MacBook Pro 2016 wyłącza się, gdy pokrywa jest zamknięta z przyczyną 0


9

Mój 15-calowy MacBook Pro 2016 jest teraz wyłączany, gdy pokrywa jest zamknięta. Chociaż nie jest to awaria, ponieważ nie otrzymuję raportu o awarii po ponownym włączeniu komputera (w przeciwieństwie do problemu, który miałem wcześniej). Użyłem następującego polecenia terminala, aby uzyskać poprzednią przyczynę zamknięcia (ponieważ aplikacja konsolowa nie może tego już robić w Sierra):

log show --style syslog --last 48h | egrep shutdown\ cause | awk -F')' '{print substr($0,1,19), $NF}'

Kod zamknięcia to 0. Z tego pytania wynika, że ​​0 uruchamia się po odłączeniu baterii lub kabla zasilania w komputerach Mac. Ale baterii MacBooka Pro 2016 nie da się usunąć (oczywiście). Co dziwniejsze, kiedy to się dzieje, mój laptop jest podłączony do zasilacza i na pewno się ładuje. Nie dzieje się tak, gdy korzystam z komputera zarówno na akumulatorze, jak i zasilaczu, dzieje się tak tylko wtedy, gdy pokrywa jest na chwilę zamknięta.

Próbowałem zresetować SMC i NVRAM bez powodzenia. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?


To i twoje drugie pytanie wskazują na awarię karty logicznej. Aby uzyskać wyłączenie 0, należy odłączyć całą moc i na laptopie, co jest dość trudne. Podejrzewam, że coś jest nie tak z SMC lub powiązanymi komponentami i do krytycznych systemów, takich jak pamięć, nie dociera wystarczająca moc, więc widzisz wyłączenia / awarie.
Allan

@ Allan tak, pomyślałem o tym. Zamierzam to naprawić.
Tom Shen

Daj nam znać, co się stanie.
Allan

to samo mi się przydarzyło. Bardzo rozczarowany.
ashoor

Odpowiedzi:


0

Pomijając ewentualne problemy ze sprzętem, sprawdź, jakie jest twoje ustawienie w zakresie tego, co komputer chce zrobić po zamknięciu pokrywy, a następnie zachowanie. Możesz zobaczyć ustawienia za pomocą:

pmset -g

Poszukaj ustawień hibernatemode , autopoweroffdelay i standbydelay .

Zobacz post na blogu opisujący ustawienia pmset tutaj

Po stronie problemów sprzętowych przeczytałem raporty, że wadliwa ładowarka może spowodować wyłączenie komputera MacBook. Ponieważ zgłaszasz, że problem nie występuje w przypadku pracy na baterii, może to być winowajca i sugeruję wypróbowanie innej ładowarki.

Czy czas, o którym wspominasz „na chwilę”, to trzy godziny lub więcej? Następnie problem występuje, gdy MacBook próbuje wejść w tryb gotowości (patrz ustawienie opóźnienia w trybie gotowości powyżej).


0

Minęło prawie rok od opublikowania tego pierwotnego pytania. MacBook jest teraz w porządku. To musi być kilka błędów, które Apple miał w wersji MBP 2016. Biegłem przez prawie pół roku bez żadnego problemu (nawet nie rozbił się raz po 10.13). Jeśli nadal masz to samo pytanie, możesz zechcieć oddać maszynę do serwisu, ponieważ jestem prawie pewien, że to jest to problem z kartą logiczną.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.