Dlaczego mój iPhone używa tak dużej „innej” przestrzeni po aktualizacji do iOS 5?


18

Po uaktualnieniu mojego iPhone'a przypisano około 10 gigabajtów Other, których nie pamiętam wcześniej.

Pojemność iPhone'a po aktualizacji

Co może być przyczyną wypełnienia tej przestrzeni?


1
Natknąłem się na to samo i wreszcie zresetowałem i ponownie zainstalowałem iPhone'a, aby pozbyć się „Innych”.
nohillside

Jeśli masz drugie pytanie dotyczące braku odtwarzania muzyki, opublikuj je jako osobny post.
Daniel

1
Zresetowanie iPhone'a rozwiązało problem z
brakiem

W mojej sytuacji również musiałem zresetować telefon do fabryki. apple.stackexchange.com/a/98812/47230
ckpepper02

Odpowiedzi:


7

Mogą to być dane resztkowe z nieudanej aktualizacji / synchronizacji. Zauważyłem to samo na iPadzie, który zniknął po ponownej synchronizacji.


1
Po prostu resynchronizacja nic nie robi na moim iPadzie. Żółta kategoria „inne” nadal zajmuje 29 GB mojego iPada 64DB.
EFC

Możesz spróbować wykonać kopię zapasową, a następnie przywrócić ustawienia fabryczne. Sprawdź także, czy są jakieś aplikacje przechowujące (duże ilości) dane lokalnie, które mogłyby je pobierać.
Josh Newman

Właśnie dostałem nowego iPada i podczas przywracania tego stwierdziłem, że „inny” zniknął. Ale w ciągu tygodnia wrócił, wielki jak zawsze. Dane aplikacji są przechowywane w aplikacjach w iOS, więc nie powinny być wyświetlane jako „inne”. Wciąż zdziwiony.
EFC

1
Być może wypróbuj aplikację taką jak iExplorer ( macroplant.com/iexplorer ) lub PhoneView ( ecamm.com/mac/phoneview ), aby sprawdzić, czy możesz łatwo przeglądać system plików iPada w celu ustalenia, co zajmuje miejsce:
Josh Newman

1
Właśnie odbyłem dzisiaj długą rozmowę ze wsparciem Apple, są również w większości niepewni. Z moich eksploracji PhoneView wynika, że ​​„inne” odnosi się do plików, które są częścią systemu operacyjnego, a nie poszczególnych aplikacji (które przechowują pliki we własnych folderach i są wymienione jako „aplikacje” w iTunes). Ale PhoneView nie może wyświetlać plików na poziomie systemu operacyjnego na urządzeniu, które nie zostało zepsute. Dlaczego system operacyjny wzdycha „inne” jest tajemnicą.
EFC

6

Zainstalowałem iExplorer, a potem poszedłem do folderu iTunes_Controls Music i wyczyściłem wszystko, łącznie z podfolderami. Moje „inne” zmieniło się z 2,9 GB na ZERO ... wcześniej próbowałem wyczyścić pamięć podręczną Safari, wyczyścić foldery na śmieci w e-mailach itp. I nic nie działało.


5

Oto, co zadziałało: użyłem PhoneView na moim komputerze Mac (nie jestem pewien, czy istnieje odpowiednik aplikacji dla systemu Windows) do zarchiwizowania i usunięcia:

  • Stare wiadomości (tekstowe). Wszystkie te filmy zajmują dużo miejsca
  • Stare wiadomości poczty głosowej

Usunąłem wszystkie moje nagrania głosowe na iPhonie, a następnie przeszedłem do iTunes na komputerze, na którym zostały zapisane, i przejrzałem i usunąłem wszystkie duplikaty (2-5 duplikatów na nagranie!)

Nic innego nie działało dla mnie, w tym przywracanie. Poszedłem z> 5 GB „innych” rzeczy do 1,2 GB (głównie notatek głosowych)


5

Pozostałe miejsce mojej byłej żony wynosiło 6 GB i prawie nie mogła nic zrobić. Okazało się, że winowajcą było jej konto Gmail - wiele dużych plików multimedialnych.

Odzyskałem miejsce na jej koncie Gmail, uruchamiając je przez findbigmail.com. Jest to aplikacja internetowa, która umieszcza wszystkie duże pliki Gmail w trzech folderach różniących się rozmiarem. To usuwa je ze skrzynki odbiorczej i zwalnia miejsce, które iPhone wykorzystuje do Gmaila.

Findbigmail.com to wspaniała usługa, którą polecam z całego serca. W ciągu kilku minut usunęli duże załączniki z jej e-maila. Mówią na swojej stronie, że wcale nie czytają e-maili ani ich nie skanują, więc czułem się bezpieczniejszy.

