Wehikuł czasu: polecenie menu „Wprowadź wehikuł czasu” nic nie robi


21

Mam Time Machine uruchomioną na zewnętrznym dysku twardym i z radością informuje, że wykonuje kopie zapasowe i nie mam powodu, aby w to wątpić.

Ale kiedy próbuję spojrzeć na kopie zapasowe, klikając „Enter Time Machine”, nic się nie dzieje. O ile mogę stwierdzić, bez hałasu z dysku. Nic. A kiedy znajdę aplikację „Time Machine” w folderze Aplikacje i uruchomię to ponownie, nic się nie dzieje ...

Czy masz pojęcie, co jest grane lub co muszę zrobić?


1
Zakładam, że już się zrestartowałeś. Czy widzisz coś specjalnego w logach (przez Console.app)? Czy możesz uzyskać dostęp do napędu TM w Finderze?
nohillside

Tak, zrestartowałem się. Odmontowałem też, odłączyłem i wyłączyłem napęd. Następnie usunąłem preferencje com.apple.TimeMachine w / Library / Preferences. Następnie ponownie uruchomiłem, podłączyłem i ponownie uruchomiłem napęd i ponownie skonfigurowałem Time Machine. Teraz z radością wykonuje kopię zapasową, ale polecenie Enter Time Machine nic nie robi ... Dziwne.
pitosalas

Jakieś komunikaty dziennika w Console.app?
nohillside

Żadnych powiązanych i dopasowanych czasowo, gdy próbuję wykonać „Enter Wehikuł czasu”. Oto wszystkie dzisiejsze dzienniki ze słowem „maszyna” w nich. Wygląda na to, że z radością tworzy kopię zapasową. Jedyną quasi-niezwykłą rzeczą jest wspomniane TMSafetyNet. Ale nie jest zsynchronizowany z tym, kiedy wykonuję polecenie. (Mój dziennik znajduje się w następnym poście ze względu na pojemność komentarzy.)
pitosalas

Zrobiłem jeszcze jeden eksperyment. Utworzyłem zupełnie nowe konto i zalogowałem się na nim. Wehikuł czasu „Enter Wehikuł czasu” nadal nic nie robi. Ekran nie zmieni się, czy dysk nie hałasować ... To w sumie stumper że nikt nie wydaje się mieć jakiegokolwiek pojęcia ... :(
pitosalas

Odpowiedzi:


11

Właśnie miałem ten sam problem w El Capitan 10.11: „Enter Wehikuł czasu” nic nie zrobił i nic nie pokazało w Console.app.

Ponownie uruchomiłem Findera (menu Apple> Wymuś zamknięcie> przewiń do Findera i wybierz Uruchom ponownie), a następnie problem został rozwiązany.

Zaskoczyło mnie to, biorąc pod uwagę, że odpowiednią aplikacją jest /Applications/Time Machine.appFinder. Wydaje się jednak prawdopodobne, że Finder faktycznie odpowiada za wyświetlanie Wehikułu czasu w historycznych plikach: jeśli „Wejdę do Wehikułu czasu”, to sprawdzę za pomocą pslub Monitor aktywności za pomocą zdalnego logowania, nie widzę żadnego Time Machineprocesu. Być może więc /Applications/Time Machine.apppo prostu każe Finderowi uruchomić wyświetlacz, a następnie kończy działanie.


1
To spełniło moje zadanie. Myślę, że te odpowiedzi zasługują na znacznie więcej aktualizacji - ponieważ przez większość czasu może być tak proste!
GhostCat mówi: Przywróć Monikę

1
To zadziałało dla mnie. O wiele lepsze niż konieczność usuwania pakietu sparsebundle i wykonania nowej kopii zapasowej. Ten problem występuje tylko wtedy, gdy rzeczywiście potrzebujesz czegoś przywróconego, więc usunięcie kopii zapasowej przed jej uruchomieniem, powiedzmy, przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.
Joshua Pinter,

8

Nawiasem mówiąc, rozwiązałem to:

Dysk zewnętrzny zawierał istniejącą kopię zapasową na tym samym komputerze o nazwie * .sparsebundle. Są one wykonywane tylko wtedy, gdy Time Machine ma dostęp do dysku przez sieć. Był tam, zanim jeszcze go przeniosłem, aby podłączyć bezpośrednio przez USB.

