Czy przedłużacze baterii iPhone'a skracają normalny czas pracy baterii?


2

Podczas intensywnego użytkowania moja bateria iPhone'a 6 nie wytrzymuje dnia. Patrzę na dostępne pojemniki na baterie i jestem ciekawy, czy faktycznie skracają one żywotność baterii rezydentnej?

Rozumiałem, że akumulatory powinny być rozładowane, a następnie całkowicie naładowane. Ale to przekonanie może być oparte na technologii NiCad, a nowszy LiOn może nie mieć tego problemu.

Wygląda na to, że jeśli telefon ma taką skrzynkę ładującą, skrzynka będzie działać tak samo, jak pozostawienie telefonu podłączonego do zasilania i „uzupełnienie” ładunku.

Odpowiedzi:


4

Teoretycznie nie. Przedłużacze baterii działają jak ładowarka. Głównym problemem z tymi przedłużaczami, zakładając, że nie kupujesz jakiegoś przedłużacza z certyfikatem Apple na najwyższym poziomie, jest inne losowe napięcie, które wytwarzają i które może poważnie uszkodzić baterię i urządzenie.

Jeśli dostajesz przedłużacz baterii, polecam zakup czegoś, co ma certyfikat Apple lub przynajmniej markę od znanej firmy. Trzymaj się z dala od podróbek śmieci AliExpress.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.