne skutki. Również logowanie trwało dłużej / wydawało się, że zawiesiło się, kiedy próbowałem tego.

1
Nie sądzę, że to działa w Yosemite. Na przykład przycięcie obrazu w podglądzie spowoduje natychmiastową aktualizację wersji na dysku. :-(
Isaac

1
Należy pamiętać, że od macOS 10.12 Sierra wyłączenie ApplePersistence dla Preview powoduje, że „Save As…” całkowicie znika z menu File. Nie zdarzyło się to w El Capitan i prawdopodobnie jest to błąd.
David P.

7

Jest o wiele prostszy sposób, aby to zrobić, który został wprowadzony tylko w OS X 10.8 Mountain Lion .

Zgodnie z tym postem wystarczy włączyć Preferencje systemowe> Ogólne> Poproś o zachowanie zmian podczas zamykania dokumentów .

Wyłącz automatyczne zapisywanie


Cześć Xehaust, chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj podstawowe części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. Spójrz tutaj: Dlaczego i jak niektóre odpowiedzi są usuwane?
bummi

Kiedy w 2011 roku @houbysoft zadało pytanie dotyczące OS X Lion (10.7), ten „znacznie prostszy sposób na zrobienie tego” nie był jeszcze dostępny w Preferencjach systemowych.

6

Zgadzam się, zbyt wiele założeń ze strony Apple, czego potrzebują użytkownicy, a zwłaszcza to, co może kontrolować użytkownik → wskazówka: nowe aplikacje pełnoekranowe w konfiguracjach z dwoma lub wieloma monitorami (niepowodzenie)

W przypadku Wersji jest dość podobny, brak kontroli dla użytkownika :(

Jedyne, co do tej pory znalazłem, to sprawdzenie rozmiaru folderu Wersje /.DocumentRevisions-V100i usunięcie go, jeśli myślę, że zajmuje zbyt dużo miejsca.

Uwaga: to bardzo zły pomysł! Spowoduje to usunięcie wszystkich twoich poprzednich wersji dokumentów / plików

sudo rm -rf /.DocumentRevisions-V100

Możesz wtedy zapobiec ponownemu utworzeniu tego katalogu przez

sudo touch /.DocumentRevisions-V100

Ale to powoduje wielki bałagan, uniemożliwiając ponowne zapisywanie dokumentów w aplikacjach wyposażonych w „Wersje i automatyczne zapisywanie”

Niezadowalające rozwiązanie. Naprawdę mam nadzieję, że ktoś znajdzie sposób, aby to wyłączyć lub że jedna z następnych aktualizacji systemu OS X daje użytkownikowi większą kontrolę.

Hakinacje: 5 naprawdę dobrych poprawek Lwa wspomina, że ​​przełącznik NSDocumentAutosaveOldDocumentDayThresholdmożna wykorzystać do dostrojenia autozapisu, ale nie mogłem znaleźć żadnych szczegółów na temat jego funkcji.

I wygląda na to, że demon /System/Library/PrivateFrameworks/GenerationalStorage.framework/Versions/A/Support/revisiondjest odpowiedzialny za tworzenie wersji - jeśli zmienisz jego nazwę lub przeniesiesz ją i uruchom ponownie, „Wersje” nie będą już działać, ale to znowu zły pomysł, ponieważ wszystkie procesy zależne od tego demona mają poważne kłopoty.

Czy ktoś ma lepsze pomysły?


3

Znalazłem sposób na wyłączenie Wersji (nie Autozapisu) w (miejmy nadzieję) nieniszczący, odwracalny sposób: (re) przenieś bazę danych SQLite, z której korzysta Versions

Ostrożnie, to nie ma absolutnie żadnej gwarancji i może uszkodzić twój system!

sudo mv /.DocumentRevisions-V100/db-V1 /.DocumentRevisions-V100/db-V1_off; sudo touch /.DocumentRevisions-V100/db-V1; sudo killall revisiond

Jeśli zadziałało, zostaniesz powiadomiony np. W Textedit po zamknięciu dokumentu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oznacza to (prawdopodobnie), że dokument będzie nadal automatycznie zapisywany w określonych odstępach czasu, ale po zamknięciu go (lub programu) można pobrać tylko najnowszą wersję (i kopie zapasowe Time Machine, jeśli są dostępne).

Zmiany można cofnąć za pomocą sudo rm /.DocumentRevisions-V100/db-V1; sudo mv /.DocumentRevisions-V100/db-V1_off /.DocumentRevisions-V100/db-V1; sudo killall revisiond


Edytuj 2012-04-04:

Wersje (zwłaszcza Autosave) mogą nadal kończyć się ~/Library/Containerstak, jak to ładnie opisano w tej odpowiedzi .


Czy potrafisz wymienić źródła, których użyłeś w swojej odpowiedzi?
gentmatt


0

Na szczęście nie musiałem się do tego uciekać. Studiowałem wszystkie inne bezpieczne środki i po wypróbowaniu niektórych czystych aplikacji dyskowych OnyX wykonał pracę. Wyczyściłem wszystkie foldery wersji bez konieczności uruchamiania powyższych skryptów lub robienia tego ręcznie. Uwolnił 75 GB w 10 minut. Nadal używam Yosemite, ale oferują także inne systemy. I to za darmo. Musiałem zamieścić komentarz, aby pomóc innym. Przez ostatni dzień łamałem sobie głowę na 7 kawałków. - https://www.titanium-software.fr/en/index.html

Co należy zrobić: zainstaluj OnyX / Zamknij wszystkie uruchomione aplikacje / Otwórz Onyx - poprosi o sprawdzenie dysku, naciśnij ok / Będzie wyglądał, jakby się zawiesił, ale nie jest / Następnie wybierz kartę Czyszczenie / Następnie wybierz kartę Różne. / Następnie zaznacz opcję: Automatycznie zapisane wersje dokumentów / Naciśnij enter / Tada!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.