Błąd -36 „niektórych danych nie można odczytać ani zapisać” podczas kopiowania plików z karty SD


9

Chcę skopiować pliki z mojej karty SD na pulpit, ale w przypadku niektórych plików otrzymuję:

Finder nie może zakończyć operacji, ponieważ niektórych danych w „GOPR0054.MP4” nie można odczytać ani zapisać. (Kod błędu -36)

Próbowałem użyć dot_clean, ponieważ wydaje się, że wykonał lewę dla innych:

dot_clean Path/To/Directory

Nie działa.

Nie mam pojęcia, jaki jest błąd -36 lub jak można go rozwiązać. Moja karta SD jest w formacie ExFAT (jeśli ma to znaczenie).

Używam macOS Sierra 10.12.2.


2
Błąd 36 jest teraz i ma od dłuższego czasu błąd systemu plików Apple, który sprowadza się do „uszkodzenia pliku” i / lub „przedwczesnego końca pliku”. Możliwe, że program lub usługa odzyskiwania plików może odzyskać plik lub jego plik szczątki. W przeciwnym razie przeformatowałbym kartę, a następnie zrobiłbym dużo pisania i czytania na / z karty, aby upewnić się, że nie jest to zła karta.
Steve Chambers

1
@SteveChambers jest poprawny we wszystkich trzech obliczeniach: (1) Błąd -36 jest błędem wejścia / wyjścia (I / O) i często oznacza to, że plik nie został poprawnie ukończony dla określonego formatu pliku lub że z jakiegoś powodu jest uszkodzony . (2) Najlepszym rozwiązaniem jest użycie oprogramowania do odzyskiwania danych (jest ich wiele) lub ekstraktora plików (na przykład File Juicer, aby zobaczyć, co można odzyskać. (3) Sformatuj ponownie kartę i naprawdę przetestuj ją przed użyciem do niczego krytyczne. Nie może być w tym nic złego (bateria GoPro mogła zginąć podczas zapisywania itp.), ale chciałbyś być pewien
Monomeeth

Och, i żeby było jasne, nie mam żadnego związku z File Juicer!
Monomeeth

Miałem ten sam problem z przenoszeniem z dysku flash do mojego iMaca. Próbowałem dot_clean, jak sugerowali inni. Nadal nie ma prawdziwej odpowiedzi, ale kiedy próbowałem tego samego dysku flash na moim MacBooku Pro, działało dobrze. To prowadzi mnie do przekonania, że ​​problem może dotyczyć samego komputera iMac.
Bill Alexander

Miałem problemy z tym z komputerem Mac, więc do transferu plików użyłem komputera z Win 10 i działało to dobrze. Zła forma, Apple.
jcollum

Odpowiedzi:


1

Nie prawda; to problem prywatności w formacie xfat. Możesz kopiować pliki przez terminal: mvplus spacja, przeciągnij plik, a także przeciągnij przeznaczenie. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał zmienić format pliku.


Jak usunąć te pliki?
Antoine

Próbowałem zarówno dot_clean, jak i kopiowania za pomocą mvpolecenia. Za każdym razem, gdy dostałem błąd OP.
Benjamin Crouzier

1
Co jest „nieprawdą”?
Simon East

0

Miałem wiele plików nakręconych w wysokiej jakości, co spowodowałoby ten sam błąd i nie byłbym w stanie go skopiować. Widziałem to w podglądzie i FCPX, ale nie mogłem go wyeksportować ani skopiować. Zrobiłem kompresję pliku, który nie działał bezpośrednio na karcie SD, a następnie skopiowałem skompresowany plik na pulpit. Po ostatecznym skopiowaniu rozpakowałem go na pulpicie i voila. Plik został zapisany na pulpicie.


Po zapisaniu plików, których nie można skopiować, sformatuj kartę, aby zapewnić jej czysty start.
Kevin Martin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.