Pomocnik Google Chrome zużywa zbyt dużo pamięci


15

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Google Chrome Helper pojawia się w monitorze aktywności kilkanaście razy i ogólnie zużywa mnóstwo pamięci. Jak mogę to ograniczyć? Większość kolumn porad mówi, aby przejść do moich wtyczek i zaznaczyć „Graj po kliknięciu”, ale Google zaktualizowało przeglądarkę i ta opcja nie jest już dostępna. Co mogę zrobić?


5
Każdy „pomocnik” to otwarta strona / karta. Żadne z nich nie jest naprawdę przesadne, choć zdecydowanie nieco ciężkie. Chrome to dobrze znany [anegdotycznie] świnia pamięci. Twoim „rozwiązaniem” jest nie pozostawianie otwartych kart, jeśli ich nie używasz, chyba że masz wystarczającą ilość pamięci RAM do oszczędzenia.
Tetsujin

Czy jest inny sposób? Jak 1 karta może wykorzystywać pół gigabajta pamięci? To ma 0 sensu!
markiv189

1
idk, ale robią. Mam tutaj otwarte karty o wielkości od 50 MB do 1 GB. „Pomocnicy” Google tak naprawdę nie pomagają, ponieważ nie zawierają adresu URL. Jeśli spróbujesz tego samego w przeglądarce Safari, możesz przynajmniej zobaczyć, która karta używa najwięcej [lub witryny, ponieważ URL jest tylko najwyższym poziomem].
Tetsujin

4
Uzyskaj dostęp do menedżera zadań Chrome: Więcej (ikona w prawym górnym rogu)> Więcej narzędzi > Menedżer zadań, aby zobaczyć, które karty korzystają z pamięci i gdzie możesz także zakończyć przetwarzanie karty.
Edric

Odpowiedzi:


12

Każdy „Pomocnik” to karta, rama pomocnicza, podstawowy proces Chrome lub rozszerzenie.
Możesz zmniejszyć użycie pamięci RAM, odinstalowując rozszerzenia lub po prostu używając mniej kart.


0

Rozgryzłem to. Zjadało ponad 300% pamięci mojego komputera Mac i rozgrzewało mój komputer jak piekarnik, mimo że miałem go dopiero od kilku miesięcy. Aby rozwiązać ten problem, otworzyłem Activity Managera (znajdującego się w folderze narzędzi w aplikacjach) i kliknąłem klawisz Control na pomocniku Google Chrome, dopóki nie zobaczyłem okna (musiałem dwukrotnie kliknąć). W dolnej części okna znajdował się przycisk wyjścia, kliknąłem go i zamknąłem, a mój chrom nadal działa dobrze.


0

Mam całkiem niezłe doświadczenia z tym „Google Chrome Helper” i jak debugować notoryczne problemy na Macu.

1. PRZEDŁUŻENIE CHROMU

W takim przypadku przejdź do 3 kropek, które znajdziesz w prawej górnej części przeglądarki, a następnie Więcej narzędzi> Rozszerzenia, tutaj możesz przejrzeć wszystkie swoje rozszerzenia.

Dezaktywuj je wszystkie i uruchom ponownie Chrome.

Jeśli problem zostanie rozwiązany, możemy teraz wskazać, że problem dotyczył jednego z Twoich rozszerzeń. Ale jakie rozszerzenie? Możesz teraz ponownie aktywować jeden po drugim, gdy masz Activity Monitorotwarte okno, i zobaczyć, kiedy zostanie uruchomiony „Pomocnik Google Chrome”.

2. PRZEDŁUŻENIE CHROMU LUB SYNCHRONACJA CHROMU

Czasami możesz znaleźć rozszerzenie Chrome, które wyczerpuje procesor, ale musisz pracować i utrzymywać to rozszerzenie Chrome dostępne. A może tym rozszerzeniem zarządza Twoja firma i nie możesz go wyłączyć.

W takim przypadku musisz kliknąć swoje konto Chrome w przeglądarce i westchnąć ze wszystkich swoich kont.

Teraz zamknij przeglądarkę, otwórz ją ponownie, a „Google Chrome Helper” wcale nie powinien Ci przeszkadzać. Jest to normalne, ponieważ nie jesteś zalogowany. Teraz Zaloguj się do Gmaila, ale nigdy nie klikaj "Turn on sync..." przycisku

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz możesz także zainstalować rozszerzenie Chrome, które przysparzało ci bólu i nie powinno być żadnych problemów. Po prostu nie dotykaj tego "Turn on sync..."przycisku.

3. Wciąż mam problemy

Cóż, w tym przypadku masz do czynienia z czymś, z czym się nie spotkałem. Jedyną sugestią, jaką mogę ci dać, jest samodzielne debugowanie problemu. Gdy procesor osiągnie szczytową wartość, otwórz Activity Monitori wybierz „Google Chrome Helper”, spójrz na tę linię i weź numer PID (na zdjęciu, które widać w pytaniu 29048).

Teraz otwórz terminal i uruchom:

killall -9 29048

W ten sposób zabiłeś już sam proces. Spróbuj dostrzec, co zmieniło się w Chrome: może rozszerzenie zostało dezaktywowane, może karta została zamknięta, może strona przestała odpowiadać. Wykop, a znajdziesz rozwiązanie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.