Problem został rozwiązany poprzez usunięcie iPhone'a po utworzeniu kopii zapasowej. Aby to wyjaśnić, musisz określić wymazanie całej zawartości i ustawień w celu usunięcia całego wzdęcia.

Następnie szybkie przywracanie przyniosło nowego iPhone'a z 6 GB więcej miejsca i jest szczęśliwsza!


3

Jeśli jest to jailbreak, to Cydia i inne aplikacje JB AppStore mogą z niego korzystać.

Załóżmy na przykład, że pobrałeś aplikację za pomocą Cydii i zainstalowałeś ją. Plik instalacyjny (* .ipsw) pozostaje w systemie plików. dopóki go nie usuniesz.


3

Miałem 6 GB „innych” i nie mogłem się tego pozbyć. W końcu zdałem sobie sprawę, że cały czas wysyłam zdjęcia SMS-em. Usunąłem moje teksty, a „inne” zniknęły !!!


2

Odkryłem, że posiadanie aplikacji aparatu w pamięci powstrzymywało ją przed zwolnieniem miejsca po usunięciu filmów i zdjęć po przesłaniu ich do iPhoto. Zamknij wszystkie moje aplikacje, a inne zmniejszyły się z 7G do 0,7G


1

Miałem ten sam problem i po wielu synchronizacjach nadal nie można go rozwiązać. Wyłączyłem całą pocztę (miałem w telefonie adresy e-mail .mac i google) i ponownie zsynchronizowałem. To rozwiązało problem.


Dlaczego poczta miałaby zajmować tak dużo miejsca?
iglvzx

Moje konto Gmail zajmuje ~ 3 GB. To nie wyjaśnia 10 GB, ale to początek.
Daniel

1
Zazwyczaj jednak nie synchronizujesz / nie pobierasz całego konta pocztowego. Jak skonfigurowane jest twoje konto pocztowe w iDevice?
iglvzx

Dobrze, że nie wszystkie wiadomości są przechowywane lokalnie na telefonie iPhone.
Daniel

1

Widziałem to kilka razy i za każdym razem przyczyną wydaje się coś innego. Możesz to naprawić, synchronizując z iTunes, a następnie wyłączając różnego rodzaju dane, które mają być synchronizowane, synchronizując ponownie i sprawdzając, czy „inne” ulegnie awarii. Jeśli nie, włącz ponownie te dane i przejdź do następnego.

Dla mnie była to muzyka, ale widziałem książki i podcasty i myślę, że kalendarze robią to samo.


1

Dla mnie tworzenie kopii zapasowych i przywracanie naprawiło problem. Stracił 13 GB, co spadło do 1 GB po przywróceniu.


1

Ilekroć usunąłem muzykę z iPhone'a, wyczyściłem też ogromną część tego, co było oznaczone jako „inne”. Moje użycie wzrosło z 6,9 koncertów do 2,9 koncertów. Wciąż dużo za „inne” ... ale z jakiegoś powodu moja muzyka pokazywała się w iTunes tylko jako 1.6 koncertów, ale kiedy spojrzałem na użycie w ustawieniach iPhone'a ... było napisane, że to 5.6 koncertów. Nie mam pojęcia, o co chodzi ... ale przynajmniej moje „inne” zmniejszyły się.

Apple musi to naprawić ...


Miałem 9,8 koncertów „innych”. Żadne z „odznaczenia” niektórych elementów i metod synchronizacji nie działało i musiałem przywrócić. Byłem w stanie zregenerować siły z pleców, więc nie było to zbyt wielkim problemem. Moje drugie to teraz .53 (tak „point”) występy. Pamiętaj, jeśli to ma znaczenie, ale przed wykonaniem ostatniej kopii zapasowej przed przywróceniem kliknąłem opcję synchronizacji muzyki.

0

Zauważyłem, że ma to związek z pocztą - w szczególności z czasem trwania synchronizacji poczty.

Korzystam z poczty Exchange do pracy, a gdy miałem 1 miesiąc synchronizacji poczty, wartość „other” wynosiła 5,5 GB. Zmieniłem to na 1 tydzień synchronizacji i spadło do 0,5 GB. Nie wiem, czy dotyczy to również icloud lub Gmaila, ale wydaje się, że jest to problem z domyślną aplikacją do obsługi poczty e-mail na iPhone'a.

Dokonałem wielu resetów fabrycznych i przywróciłem nowy stan telefonu, ale powyższe jest jedynym spójnym rozwiązaniem


-2

Przejdź do Ustawienia> Safari i wyczyść historię, pliki cookie i dane.


1
Czy to tylko zgadywanka czy sprawdzone rozwiązanie problemu wspomnianego w pytaniu?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.