Narzędzie dyskowe „Pierwsza pomoc” mówi „Po czystej instalacji znaleziono problemy z mapą partycji, która może uniemożliwić rozruch”


0

Mój Mac Mini (Mac Mini 3,1 w OS 10.11.6) pokazuje to po „udanym” uruchomieniu pierwszej pomocy z Narzędzia dyskowego na wewnętrznym HD (tj. Nie tylko głównym woluminie, całym HD) „Znaleziono problemy z mapa partycji, która może uniemożliwić uruchomienie. ” Uruchomiłem pierwszą pomoc ze zwykłej partycji i partycji odzyskiwania. Kolejne serie pierwszej pomocy nie pokazują komunikatu „Problemy”, ale jeśli uruchomię Disk Util po ponownym uruchomieniu komputera, pojawi się ponownie komunikat „Problemy zostały znalezione ...”. Wewnętrzny HD to kluczowy dysk SSD. Narzędzie Disk Util uruchomione na głównym woluminie nie wyświetla takich wiadomości.

Niedawno usunąłem i zainstalowałem oryginalny system operacyjny na wewnętrznym dysku twardym przy użyciu instalacyjnego dysku DVD OE (10.5, nacisnąłem klawisz C przy rozruchu), a następnie zaktualizowałem do wersji 10.6 przy użyciu OE DVD, a następnie do 10.11.6 przy użyciu App Store. Następnie odzyskałem kopię zapasową Time Machine zapisaną na zewnętrznym HD.

Obawiam się, że komunikat „Znaleziono problemy ...” to bomba zegarowa. Jestem zaskoczony, że ten problem utrzymuje się po usunięciu HD i czystej instalacji systemu operacyjnego.

Pytania:

  • Co oznacza „powtarzające się problemy z mapą partycji, która może uniemożliwić uruchomienie”?

  • Czy powinienem uruchomić inne testy na moim dysku SSD i / lub go wymienić? Jakie są te testy?

Ogólnie rzecz biorąc, Mac działa dobrze, z wyjątkiem tego, że nie mogę uruchomić AHT przy rozruchu (nie z DVD instalacyjnego OE # 2 z klawiszem D, ani przy użyciu klawisza Option, aby wybrać tę płytę DVD lub wybrać AHT na teoretycznie rozruchowym dysku flash USB z AHT). Te nieudane próby rozruchu przechodzą na szary ekran śmierci, ale Mini uruchamia się dobrze po wyłączeniu.

Tło: Mini miał problemy z pamięcią RAM, ale nie mógł uruchomić AHT z oryginalnego dysku instalacyjnego # 2 (Leopard 10.5), ani z dysku flash USB (wcześniej omówione tutaj: Problemy z AHT) . Próbowałem zresetować PRAM, który uszkodził moje główne HD, ale udało mi się usunąć i wykonać czystą instalację z dysku OE (10.5) i odzyskać kopię zapasową Time Machine z zewnętrznego HD (omówiono tutaj: Kryzys PRAM)


Być może powiązane: sporadycznie aktywne okno (powiedzmy Safari w tej chwili) będzie szare na chwilę bez żadnego działania ze strony mnie, tak jak komputer przechodzi w Neutral w samochodzie typu stick. To dziwne i nigdy wcześniej tego nie zauważyłem. Nie zdarza się to zbyt często. Może co pięć minut, max.
ScotttDC

Zaskakująco pomocna pomoc techniczna Apple sugeruje, że spróbuję przeprowadzić zdalny test sprzętu (opcja + D przy starcie, który na podstawie wcześniejszych badań jest sceptyczny, zadziała) ... a następnie zainstalować system operacyjny z trybu odzyskiwania, który wykluczałby błędy spowodowane instalacja 10.5 i 10.6 z DVD, a następnie aktualizacja do 10.11 z App Store. Spróbuję tego.
ScotttDC

Odpowiedzi:


0

Stworzyłem bootowalny zewnętrzny HD z systemem 10.11.6 i mogę z niego uruchomić. Wymazałem również mój wewnętrzny i ponownie zainstalowany 10.11.6 na moim wewnętrznym dysku SSD. Uruchomiłem zewnętrzny po wybraniu go jako Dysk startowy w Sys Prefs i uruchomiłem Narzędzie dyskowe na wewnętrznym. Potem nie otrzymuję już komunikatu „Znaleziono problemy z mapą partycji, która może uniemożliwić rozruch”. Zjawisko Maca na chwilę „wchodzące w neutralny” opisane powyżej również wydaje się rozwiązane (w oparciu o 30 minut używania). Wkrótce uruchomię zewnętrzny i ponownie uruchomę Disk Util, aby ponownie sprawdzić błędy na wewnętrznych. Ale do tej pory wydaje się dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.