Zakupy i aktualizacje App Store


14

Mam ten problem od kilku dni.

Ostatnio zmieniłem swój region App Store z Indii na Kanadę. Wszystkie moje poprzednie zakupy i pobrania aplikacji zostały usunięte. Następnie pobrałem niektóre aplikacje, które już pobrałem za pośrednictwem sklepu indyjskiego. Te aplikacje nie zostały dodane do moich zakupów. Dlatego nie mogę ich przejrzeć.

Ponadto pojawia się wyskakujące okienko aktualizacji oprogramowania, ale kiedy sprawdzam dostępność aktualizacji, nie widzę żadnych aktualizacji.

Używam iPhone'a SE.


Czy dokładnie sprawdziłeś, czy nadal logujesz się przy użyciu prawidłowego identyfikatora Apple ID?
Bob

Odpowiedzi:


13

Zwykle użytkownicy mogą zmienić region App Store, wylogowując się z Apple ID dla jednego regionu, a następnie logując się przy użyciu swojego Apple ID dla drugiego regionu. Wszystkie pliki do pobrania pozostaną na iPhonie i nie należy ich usuwać. Dlaczego więc twoje poprzednie zakupy zostały usunięte? Zrobiłeś to, czy to się stało?

Gdy pojawią się aktualizacje aplikacji, jedyne aktualizacje, które możesz pobrać, dotyczą aplikacji pobranych przy użyciu identyfikatora Apple ID, na który jesteś aktualnie zalogowany. Oznacza to konieczność regularnego logowania się i wylogowywania z identyfikatorów Apple ID.

To mam na myśli. Jeśli pobrałeś aplikację X ze sklepu indyjskiego i zalogowałeś się do Apple ID w sklepie kanadyjskim, aplikacja App Store nadal poinformuje Cię, że aktualizacja jest dostępna dla aplikacji X. Ale pobranie tej aktualizacji nie zadziała, chyba że wyloguj się z kanadyjskiego Apple ID, a następnie zaloguj się ponownie do indyjskiego Apple ID. Dlatego lepiej jest po prostu usunąć aplikację X i pobrać ją ponownie przy użyciu identyfikatora kanadyjskiego, ponieważ ta miara będzie wyświetlana jako zakup dla tego identyfikatora. Ale jeśli aplikacja X kosztuje, to nie chcesz tego robić, ponieważ nie chcesz za nią ponownie płacić.

Co należy zrobić, to usunąć wszelkie aplikacje ze sklepu indyjskiego, które są gratisami, a następnie pobrać je ponownie przy użyciu nowego kanadyjskiego Apple ID. W ten sposób musisz wrócić do starego indyjskiego identyfikatora Apple ID tylko wtedy, gdy musisz zaktualizować aplikację, za którą zapłaciłeś, ponieważ nie będziesz musiał za nią ponownie płacić.

Czy to odpowiada na twoje pytanie?


5
Masz w dużej mierze rację, jednak jest jedna uwaga, której nie wziąłeś pod uwagę. Nie wszystkie aplikacje są dostępne we wszystkich sklepach, więc zanim OP usunie wszystkie bezpłatne aplikacje zakupione w sklepie indyjskim, powinny upewnić się, że te aplikacje są również (1) dostępne w kanadyjskim sklepie i (2) również bezpłatne w kanadyjskim sklepie . W przeciwnym razie mogą chcieć zachować te aplikacje bez zmian.
Monomeeth

Rozumiem. Nie zastanawiałem się nad tym. Dziękujemy za zwrócenie na to uwagi.
Phuc Ho

Bez obaw. Nie jest to duży problem, ponieważ nawet jeśli OP usunęło aplikacje i nie były one dostępne / bezpłatne w kanadyjskim sklepie, nadal mogłyby zalogować się ponownie na swoje konto w Indiach i ponownie pobrać aplikacje. :)
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.