Jak zrobić „Hej Siri” na Macu?


16

W systemie iOS możesz aktywować funkcję Hey Siri w Ustawieniach i w dowolnym momencie wywołać „Hey Siri”, aby aktywować Siri bez naciskania przycisku. Jak mogę zrobić to samo na MacOS?


2
Zredagowałem ten post i usunąłem część pytania „odpowiem na to”, ale OP nadal będzie chciał, abyście wiedzieli, że jest to pytanie z odpowiedzią.
owlswipe

Odpowiedzi:


18

Możesz do tego użyć Dyktowania.

  1. Otwórz Ustawienia i włącz dyktowanie w ustawieniach klawiatury. Upewnij się, że zaznaczyłeś opcję „Używane ulepszone dyktowanie” (może być konieczne pobranie czegoś)

  2. Wybierz Ustawienia> Dostępność> Dyktowanie (w trakcie interakcji)

  3. Zaznacz „Włącz frazę kluczową dyktowania” Wpisz dowolne pole tekstowe pod nim. Aby użyć „Hej Siri”, wpisz „Hej” w polu. wprowadź opis zdjęcia tutaj

  4. Kliknij „Polecenia dyktowania”
  5. Zaznacz „Włącz zaawansowane polecenia”
  6. Kliknij wyświetlony znak plus.
  7. Teraz wypełnij go w ten sposób: wprowadź opis zdjęcia tutaj
  8. Jeśli chcesz (i polecam to zrobić), usuń zaznaczenie wszystkich innych pól, ponieważ możesz przypadkowo aktywować jedno z tych poleceń bez znaczenia.

Źródło


15

Po włączeniu rozszerzonego dyktowania wystarczy włączyć Siri w ustawieniach systemu

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie ma potrzeby dodawania dodatkowego polecenia dyktowania, ponieważ polecenie dyktowania jest już skonfigurowane i gotowe do użycia w „Poleceniach systemowych”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli chcesz użyć wyrażenia „Hej Siri”, aby uruchomić Siri na komputerze, utworzenie nowego polecenia jest opcją. Jedynym problemem jest to, czy Twój iPhone i komputer są blisko siebie? Użycie frazy „Hej Siri” spowoduje uruchomienie Siri na obu urządzeniach. Myślę, że dobrym pomysłem jest użycie różnych poleceń dla każdego urządzenia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.