Dlaczego ikona usług lokalizacji jest zawsze obecna?


13

Ostatniej nocy zaktualizowałem iPhone'a 4 do iOS 5. W iOS 4 fioletowa strzałka GPS pojawiła się obok wskaźnika baterii, gdy aplikacja, której używałem (lub działałem w tle) aktywnie uzyskiwała dostęp do moich danych lokalizacji. Teraz wydaje się być włączony cały czas, nawet gdy nie mam uruchomionych aplikacji.

Czy ta ikona oznacza teraz po prostu fakt, że mam włączone Usługi lokalizacji, zamiast powiadamiać mnie, że są one używane (tak jak kiedyś)?

Odpowiedzi:


15

Jest to nowa funkcja w systemie iOS 5 o nazwie „Monitorowanie regionu”

Powodem, dla którego jest aktywny, nawet jeśli aplikacja jest zamknięta, jest to, że ta funkcja działa w rdzeniu iOS 5 i powiadamia wszystkie aplikacje, które są zarejestrowane, gdy weszły lub opuściły określone geo-ogrodzenie.

Przypomnienia robią to, gdy korzystasz z przypomnienia opartego na lokalizacji.

Chociaż ikona lokalizacji pojawia się przez cały czas. To naprawdę ma bardzo minimalny wpływ na baterię, ponieważ Apple naprawdę optymalizuje tę funkcję, używając głównie komórki i Wi-Fi.


Aha! Właśnie nad tym naprawdę się zastanawiałem. Dziękuję Ci!
hairboat

11

Ponieważ jest to nowa funkcja iOS 5, dodam trochę informacji (nawet jeśli to nie twój problem).


Począwszy od systemu iOS 5, możesz poprosić system o powiadomienie, gdy używana jest twoja lokalizacja.
Odpowiednie opcje można znaleźć w Preferencje> Usługi lokalizacji> Usługi systemowe .

Tam możesz wybrać usługi iOS 5, które mogą geolokalizować:

  • Wyszukiwanie w sieci komórkowej
  • Kalibracja kompasu
  • Diagnostyka i użytkowanie
  • IAds oparte na lokalizacji
  • Ustawianie strefy czasowej
  • ruch drogowy

Możesz także określić, czy ikona ma być wyświetlana na pasku stanu.

Ponadto szara ikona przed aplikacją w Preferencje> Usługi lokalizacji oznacza, że ​​aplikacja korzystała z Twojej lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeśli ikona jest niebieska, aplikacja używa jej teraz.


Więc od razu mogłeś wiedzieć, która aplikacja była przyczyną.


Początkowo byłem zdezorientowany użyciem słowa „lokalizacja”, które jest ogólnie rozumiane jako proces tłumaczenia aplikacji na inne języki (ustawienia regionalne) .
Dan

Zmieniłem to na „Twoja lokalizacja”, przepraszam za zamieszanie, pomieszałem się z francuskim.
Loïc Wolff

To właściwie nie jest właściwy powód tego, co się dzieje. Jest to podstawowa funkcja iOS 5 o nazwie „monitorowanie regionu”.
Ben

Uważam, że funkcja, która informuje, które aplikacje używają (lub ostatnio używały) usług lokalizacyjnych, została dodana w wydaniu iOS 4 pkt. Być może wkrótce pojawiły się głośne problemy z telefonem przechowującym niezaszyfrowaną historię lokalizacji. Masz jednak rację, że ustawienia na poziomie usług systemowych są dodatkiem do iOS 5.
Dan J

Uważam, że 2 kolory (aktualnie lokalizujące lub lokalizujące w ciągu ostatnich 24 godzin są również nowe)
Loïc Wolff

2

Ach - bawiłem się kilkoma różnymi aplikacjami i odkryłem, że winowajcą był Foursquare. Gdy nowa funkcja Radar Foursquare jest włączona, zawsze korzysta z danych o Twojej lokalizacji, nawet gdy sama aplikacja nie jest uruchomiona. Na razie go wyłączyłem, ponieważ nie chcę, aby niepotrzebnie rozładowywał baterię.


