MacBook Air nie rozpoznaje już słuchawek


1

Mam MacBooka Air w połowie 2012 roku z systemem macOS 10.12.4 w wersji beta. Od niedawna moje słuchawki przestały działać. Po ich podłączeniu komputer nadal korzysta z wewnętrznych głośników. A jeśli przejdę do preferencji systemowych, nadal nie rozpoznam słuchawek. Przeszukałem ten problem w sieci i zauważyłem, że niektórzy ludzie mają ten sam problem. Mogę to naprawić tylko poprzez ponowne uruchomienie, ale to bardzo denerwujące.

Czy ktoś może mi pomóc?


ten sam problem ze mną, dla mnie jest to zwykły telefon. Czasami ponowne uruchomienie pomoże, ale czasem nie.
haxpor

Czy zdiagnozowałeś, czy to słuchawki, czy MB? Czy próbowałeś podłączyć słuchawki do innego komputera lub innych słuchawek / głośników do MB?
Allan

Odpowiedzi:


1

Chociaż mam MacBooka Pro Retina w połowie 2012 roku, mam ten sam problem od czasu macOS 10.12.4 beta 3 i aktualizacja do wersji beta 4 rozwiązała ten problem. Spróbuj tego.


Witamy w Zapytaj inaczej. Preferowane są odpowiedzi na więcej niż tylko oświadczenie 1-liniowe. Utwórz kopię zapasową swojej odpowiedzi, dodając dodatkowe informacje, takie jak dokument od Apple wskazujący, że problem został rozwiązany. Jeśli nie, ryzykujesz odrzucenie odpowiedzi z powodu braku dowodów potwierdzających.
fsb

Dzięki za informację @fsb. Przepraszamy za krótką odpowiedź, jednak w informacjach o wersji firmy Apple nie ma informacji wskazujących, że problem został rozwiązany. Mam ten sam problem i napisałem to na podstawie własnego doświadczenia.
Alex Qyoun-ae

W takim przypadku dobrze byłoby zaktualizować odpowiedź i wskazać swoje doświadczenia. To może być tak samo dobre jak dokumentacja Apple, jednak może być również specyficzne dla twojego systemu i nie dotyczy OP. Dobrze, że dodajesz tutaj swoje ustalenia, dzięki.
fsb

0

Ponowne uruchomienie podsystemu audio OS X może rozwiązać problem, bez konieczności pełnego restartu. Możesz spróbować uruchomić następujące polecenia w terminalu

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext
sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext
sudo killall coreaudiod

Nie, nie działa.
Alain Bouscholte
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.