Jak zmienić tytuł pliku PDF? (nie nazwa pliku)


18

Moje pytanie dotyczy tytułu pokazanego w zakładce Acrobat Readera i pasku tytułu z napisem „Nowoczesny list biznesowy”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wygenerowałem plik PDF z dokumentu .docx, a dokument jest generowany na podstawie szablonu LibreOffice (.odt) o nazwie „Modern business letter”, skąd pochodzi nazwa tytułu.

Wiem, jak zmienić nazwę szablonu w LibreOffice, ale może to powodować niepożądany błąd, jeśli zapomnę go zmienić przy następnym użyciu tego samego szablonu. Szukam innych opcji macOS, więc nie będę musiał walczyć w LibreOffice.

Jak zmienić indywidualny tytuł pliku PDF w programie Acrobat Reader lub Finderze?


Dla wyjaśnienia, czy sam plik PDF został wygenerowany przez MS Word, czy przez LibreOffice? Jaką wersję MacOS używasz i jaką wersję programu Acrobat Reader, MS Word i / lub Libre Office?
Monomeeth

1
@Monomeeth, osobiście, chciałbym, aby każde pytanie zawierało informacje o sprzęcie i oprogramowaniu otaczającym pytanie, jednak ... Nie ma potrzeby wyjaśniania, ponieważ ani Adobe Reader, ani Finder, domyślnie i natywnie, nie mają możliwości edycji tych informacji, a to jest w centrum zadawanego pytania: „ Jak zmienić indywidualny tytuł pliku PDF w programie Acrobat Reader lub Finderze? ”. informacje, o które prosisz, nie są tak naprawdę istotne w tej sytuacji. Należy to zrobić przed wyeksportowaniem / wydrukowaniem do formatu PDF lub skorzystaniem z aplikacji umożliwiającej edycję dokumentów PDF.
user3439894

Nie można czytać ani w Finderze ...
Vishal Kumar Sahu

Odpowiedzi:


23

Aby odpowiedzieć na zadane pytanie: „ Jak zmienić indywidualny tytuł pliku PDF w programie Acrobat Reader lub Finderze? ”, Nie możesz tego zrobić. Ani Acrobat Reader, ani Finder, domyślnie i natywnie, nie mają możliwości edycji tych informacji. Należy to zrobić przed wyeksportowaniem / wydrukowaniem do pliku PDF lub użyciem aplikacji do edycji dokumentów PDF.

Standardem branżowym jest Adobe Acrobat, jednak jest to droga aplikacja i przesada, jeśli chcesz po prostu edytować te informacje.

W przeszłości korzystałem z aplikacji PDFInfo wspomnianej w odpowiedzi בנימן הגלילי, działa i jest darmowa. (Nie mam powiązań z Sybrex Systems, twórcą PDFInfo., Innym niż korzystającym z ich produktu).


Jeśli exiftoolzainstalowałeś i chcesz to zrobić z wiersza poleceń w terminalu, użyj następującej składni:

exiftool -Title="New Title" /path/to/filename.pdf
 • Aby wyczyścić tytuł, użyj: -Title=""
 • Inne metadane można zmienić w podobny sposób.

Dzięki za to! Uświadomiłem sobie również, że jest to jedyna metoda, która nie zmienia rozmiaru dokumentu. Przed exiftool wypróbowałem kilka innych metod (aplikacje PDF Atrybuty i Edytory atrybutów PDF, Automator Workflow zgodnie z opisem @Allan poniżej), ale wszystkie one drastycznie zwiększają rozmiar pliku.
Lew Siwaszow

8

Możesz to zrobić za pomocą Automatora. Automator zawiera szereg funkcji geti set PDF Metadatatym podobnych rzeczy „Tytuł”.

Super proste: Utwórz aplikację przepływu pracy ...

 1. Utwórz nową aplikację przepływu pracy
 2. Wybierz Ustaw metadane PDF (w bibliotece plików PDF )
 3. Zapisać; po upuszczeniu pliku PDF na plik zmieni on tytuł.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więcej kroków, większa elastyczność

Wadą tej metody jest to, że choć naprawdę proste, nie można programowo zmienić tytułu (z jakiegokolwiek powodu nie można używać zmiennych Set PDF Metadata). Jest to idealne rozwiązanie dla partii, jeśli chcesz zmienić autora lub słowa kluczowe dla kilku plików.

