Czy istnieje sposób wymuszenia sprawdzenia hasła na komputerze Macbook za pomocą Touch ID


8

Lubię używać Touch ID do szybkiego odblokowywania mojego Macbooka, np. Gdy odeszłam od komputera na kilka minut, ale wciąż jest w bezpiecznym miejscu.

Ale chciałbym też mieć możliwość prawidłowego zablokowania go za pomocą hasła, ponieważ kiedy wyjmuję go z biura lub w inny sposób chcę wzmocnić bezpieczeństwo.

Domyślnie hasło należy wprowadzić po ponownym uruchomieniu systemu lub po otrzymaniu 5 nieudanych odcisków palców z rzędu lub po braku logowania przez 48 godzin.

Czy istnieje polecenie wiersza polecenia lub programowy sposób replikacji tego stanu, więc mógłbym go napisać za pomocą jednego z różnych dostępnych narzędzi automatyzacji?


spróbuj wpisać hasło, aby się zalogować. Nawet jeśli nie widzisz pola wprowadzania tekstu, powinno działać. Jeśli tak, sformatuję to jako prawidłową odpowiedź. tzn. otwórz MacBooka i po prostu wpisz hasło, aby odblokować.
bjbk

1
@bjbk OP prosi o wymuszenie wprowadzenia hasła, uniemożliwiając korzystanie z Touch ID.
grg

Teraz widzę. Czy więc „włączyć” / wyłączyć ustawienia TouchID za pomocą skrótu?
bjbk

tak, przepraszam, jeśli nie było jasne - po prostu wyłącz TouchID, kiedy chcę opuścić bezpieczny obszar.
Korny

1
To trochę niezręczne, ale czy możesz po prostu użyć niewłaściwego palca 5 razy po przebudzeniu, a następnie zamknąć go, aby wyjść z biura?
Bosque Bill

Odpowiedzi:


5

Szukasz narzędzia wiersza polecenia bioutil. Prawdopodobnie z opcją -u.

Usage:
bioutil {-r | -w [-f { 0 | 1 }] [-u { 0 | 1 }] [-a { 0 | 1 }]} | [-c] | [-p] | [-d <uid>] [-s] 

Options:
  -r, --read           Read current Touch ID settings
  -w, --write           Write new Touch ID settings
  -s, --system          Flag to read/write systemwide Touch ID settings or perform systemwide operations
  -f, --function         Enable (1) or disable (0) Touch ID functionality in general (system settings only)
  -u, --unlock $value       Enable (1) or disable (0) Touch ID for unlock
  -a, --applepay $value      Enable (1) or disable (0) Touch ID for ApplePay (user settings only)
  -c, --count           Print number of enrolled fingerprints of the current user or of all users (-s, administrator only)
  -p, --purge           Delete all enrolled fingerprints of the current user or of all users (-s, administrator only)
  -d, --delete $uid        Delete all enrolled fingerprints of the given user (administrator only)

2
Hmm - to działa, ale z kilkoma problemami: jeśli uruchomię, bioutil -w -u 0a następnie bioutil -w -u 1zrobię to, co chcę - wymusza wprowadzenie hasła raz, a następnie ponownie przyjmuje odciski palców. Jednak zawsze wyświetla monit o podanie hasła użytkownika. Nawet jeśli działa jako root / sudo. Tak trudno napisać scenariusz. Jeśli uruchamiam się bioutil -w -s -u 0jako root lub administrator, działa to bez hasła użytkownika - ale wyłączenie odblokowania globalnie również zapomina o wszystkich zarejestrowanych odciskach palców, więc znowu nie jest to bardzo przydatne. Dzięki, to jest najbliżej tego, czego chciałem.
Korny

Czy istnieje sposób programowego uzupełnienia hasła, gdy polecenie wyświetli zapytanie podczas wykonywania polecenia „bioutil -w -u 0”?
Victor Bocharsky

Możesz spróbować użyć słowa „spodziewaj się” do wysyłania haseł, ale oczywiście jest to nieprzyzwoite, ponieważ będziesz na stałe
wpisywać
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.