TM był w stanie uzyskać dostęp do tego rzadkiego pakietu bez błędów i zaktualizować tam kopie zapasowe, dlatego moje kopie zapasowe działały poprawnie.

Jednak z jakiegokolwiek powodu, kiedy próbuję wejść do TM, aby zobaczyć kopie zapasowe, nie zrobił „nic”. Brak komunikatów, okien lub błędów jakiegokolwiek rodzaju, w tym w logach systemowych.

Rozwiązaniem było usunięcie tego rzadkiego pakietu i wykonanie nowej kopii zapasowej z napędem podłączonym bezpośrednio przez USB. Stworzyło to folder o nazwie * .backudb zgodnie z oczekiwaniami, a teraz mogę tam tworzyć kopie zapasowe i mogę zobaczyć kopie zapasowe, wchodząc do maszyny czasu (zabierając mnie do okna podróży w czasie).

Auć. Mówię, że fakt, że stało się to bez żadnego komunikatu o błędzie, jest błędem wehikułu czasu, chociaż prawdopodobnie niewiele osób go trafiło. Przynajmniej daj błąd, ale lepiej, po prostu pracuj z .sparsebundle, dlaczego nie?

Uwaga: nadal możesz uzyskać dostęp do danych kopii zapasowej, otwierając kopię zapasową za pomocą Findera. Nie daje to fantazyjnego tła z gwiazdami, ale możesz przynajmniej uzyskać dostęp do swoich plików.


Dziękuję Ci! Usunięcie pakietu rzadkiego rozwiązało moje problemy z tym, że Time Machine nie tworzy kopii zapasowych, a Migration Agent nie rozpoznaje moich ostatnich kopii zapasowych, gdy próbowałem przenieść pliki z wehikułu czasu na nowy komputer Mac z systemem Mountain Lion.
Noah Sussman

4

Miałem podobny problem polegający na tym, że kopie zapasowe Timemachine były pomyślnie wykonywane na moim dysku sieciowym, ale „Enter Time Machine” nie działało.

Po usunięciu kilku kopii zapasowych ostatecznie działało zainstalowanie wszystkich oczekujących aktualizacji oprogramowania i zadziałało !!


3

Lepszym obejściem niż odpowiedź pitosalas dotycząca tworzenia nowych kopii zapasowych jest użycie dowiązania symbolicznego w istniejącym pakiecie sparsebundle.

 1. Podłącz napęd USB
 2. Zamontuj moduł Time Machine Sparsebundle, klikając go lub używając diskutil
 3. cd /Volumes/USBDrive/
 4. ln -s ../TimeMachineSparseBundleDrive/Backups.backupdb

Voila! Wymaga ręcznego zamontowania dysku sparsebundle za każdym razem przed użyciem Time Machine z graficznym interfejsem użytkownika, ale działa.


2

Miałem ten sam problem, ale okazało się, że jest to problem z uprawnieniami dostępu.

Sytuacja: kopie zapasowe Timemachine na urządzeniu ReadyNAS Duo podłączonym do routera. Tworzenie kopii zapasowej systemu bez żadnych problemów. Tylko jedno konto użytkownika (administrator).

Kliknąłeś „Enter Time Machine” lub logo aplikacji Time Machine, aby wyświetlić zawartość kopii zapasowych i nic się nie wydarzyło (dokładnie tak samo, jak problem początkowy opisany powyżej).

Widziałem obraz dysku twardego na pulpicie o nazwie „Kopie zapasowe wehikułu czasu” - zawierał tylko jeden folder „backups.backupdb” (nic nie odnosi się do „sparsebundle”). Wewnątrz folderu kopii zapasowej znajdował się pojedynczy folder z nazwą (jedynego) konta użytkownika.

Miał symbol „zakaz wstępu”.

Rozwiązanie: kliknij prawym przyciskiem myszy folder bez symbolu wpisu. Zdobyć informacje. Udostępnianie i uprawnienia (na dole). Kliknij kłódkę, aby edytować. Symbol plus - dodaj konto użytkownika. Zmień uprawnienie na „Odczyt i zapis”.

GOTOWY.

Następnie „Enter Time Machine” jak zwykle otworzył wizualizator TM. Panika ponad.