Aby więc zrobić to „sorta” programowo, musisz to zrobić w Automatorze

 1. Utwórz nowy pusty przepływ pracy
 2. Wybierz Uzyskaj określone elementy Findera (w Bibliotece plików i folderów)
 3. Wybierz Ustaw metadane PDF (w bibliotece plików PDF)
 4. Przeciągnij i upuść plik PDF w górnym polu
 5. Biegać
 6. Opłucz i powtórz w razie potrzeby

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Fajnie, nie myślałem o Automatorze i zwykle tak robię! Czy wiesz, jakiej rzeczywistej aplikacji używa Automatyzacja Ustaw metadane PDF do wprowadzenia zmian? +1, nawet jeśli nie. :)
user3439894

@ user3439894 - Nie znam faktycznej aplikacji / biblioteki - myślę, że jest ona wbudowana w Automator
Allan

Powód, dla którego pytam exiftool, nie zawiera żadnych plików binarnych i polega na perl(i różnych bibliotekach Perla), aby to zrobić. W związku z tym zastanawiałem się, czy Automator używał czegoś innego niż podstawowy plik binarny w /System/Library/Automator/Set PDF Metadata.actionpliku, czyli akcję Ustaw metadane PDF, którą widzisz w samym Automatorze, aby wykonać właściwą pracę. Na przykład czynność Skaluj obrazy służy /usr/bin/sipsdo faktycznej manipulacji. Ciekawostką jest więc, że akcja Set PDF Metadata wywołuje zewnętrzny plik binarny w celu wykonania rzeczywistej pracy.
user3439894


1

Aby zmienić tytuł, nie potrzebujesz skomplikowanych kroków ani dodatkowego oprogramowania dla systemu macOS. Poniższe dotyczy zarówno istniejącego pliku pdf, jak i pliku, który tworzysz z .docx lub czegokolwiek. Wystarczy wydrukować do pliku PDF (w przypadku istniejącego pliku pdf należy utworzyć nowy)

⌘ + P do drukowania i otwierania okna drukowania w stopce po lewej stronie otwórz menu rozwijane i wybierz „Zapisz jako PDF”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Otwiera okno Findera do zapisania, w którym możesz ustawić Tytuł, Autor, Temat, Słowa kluczowe.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Znalazłem na komputerze iMac, musisz najpierw otworzyć dokument Word i przejść do Plik> Właściwości> Podsumowanie i tam możesz edytować nazwę tytułu i autora dokumentu. Ponownie zapisz dokument Word. Ponownie zapisz jako plik PDF, jak zwykle.

Po otwarciu w formacie PDF karta będzie miała poprawny tytuł.


1
Co robisz, jeśli nie ma dokumentu Word na początek?
nohillside

OP wspomniał już, że są świadomi możliwości edytowania właściwości dokumentu przed eksportowaniem do formatu PDF (przy użyciu LibreOffice zamiast Worda, ale z tym samym efektem) - to pytanie dotyczy konkretnie edycji pliku PDF po wyeksportowaniu.
grg


-3

Otwórz plik pdf w edytorze tekstu (np. Notepad ++) i wyszukaj bieżący tytuł, a następnie wpisz nowy tytuł. Zapisać.

Przykład: Chciałem zmienić nazwę mojego pliku pdf z „MergedFile” na „123456”. Otworzyłem pdf w Notatniku ++ i szukałem „MergedFile”. Znaleziono dwa wystąpienia i przemianowano oba na „123456”. Zapisany plik. Otóż ​​to.


2
Notepad ++ to aplikacja Windows.
IconDaemon

Szczerze mówiąc, pytanie nie miało dobrych tagów i jasnych wymagań dla macOS. Redagowałem to, ponieważ nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś zainstaluje warstwę emulacji Windows lub warstwę wirtualizacji tylko po to, aby dostać notatnik, ale możesz powiedzieć, że to dobra opcja, a wtedy byłoby to kompletne w moich oczach. Może nie godny głosowania, ale pełna odpowiedź.
bmike

Pliki PDF mogą zawierać dane binarne, które nie przetrwają podróży przez edytor tekstu. Założenie określonego kodowania tekstu może również uszkodzić plik. Tabela odnośników może również stać się niepoprawna.
benwiggy

Wow, tyle soli tutaj. Podałem nawet Notepad ++ jako przykład, łatwo jest domyślić się, jaki jest twój ulubiony edytor tekstów.
user7967943

Jeśli chodzi o dane binarne, to zadziałało dla mnie bez żadnych problemów. W końcu jest to łatwe, szybkie i bezpłatne rozwiązanie, więc dlaczego nie spróbować? Tak czy inaczej, po prostu starał się pomóc, będą dwa razy pomyśleć następnym razem;)
user7967943

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.