Jaki jest techniczny powód, dla którego MacBook Air z połowy 2012 r. Nie może używać dwóch monitorów DisplayPort?


0

Mam MacBooka Air 11 ”w połowie 2012 roku i chciałbym prowadzić 2 zewnętrzne monitory. To pytanie zostało zadane wcześniej, a dotychczasowe rozwiązania to:

  1. Użyj adaptera Thunderbolt do DisplayPort i adaptera USB DisplayPort. Tego właśnie używam, a adapter USB DisplayPort zapewnia słabe klatek na sekundę, zakłócenia grafiki i niezgodności aplikacji.
  2. Użyj stacji dokującej Thunderbolt, która rozdziela sygnał pojedynczego monitora na dwa monitory. Nie działa to dobrze, jeśli chcesz skorzystać z obsługi wielu monitorów w systemie MacOS, ponieważ system operacyjny jest oszukany, ponieważ istnieje tylko jeden monitor.
  3. Użyj dwóch monitorów Thunderbolt. Apple zaprzestaje produkcji monitora Thunderbolt. Wydaje się, że Dell już zaprzestał działalności. Jest to również bardzo droga opcja (około 2000 USD), jeśli masz już dwa ekrany DisplayPort.
  4. Dołącz obudowę Thunderbolt do PCIe wraz z kartą graficzną PCIe. Jest to bardzo droga opcja.
  5. Połączenie łańcuchowe dwóch monitorów DisplayPort 1.2. To nie działa w MacBooku Air 2012, ponieważ jego rdzeń graficzny Intel HD 4000 obsługuje tylko DisplayPort 1.1a.

Technicznie wydaje się, że powinno być możliwe prowadzenie dwóch monitorów DisplayPort z powietrza MacBooka 2012:

  1. Procesor wykorzystuje grafikę Intel HD 4000, która obsługuje 3 wyświetlacze (o ile dwa z nich są DisplayPort i napędzane przez ten sam PLL).
  2. PCH (SLJ8B Mobile Intel® QS77 Express Chipset) może obsługiwać wiele DisplayPortów.
  3. Obsługuje również kontroler Thunderbolt (Intel DSL3510L Cactus Ridge 4C) dwa monitory DisplayPort .

Czy jest jakiś techniczny powód (na przykład PCH jest skonfigurowany do wyłączania DisplayPortu), nie można sterować dwoma monitorami DisplayPort z MacBook Air z 2012 roku? Szukam sposobu demultipleksowania dwóch sygnałów DisplayPort z pojedynczego złącza Thunderbolt.


Co? Myślę, że odpowiedziałeś na własne pytanie. Jest tylko jeden port Thunderbolt / mini-DisplayPort, więc możesz podłączyć tylko jeden monitor, więc potrzebujesz adapter USB-DisplayPort. Wyjaśniałeś, że adapter daje ci kiepską jakość, ale dlaczego obwiniasz tę niezdolność iGPU do sterowania dwoma zewnętrznymi monitorami? Czy próbowałeś tylko przy użyciu jednego zewnętrznego ekranu z adapterem USB. Jeśli masz z tym problemy, problem dotyczy adaptera, a nie komputera
NoahL

Problem jakości jest z adapterem - „adapter USB DisplayPort zapewnia słabe klatek na sekundę ...” Więc szukam sposobu na użycie dwóch zewnętrznych ekranów bez adaptera USB. Karta graficzna w komputerze Mac obsługuje trzy ekrany. Powiedziałeś: „Jest tylko jeden port Thunderbolt / mini-DisplayPort, więc możesz podłączyć do niego tylko jeden monitor”. To nie do końca prawda - patrz punkt 3 w moim pytaniu. Na koniec zmodyfikuję moje pytanie, ponieważ nie jest jasne, o co proszę.
watkipet

Nie jesteś pewien, czy ma to jednak znaczenie, jaki MacBook Air w połowie 2012 r. Posiadasz, 11 ”lub 13”? Zawsze dobrze jest być wyraźnym i konkretnym w informacjach o sprzęcie w przypadkach takich jak ta, niezależnie od tego.
user3439894

Dodałem wymiary MacBooka (11 "). Mam nadzieję, że to nie ma znaczenia, ale dostałem informacje o kontrolerze Thunderbolt (DSL3510L) od porzucenia modelu 13", a nie modelu 11 ".
watkipet

Mam na myśli, że „jest tylko jeden port TB / mDP”, że nie można podłączyć dwóch monitorów do tego samego portu i zobaczyć różne ekrany na każdym (bez koncentratora Thunderbolt).
NoahL
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.