Importujesz notatki z jednego komputera Mac na inny?


11

Szeroko korzystałem z notatek na laptopie wypożyczonym do pracy. Właśnie dostałem moją stałą maszynę i po aktualizacji z kopii zapasowej danych w CrashPlan okazało się, że moje notatki się nie skończyły. Przejrzałem problem, zobaczyłem, co muszę skopiować, i poprosiłem technika kompilacji o przesłanie mi e-maila z zawartością group.com.apple.notes ze starej maszyny. Rozpakowałem zip, który mi wysłał, aw programie Notes uruchomiłem „importuj notatki” do katalogu, który wysłał. Nie wygląda na to, że coś zostało skopiowane. Masz pomysł, dlaczego to może nie działać? Czy kopiuję niewłaściwy katalog, importuję niepoprawnie lub w inny sposób brakuje kroku? Jakie są rzeczywiste pliki, które należy skopiować? Zarówno stara, jak i nowa maszyna działają w El Capitan.


Dlaczego nie użyłeś Time Machine, który został właśnie do tego zaprojektowany?
Thorbjørn Ravn Andersen

Dlaczego was wszystkich nekro trzyletni wątek ???
Frank Harris

Więc zdecydowałem się go mi przedstawić.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


22

Funkcja „Importuj do notatek” importuje pliki tekstowe. Sam program Notes przechowuje swoje pliki w bazie danych SQLite, która jest zawarta w kontenerze grupy group.com.apple.notes.

~/Library/Group Containers/group.com.apple.notes/

Aby użyć tego jako bazy danych programu Notes, zamknij program Notes i skopiuj zawartość do kontenera grupy w bieżącym systemie.


Dzięki za to!! Pracuje! Jeśli pasuje do twojej konfiguracji, możesz podłączyć komputer Mac w tej samej sieci lokalnej, a następnie otwórz preferences -> sharingopcję włącz udostępnianie, możesz natychmiast zobaczyć, że na pasku bocznym innych komputerów Mac jako nowy klient w sieci, możesz połączyć się z tym komputerem z tym samym użytkownikiem i przeciągnij go bezpośrednio do lokalnego, wybierając zamień. Zamknij i otwórz ponownie. Dzięki jeszcze raz!
blamb

Działa to świetnie w High Sierra - dzięki! Pozostaw Apple tak intuicyjny proces tutaj ...
Jordan P

0

Sprawdziłbym zawartość plików zip, które ci wysłał. Jak powiedział @grg, możesz importować tylko pliki tekstowe. Jest trzecia aplikacja o nazwie Note2Txt.app, która zapisuje wszystkie twoje notatki jako pliki tekstowe w wybranym folderze. Możesz skopiować folder na nowy komputer i zaimportować go do programu Notes. Teraz, gdy zajrzysz do „Zaimportowanych notatek”, zobaczysz wszystkie poprzednie notatki.


0

Miałem ten problem, kiedy kupiłem drugiego Macbooka. Pomyślałem, że będzie łatwo użyć iCloud do synchronizacji tych dwóch. Niestety jest to bardzo niewiarygodny proces, o którym mówi wiele osób. Postanowiłem napisać skrypt powłoki bash, aby sobie z tym poradzić. Działa idealnie. Możesz dwukrotnie kliknąć pliki kopii zapasowych / przywracania widoczne w Finderze. Utworzyłem kopię zapasową w Dropbox, ale możesz modyfikować skrypty, aby pisać / czytać w innym miejscu. Nie mogę wymyślić, jak przesłać tutaj skrypty, więc po prostu dołączę je poniżej jako tekst. W skrypcie jest mnóstwo komentarzy, więc powinieneś być w stanie wypracować ten proces. Skrypt główny utworzy kopię zapasową wszystkich katalogów aplikacji Notes. Stworzy również odpowiedni skrypt przywracania do przywracania kopii zapasowych na dowolnym innym komputerze Mac.

#!/bin/bash
#set -x

DT=`date "+%y%b%d"`
SAV_DIR=~/Dropbox/Notes
NOTE_DIR=~/Library/Group*/group.com.apple.notes*
TARFILE=Notes.$DT
RESTORE_FILE=notes_restore.$TARFILE.$HOSTNAME.sh

#echo DT=$DT
#echo SAV_DIR=$SAV_DIR
#echo TARFILE=$TARFILE
#echo RESTORE_FILE=$RESTORE_FILE
#ls -ld $NOTE_DIR

# Preserve ownership, permissions and full path to ensure files are
# restored to original locations
# ** You need to use tar xPpf to preserve full path and permissions on
# ** the restore command as well else the leading / will be removed and
# ** the files will be restored relative to where you run the command

tar cfpP /tmp/$TARFILE.$HOSTNAME.tar $NOTE_DIR
mv /tmp/$TARFILE.$HOSTNAME.tar $SAV_DIR

# ------------ Create Restore Script ----------------

# The restore script will have the same name, date and hostname
# as the notes tar file saved in the Dropbox folder
# The file can be seen in the Finder Dropbox window. A double click
# on it will run the restore script.
# This ensures that you can export the Notes app files to dropbox
# from any host and restore to any host by selecting the appropriate
# tar file restore script

echo "#! /bin/bash "                > /tmp/$RESTORE_FILE
echo "cp $SAV_DIR/$TARFILE.$HOSTNAME.tar /tmp"   >> /tmp/$RESTORE_FILE
echo "tar xPpf /tmp/$TARFILE.$HOSTNAME.tar"     >> /tmp/$RESTORE_FILE
echo "/bin/rm /tmp/$TARFILE.$HOSTNAME.tar"     >> /tmp/$RESTORE_FILE

chmod 755 /tmp/$RESTORE_FILE
mv /tmp/$RESTORE_FILE $SAV_DIR

1
Witamy w Stack Exchange. Zapoznaj się z instrukcjami formatowania postów za pomocą Markdown, aby zrozumieć, dlaczego Twój kod nie wyświetla się poprawnie.
Nic,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.