Dlaczego aplikacja Finder jest zawsze otwarta?


33

Pierwszy użytkownik Maca. Niepokoi mnie fakt, że aplikacja Finder jest zawsze otwarta. Na przykład przełączając aplikacje za pomocą Cmd + Tab, zawsze tam jest, nawet jeśli nie ma otwartych okien dla aplikacji. Cmd-tabulacja do Findera bez otwartych okien / kart, ponieważ nie ma żadnego efektu (wydaje mi się, że bardziej intuicyjne byłoby otwarcie nowej karty po wybraniu tej akcji).

Ponadto nie ma opcji „Zamknij aplikację”, gdy kliknę prawym przyciskiem myszy ikonę Findera w doku. Czy coś nie rozumiem na temat aplikacji Finder? Czy jest to wymagane do prawidłowego funkcjonowania systemu Mac OS? Z tego, co widzę, Finder to tylko przeglądarka plików, która w żadnym wypadku nie powinna być zmuszana do otwarcia w 100% przypadków.


5
Na początku nic nie widziałem, ale teraz widzę, że sam pulpit jest oknem Findera. Ma sens, tak jak w przypadku Gnome itp.
levesque

10
Zobacz, jak explorer.exezawsze jest otwarte w systemie Windows
Stéphane Bruckert

3
Chodzi o to, że nie widzisz explorer.exew systemie Windows, chyba że otworzysz menedżera zadań. Jest tam, ale za kulisami nie widać tego podczas tabulacji.
levesque

9
@levesque To nie jest prawda. Od Windows 7 (już prawie 10 lat) „Pulpit” znajduje się na liście Alt-Tab. To jest explorer.exe.
Andrew Medico

3
@levesque Alt-tabbing do Findera robi coś, po prostu nie wszystko, co robi w systemie Windows. Jesteś teraz w Finderze i możesz robić takie rzeczy, jak otwieranie nowych okien Findera, tworzenie folderów na pulpicie i wywoływanie „ukrywania innych”, tym samym wyświetlając pulpit.
Logarr

Odpowiedzi:


45

Głównym powodem, dla którego zawsze jest otwarty, jest to, że wyświetla ikony na pulpicie. Możesz sprawdzić, co robi wyszukiwarka, włączając funkcję menu „Wyjdź”. Aby to zrobić, uruchom aplikację Terminal i wprowadź następujące polecenia:

defaults write com.apple.finder QuitMenuItem -bool YES

Hit return. Następnie uruchom ponownie Findera, uruchamiając

killall Finder

Zamknij terminal. Kliknij pulpit, wybierz „Finder” na górnym pasku i „Quit Finder”. Teraz biegniesz bez Findera. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że znikną wszystkie ikony pulpitu.

Aby odzyskać ikony pulpitu, po prostu kliknij Finder w Docku.

Jeśli chcesz usunąć pozycję menu „Quit Finder”, możesz to zrobić za pomocą:

defaults write com.apple.finder QuitMenuItem -bool NO

14

Jest to nie tylko „przeglądarka plików”, ale jest odpowiedzialna za sporo funkcji GUI, takich jak pulpit, śledzenie ścieżek i łączenie się z serwerami. Finder jest zawsze uruchomiony, a usługa uruchamiania uruchomi go ponownie, jeśli wyjdzie nienaturalnie. Podobnie jak File Explorer (explorer.exe) w systemie Windows, nie powinieneś go opuszczać. Funkcję kończącą można dodać z powrotem do Findera, ale tak naprawdę nie powinieneś, chyba że masz ku temu dobry powód.


4
W rzeczywistości Finder nie jest automatycznie QuitMenuItemuruchamiany ponownie, niezależnie od ustawienia. Zauważyłem to w 10.9 do 10.12.
Bob

Haha, dość często wychodzę z explorer.exe XD Dość łatwo mogę obejść się bez GUI, ponieważ nadal można używać wiersza polecenia
Brevan Ellefsen

Funkcję kończącą można dodać z powrotem do Findera, ale tak naprawdę nie powinieneś. Dlaczego nie? Oprócz funkcji GUI żadna część systemu nie zależy od Findera. IMO Finder to tylko przeglądarka plików - funkcja graficznego wyświetlania ikon na pulpicie to tylko jedna z funkcji tej przeglądarki plików.
Josh

4

Pomyśl o procesie w tle dla Findera podobnym do procesu w tle „Eksploratora Windows” w systemie Windows. Jak wspomniano powyżej, jest to niezbędne dla elementów interfejsu użytkownika i GUI MacOS na pulpicie. Jeśli jesteś nowy na Macu, spójrz na aplikację Monitor aktywności w folderze Narzędzia. Jest to zasadniczo odpowiednik Maca dla Menedżera zadań w systemie Windows i może pomóc w organizowaniu / debugowaniu procesów w tle.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.