Zewnętrzna HD pokazuje „Nieprawidłowy zakres rozszerzenia” w Narzędziu dyskowym Pierwsza pomoc dla woluminu „Kopia zapasowa” Time Machine. Usunąć ten wolumin kopii zapasowej?


2

Zewnętrzna to dysk Seagate 2 TB Backup Plus Desktop Drive dla komputerów Mac. Korzystam z wersji 10.11.6 na komputerze Mac Mini. Jest podłączony przez FW800. Pierwsza pomoc narzędzia dyskowego dla tego woluminu zatrzymuje się po notatce „Nieprawidłowy wpis po rozszerzeniu”.

Uruchomiłem Narzędzie dyskowe na całym dysku zewnętrznym (wszystkie woluminy). Wynik: [Wszystkie kontrole wydają się prawidłowe, a następnie ...] „Wykryto problemy z mapą partycji, które mogą uniemożliwić uruchomienie. Operacja powiodła się.”

Inne 3 tomy Seagate wydają się działać dobrze. Jeden z tych woluminów ma dodatkowe kopie zapasowe Time Machine.

Po ponownym uruchomieniu komputer Mac bez pytania mówi: „OS X nie może naprawić dysku„ Kopia zapasowa ”. Nadal możesz otwierać lub kopiować pliki na dysku, ale nie możesz zapisywać zmian w plikach na dysku. Wykonaj kopię zapasową dysku i sformatuj go tak szybko, jak to możliwe. ”

Zakładam, że powinienem wymazać ten wolumin kopii zapasowej, ale obawiam się, że obawiam się, że wolumin kopii zapasowej może się zepsuć z innymi woluminami i moją jedyną inną kopią zapasową TM, która znajduje się na innym woluminie tego samego zewnętrznego HD.

Odpowiedzi:


1

Nieprawidłowy wpis zakres błędu w zasadzie oznacza katalog na dysku jest uszkodzona. Innymi słowy, indeks tego, jakie pliki są przechowywane i gdzie są przechowywane, jest całkowicie spłaszczony.

To może być naprawiony, ale nie bez ryzyka. Zasadniczo masz dwie opcje, jeśli nadal chcesz używać tego dysku:

  1. Użyj narzędzia dyskowego innej firmy, które może naprawić uszkodzony katalog (np. DiskWarrior , Techtool Pro itp.)
  2. Sformatuj partycję

Uwaga: Nie mam żadnego powiązania z DiskWarrior ani Techtool Pro.

Bez względu na wybraną opcję nadal zalecałbym ręczne wykonanie kopii zapasowej plików, do których nadal można uzyskać dostęp do innego dysku. Oczywiście należy to zrobić, jeśli wybierzesz drugą opcję.

Jeśli chodzi o twoje obawy związane z przypadkowym sformatowaniem innych partycji, nie powinno to stanowić problemu, o ile wybierasz tylko określoną partycję (lub wolumin) z błędem.

Dokładniej:

  • uruchom Narzędzie dyskowe
  • wybierz partycję na pasku bocznym
  • kliknij zakładkę kasowania
  • upewnij się, że format z menu rozwijanego jest taki, jaki chcesz
  • daj temu imię
  • kliknij Usuń

Jeszcze raz dziękuję, MM. Spróbuję jutro # 2 i zdam raport. Być może najpierw kupię kolejną wersję HD i kopię zapasową. Ponieważ znasz moje ostatnie problemy z komputerem ... to dziwne, mój Mac wydaje się ostatnio popsuć dyski. Kolejny zewnętrzny zmarł, gdy próbowałem przełączyć na system operacyjny OS 10.11 z trybu odzyskiwania.
ScotttDC,

Myślę, że kupienie innego dysku twardego i wykonanie kopii zapasowej to doskonały pomysł. Tak bym zrobił. Wszystkiego najlepszego!
Monomeeth

MM, mam jeszcze jedną starą HD. To Seagate i myślę, że ma zły port mini USB. Zamówiłem adapter, aby używał alternatywnego portu, eSATAp ... Więc spróbuję wykonać kopię zapasową na tym dysku, co jest tańsze niż kupowanie nowego. Następnie wymażę tylko wolumin kopii zapasowej lub sformatuję cały dysk. Która opcja jest lepsza / optymalna? Czy przeformatowanie całości to przesada?
ScotttDC,

Ponowne sformatowanie całości jest prawdopodobnie przesadą, zwłaszcza że chciałbyś być w 100% pewien, że masz dobrą kopię zapasową znacznie większej ilości danych niż w przypadku jednej partycji. Upewnij się, że jesteś całkowicie zadowolony, że stary Seagate HD jest nadal dobry, zanim zaryzykujesz formatowanie.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.