Prawdopodobnie chciałeś powiedzieć „nawet gdy aplikacja działa w tle”. To jest uruchomiony po przełączeniu się do innej aplikacji. Jeśli chcesz zamknąć aplikację, przełącz się na dowolną inną aplikację lub ekran główny, a następnie naciśnij dwukrotnie przycisk Strona główna, aby wyświetlić uruchomione aplikacje. Następnie przytrzymaj palec na aplikacji, którą chcesz wymusić zamknięcie, i naciśnij znak zamknięcia, który się pojawi.
Dan

1
Radar @Dana Foursquare działa nawet wtedy, gdy aplikacja została zmuszona do wyjścia zgodnie z opisem. Mam obsesję na punkcie zamykania aplikacji w tle. Nie pomyliłem się, ale dziękuję za sprawdzenie!
łódź do włosów

Łał. Nie wiedziałem, że to możliwe w iOS, dzięki za poprawienie mnie.
Dan

@ Dan tak, to trochę szalone. Nie wspominają o możliwościach w swoim blogu na ten temat, ale Ustawienia radaru w aplikacji wyjaśniają : „Po włączeniu radaru urządzenie od czasu do czasu wyśle ​​foursquare ze swojej lokalizacji, nawet jeśli aplikacja nie jest uruchomiona (dzięki temu możemy znajdź coś dla siebie)
łódź do włosów

Jeśli aplikacja nie działa , gdzie iOS wysyła dane o lokalizacji? Serwis internetowy Foursquare? Zastanawiam się, która część usług lokalizacyjnych jest odpowiedzialna za wysyłanie danych do czegoś, co nie jest aplikacją na telefon, i czy / jak można to kontrolować ...
Dan J

0

Ikona usług lokalizacyjnych była zawsze włączona, ponieważ usługa ustawiania stref czasowych była zawsze aktywna. Jest to błąd firmy Apple, który nie występuje na wszystkich urządzeniach i znacznie zmniejsza żywotność baterii.

Jeśli chcesz to udowodnić, po prostu włącz usługę lokalizacji strefy czasowej, a przed nocnym ładowaniem telefonu przejdź do Settings > General > Usagei zanotuj czas od ostatniego ładowania. Następnie zrób to samo następnego wieczoru, a zobaczysz dramatyczną różnicę.

Jest to znany błąd, który Apple zamierza naprawić w najbliższej przyszłości, ale każdy, kto twierdzi, że Usługi lokalizacyjne nie rozładowuje baterii iPhone'a szybciej, nie wie o czym mówi. Z tej usługi można korzystać tylko wtedy, gdy telefon ma aktualizować strefę czasową podczas podróży do różnych krajów. Co możesz zrobić, włączając go na krótko po dotarciu do miejsca docelowego, pozwól aktualizacji czasu, a następnie wyłącz ją ponownie.


3
W trosce o ukończenie brakuje ci wielu kroków, aby udowodnić swój punkt widzenia. Na przykład fakt, że zapomniałeś powiedzieć użytkownikowi, aby wyłączył lokalizacje strefy czasowej na następną noc. Lokalizacje Usługi będą z pewnością zużywają więcej żywotność baterii niż w przypadku osób niepełnosprawnych, ale ich aktualizacji strefy czasowej na swój własny? Jak gdyby. Bardziej prawdopodobne są takie elementy, jak radar foursquare, Współrzędne Google i przypomnienia o położeniu geograficznym. Spróbuj napisać odpowiedź z nieco mniejszą wściekłością, a wyjdzie ona brzmieć i wyglądać, znacznie lepiej.
Jason Salaz

Ironia mojego mówienia o „lepszym formatowaniu” jest całkowicie zagubiona na gigantycznej ścianie tekstu, którą są komentarze: /. Niestety ...
Jason Salaz

0

Miałem ten sam problem, co właśnie zresetowałem, zresetowałem wszystkie ustawienia od ogólnego To już nie ma


1
Kasowanie wszystkiego to dokładny sposób na usunięcie aplikacji korzystających z usług lokalizacyjnych, ale czy nie możesz po prostu wyłączyć lokalizacji?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.