„Ten Apple ID jest prawidłowy, ale nie jest kontem iCloud”


11

Próbuję zalogować się do iCloud na moim Macbooku i pojawia się ten komunikat o błędzie. Miałem również problemy z zalogowaniem się na to samo konto w iCloud na iPadzie i iPhonie, ale wiadomości tam są jeszcze bardziej niejasne.

Mój Apple ID to adres Gmail - nic z iTools / Mobile Me i istniał jako Apple ID przed wydaniem iCloud.


Masz zainstalowany Lion 10.7.2 i zarejestrowałeś swoje konto iCloud w Preferencjach?
nohillside

1
Mój iPhone4 działa dobrze na iCloud. Mój dostęp do witryny iCloud.com działa dobrze. Jednak mój MacBook Pro wyświetla ten sam komunikat o błędzie i jeśli chodzi o iCloud, jest martwy w wodzie. Korzystam z wersji 10.7.2, ale nie mogę zarejestrować mojego konta iCloud w preferencjach z powodu wspomnianego wyżej komunikatu o błędzie: „Ten identyfikator Apple ID jest prawidłowy, ale nie jest to konto iCloud”. To zabawne, działa dobrze na moim iPhonie i Internecie, więc MUSI to być konto iCloud. 2 dni i wciąż nie ma rozwiązania od Apple.

taki sam problem!!!!
Marci-man

1
Czy Twój identyfikator Apple ID kończy się na mac.com lub me.com? Jest całkiem możliwe, że ktoś zarezerwował Twój ciąg znaków, jeśli pochodzisz z innej domeny lub Twój identyfikator Apple ID nie ma @YZ
bmike

Co powiedział @bmike - jeśli używasz starego identyfikatora Apple ID, który nie jest sformatowany jak adres e-mail, może być konieczna jego aktualizacja na appleid.apple.com
NReilingh

Odpowiedzi:


4

Przejdź do System Preferences» Users and Groups», a następnie pod nazwą użytkownika na login Apple ID. Podaj tam swoje dane, a to rozwiąże twój problem. Cóż, przynajmniej mi się udało.


1
Udało mi się również przejść na stronę appleid.apple.com i zmienić coś takiego jak numer telefonu lub adres wysyłki, aby „podbić” stary identyfikator Apple ID w systemie - a następnie dodać go w obszarze Poczta, kontakty i kalendarze na urządzeniu z systemem iOS 5. Stamtąd FaceTime lub pełna iCloud działa po włączeniu Maila dla tego identyfikatora Apple. Działa to oczywiście tylko dla kont \ @ me.com lub \ @ mac.com (lub nazw, które są wolne w systemie i jeszcze nie przypisane)
bmike

Dobry pomysł, ale to mi nie rozwiązało.
Peter Burns,

2

Trochę późno na odpowiedź, ale na Catalinie miałem ten sam problem i rozwiązałem go, otwierając sklep z aplikacjami, logując się tam, a następnie włączając uwierzytelnianie dwuskładnikowe w preferencjach systemowych. Wkrótce potem udało mi się również zalogować do icloud.


1
Moje konto było „zupełnie nowe” i musiałem „sprawdzić” i podać wszystkie szczegóły, zanim uzyskało autoryzację na usługi Apple
Bemipefe

1
Jeśli powyższa sugestia nie działa, zaloguj się z przeglądarki na icloud.com i zaakceptuj licencję.
Bemipefe

1

Otwórz preferencje iCloud, zaznacz pole „Mail” i zarejestruj nowy identyfikator, który musi kończyć się na @ me.com. Twój identyfikator iCloud musi być inny niż Twój Apple ID @ gmail.com. Mam te same ustawienia i wszystko działa dobrze.

Oficjalne FAQ na temat Apple ID i iCloud ID: http://support.apple.com/kb/ht4895


0

Co dziwne, umieszczenie identyfikatora Apple ID w Preferencjach systemowych również sprawiło, że użytkownicy i grupy wykonali to zadanie. Za pierwszym razem otrzymałem niepełny błąd operacji (jeśli masz ten sam problem, zobaczysz żółty trójkąt ostrzegawczy). Po prostu musiałem to wprowadzić ponownie. Po zaakceptowaniu identyfikatora i hasła poszedłem do iCloud i mogłem kontynuować. Teraz muszę zaktualizować iPhoto ... jeden problem na raz;).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.