Przypadkowo podłączyłem iCloud do mojej maszyny roboczej, a teraz mam ogromny bałagan na rękach.


2

Więc tak naprawdę nie pamiętam, jak to się stało, ale podczas jakiejś aktualizacji przypadkowo zalogowałem się na icloud przy użyciu mojego konta osobistego zamiast konta służbowego. Gdzieś w tym procesie faktycznie aktywowałem icloud, więc teraz WSZYSTKIE moje rzeczy robocze z mojego komputera roboczego znajdują się w iCloud, nie jestem do końca pewien, jak je odzyskać na pulpicie bez umieszczania wielu osobistych informacji i dokumentów na i mam nadzieję to naprawić, zanim ktokolwiek zauważy znaczną zmianę w moim wykorzystaniu przepustowości. Wszelkie pomysły, jak to zrobić?


Myślę, że twoją główną opcją jest ręczne usunięcie wszystkiego z komputera osobistego. Moje rozumienie iCloud jest dość jednokierunkowym działaniem. Podczas wylogowywania możesz usunąć dane ze swojego urządzenia, ale to niewłaściwy sposób.
bassplayer7

Odpowiedzi:


1

Czy wylogowałeś się z iCloud na swoim komputerze? Przede wszystkim spróbuj to zrobić: Preferencje systemowe> iCloud> Wyloguj się


Tak, wylogowałem się, gdy tylko zauważyłem, ale wszystkie moje dane były już w iCloud
Tam Hartman

1

Skończyło się na odłączeniu komputera od iCloud. Naprawdę nie mogłem nic zrobić z danymi, które zostały przeniesione (myślę, że po pobraniu szkoda jest już wyrządzona), ale udało mi się znaleźć wszystko, przechodząc do

Użytkownik> iCloud Drive (Archiwum), a następnie podfoldery dla urządzenia. Niestety pobrał również DUŻO danych osobowych, ale właśnie usunąłem wszystko oprócz tych konkretnych podfolderów. I był w stanie uzyskać wszystko z powrotem, więc myślę, że to dobra rzecz, ale jeszcze nigdy nie mieć do czynienia z tym nigdy. Wrócę do korzystania tylko z Dropbox.


2
Ludzie wciąż zapominają (nie tak, jak Ty), że iCloud to rozwiązanie do synchronizacji. Nie jest to przede wszystkim rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, więc za każdym razem, gdy podłączysz komputer, zacznie synchronizować dane.
fsb

Tak. Szczerze mówiąc, ogólnie nie wierzę w iCloud (a zwłaszcza nie teraz). Mój problem polegał na tym, że przez przypadek wykpiłem i zalogowałem się na swoje osobiste konto na komputerze roboczym. Nigdy. Jeszcze raz.
Tam Hartman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.