Ponowne łączenie / przywracanie wciąż otwartego pliku niepowiązanego (usuniętego)


1

W systemie Linux, jeśli uruchomiony proces ma uchwyt na usunięty plik, a jeden zna numer deskryptora pliku dla tego uchwytu, można utworzyć dowiązanie twarde z uchwytu w procfs (tj. ln "/proc/$pid/fd/$fdnum" ./undeleted ).

Czy w systemie MacOS X istnieje podobna funkcjonalność? Oznacza to, że jeśli działający program nadal ma otwarty uchwyt na niepowiązanym pliku, czy istnieje sposób na utworzenie nowego wpisu katalogu wskazującego na ten sam i-węzeł, a tym samym skuteczne przywrócenie pliku?


Jest tu kilka powiązanych pytań - Jak mogę skasować usunięty plik, który jest nadal otwarty przez i-węzeł? jest najbliżej, ale z kilkoma różnicami:

  • Idealnie chciałbym ponownie połączyć istniejący i-węzeł bezpośrednio, zamiast katować zawartość. (Jest to plik podobny do 80 GB; utworzenie drugiej kopii jego zawartości będzie wymagało trochę czasu i miejsca).
  • Nieznajomość semantyki współbieżności icat narzędzie zasugerowane w odpowiedzi tam, nie jestem pewien, czy jest to bezpieczne, aby uruchomić z partycją do odczytu i zapisu, a tym samym, czy miejsce docelowe w tym samym systemie plików (który ma miejsce na sklep plik 80 GB) jest wykonalny.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.