0

Odpowiedź AJ Slatera zrobiła to za mnie. Mój jest dziwną konfiguracją zewnętrznego dysku NTFS z obrazem sparsebundle. W takim przypadku musiałem otworzyć obraz sparsebundle i link do katalogu .backupdb w następujący sposób:

cd /Volumens/NTFS_EXT_DISK
ln -s /Volumes/TM-backup-of-javiers-MacBook-Air/Backups.backupdb .

TM-backup-of-javiers-MacBook-Air to pakiet sparse, który znajduje się w katalogu głównym mojego dysku NTFS i który musiałem wcześniej zamontować, aby wykonać połączenie.

Potem wszedłem w cenne pole gwiazd TimeMachine.


0

Dla potwierdzenia kompletności chciałbym tutaj dodać tę odpowiedź.

Miałem 500 GB TC drugiej generacji, a ostatnio zaktualizowałem do 4 generacji 2TB TC.

Przypadkowo nadałem nowej kapsule dokładnie taką samą nazwę wraz z nowym dyskiem twardym jak starszej. Następnie (przez pomyłkę) dodałem swoje hasła do mojego pęku kluczy .. VIOLA ..

Od czasu do czasu mogłem cofać się i wchodzić w tryb machiny czasu. Czasami utknął w czasie podczas próby znalezienia dysku zapasowego.

Naprawiłem to za pomocą:

 1. najpierw usuwam wszystkie wpisy z mojego pęku kluczy.
 2. Ponowne wybranie napędu kopii zapasowej z preferencji maszyny czasu.
 3. Ponownie dodaj „zdalne wyciszanie dysku” z moich Preferencji-> Użytkownicy i grupy -> Elementy logowania

0

Przekonałem się, że po prostu wyłączenie Time Machine w Preferencjach systemowych, a następnie ponowne włączenie go zadziałało. :-)


To jest pierwsza rzecz, której spróbowałem, ale to nie działa dla mnie
iconoclast

0

Miałem dokładnie ten sam problem w Capitan. Mój ekran próbowałby przejść do wehikułu czasu, ale poddałby się i powrócił do pierwotnego ekranu. Znalazłem podpowiedź na innym forum i najwyraźniej może być powiązana z podwójnym ekranem. Kiedy odłączyłem monitor Thunderbolt i wypróbowałem go na swoim laptopie, działało dobrze. Mam nadzieję, że pomaga niektórym ludziom!


0

Najpierw spróbowałem najłatwiej rozwiązać problem, postępując zgodnie z jednym postem powyżej i postępując w następujący sposób:

 1. Otwórz Preferencje Apple.
 2. Wehikuł czasu.
 3. Wprowadź hasło, aby móc odznaczyć „automatycznie twórz kopie zapasowe” i „pokaż Time Machine na pasku menu”
 4. Uruchom ponownie maszynę.
 5. Wróć do preferencji Apple i ponownie sprawdź elementy wcześniej niezaznaczone.

W tym momencie ikona wehikułu czasu na dolnym pasku narzędzi zaczęła działać w celu przejścia do wehikułu czasu w celu uzyskania dostępu do kopii zapasowych.


0

Zobaczyłem komentarz mówiący, że wiele monitorów uniemożliwiło uruchomienie TimeMachine. Używałem VNC do zdalnego sterowania do komputera i najwyraźniej temu zapobiegało. Co jest dziwne, ale przysięgam, że w przeszłości korzystałem z Apple Remote Desktop z TimeMachine. W każdym razie poszedłem do komputera lokalnie, a TimeMachine działało dobrze.


0

Nic tu nie działało, ale próbowałem zabijać timedi nagle „Enter Time Machine” z menu zadziałało.

I rzeczywiście to zrobił za pomocą Alfred i rozszerzenie, ale można to zrobić za pomocą Terminal.app lub iTerm2.app i wpisując

pkill timed

Korzystam z Mojave, na wypadek gdyby jakiekolwiek inne rozwiązanie zawiodło, ponieważ dotyczyły one poprzednich wersji systemu macOS.
iconoclast

-1

Powinieneś włączyć lokalne przechowywanie przez Time Machine. Wystarczy uruchomić następujące polecenie w terminalu:

sudo tmutil enablelocal

Umożliwia to lokalną pamięć podręczną / tworzenie kopii zapasowych TM. Jak to pomaga PO?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.