Koszt aktualizacji z poprzedniej wersji MacOS do Sierra


10

To będzie bardzo proste i bezpośrednie pytanie. Nie mam doświadczenia w korzystaniu z MacBooka. Z zawodu jestem inżynierem oprogramowania i zastanawiam się nad zakupem MacBooka, aby rozpocząć programowanie na iOS. Dostałem kilka cytatów od lokalnego autoryzowanego dystrybutora Apple, a oni mówią, że mają 2 MacBooki, które mieszczą się w moim budżecie. Budżet można jednak zwiększyć. Jednym z nich jest Apple MacBook Pro Retina 13.3 ”(MF839ZA / A). Ma„ Mac OS X Yosemite ”. Jeśli kupię tego MacBooka, czy mogę uaktualnić OS X do„ Sierra ”?

Jakie będą koszty aktualizacji oprogramowania z następujących wersji OS X do Sierra:

  • Mavericks do Sierra
  • Yosemite do Sierra
  • El Capitan do Sierra

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe lub wersja MacBooka, aby zainstalować na nim Sierra?

Potrzebuję Sierra do XCode 8.0+.


3
Miałem tę dokładną maszynę (MF839ZA / A), aż w grudniu zaktualizowałem ją do modelu 2016. To bardzo solidna maszyna deweloperska (i z radością prowadziłem Sierra bez problemu). Jedyną rzeczą, którą możesz wziąć pod uwagę, jest 16 GB pamięci RAM, jeśli często korzystasz z maszyn wirtualnych.
Cloudworks

@cloudworks Dziękujemy za wzmiankę. To naprawdę mi pomoże.
Omar Tariq

Lub IDE / narzędzie, które może zużywać pamięć RAM. Działają dobrze przy mniejszej pamięci. Ale zwiększenie pamięci RAM oczywiście pozwoliłoby na przechowywanie tam większej ilości i mniej wymiany. Widziałem, że jest to programista iOS, Xcode i jego emulatory zdecydowanie skorzystałyby na większej ilości pamięci RAM.
rovr138

@ rovr138 Tak, zdecydowanie rozważam więcej pamięci RAM.
Omar Tariq

Odpowiedzi:


23

Ostatnia opłata Apple za ulepszenia w 10,8 Mountain Lion . Od tego czasu główne aktualizacje są bezpłatne. Wymagania systemowe są publicznie wymienione.

Komputery Mac wprowadzone pod koniec 2009 roku lub później można uaktualnić do systemu macOS Sierra.

Możesz także polegać na Apple, która zapewnia czystą kopię systemu operacyjnego dostarczonego ze sprzętem przez pobranie wsparcia, jeśli jest to Lion lub nowszy.


1
Dziękuję Ci bardzo. Precyzyjna i dokładna odpowiedź. Teraz czuję się dobrze.
Omar Tariq

1
Powodzenia w nowych wysiłkach rozwojowych. Będziesz najbardziej zadowolony ze sprzętu, który robi Airdrop, jeśli chcesz akcesoriów Bluetooth LE, więc przeczytaj wszystkie dolne części łącza sprzętowego nad herbatą / kawą. Sprzęt, który obsługuje Sierra, ale nie ma niektórych nowych funkcji, powinien zostać znacznie obniżony - więc używaj go, jeśli negocjujesz cenę. MBP Retina ma szybki dysk SSD i dobrą kartę graficzną do obsługi drugiego wyświetlacza. Dobry wybór.
bmike

Oprócz odpowiedzi oferowanej przez @bmike chciałem tylko dodać, że nie potrzebujesz Sierra do uruchamiania Xcode 8, ponieważ Xcode 8.2.1 wymaga komputera Mac z systemem macOS 10.11.5 lub nowszym. Model, na który patrzysz, nie jest tak stary i powinien być kompatybilny z kilkoma kolejnymi generacjami systemu macOS. Jestem pewien, że model, który zacytowałeś, ma 8 GB pamięci RAM i tylko 128 GB dysku SSD, więc zalecam zapewnienie wystarczającej ilości pamięci RAM dla swoich potrzeb, ponieważ nie możesz zaktualizować pamięci RAM po zakupie w tych modelach. Pamięć masowa to kolejna kwestia, chociaż zawsze można używać dysków zewnętrznych.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.