Uruchomić z iTunes ?: Usługa przepływu pracy (zawierająca tylko AppleScript) utworzona w Automatorze


2

Dodałem skrypt, który działa, gdy uruchamiam go z Automatora. To jest skrypt w tym poście: Jak wyciszyć / wejść w iTunes? .

Ale nie mogę uzyskać żadnych skrótów klawiaturowych, aby go uruchomić. W iTunes po naciśnięciu przypisanego skrótu klawiaturowego słyszę po prostu dźwięk „dudnienia”, który kojarzy mi się z niewłaściwym naciśnięciem klawisza. (Próbowałem ustawić parametry w Automatorze: „Usługa odbiera zaznaczone [tekst / brak wprowadzania]” i „w [dowolnej aplikacji / iTunes]” i więcej ... Żadnych kości.)

Dzięki za każde światło!


Czy przekształciłeś się w usługę, a następnie dodałeś do niej kluczowe polecenia? Ostatnio wydaje się, że musisz zapisać, a następnie ponownie załadować akcję automatyzatora, zanim system operacyjny zaoferuje Ci, aby uczynić ją rzeczywistą usługą.
Tetsujin

W Automatorze stworzyłem go jako usługę; po zakończeniu (i po przetestowaniu, czy działa, uruchamiając go z poziomu Automatora), ustawiam naciśnięcia klawiszy w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Usługi> [jak to nazwałem] ... Kiedy używam klawisza, nic się nie dzieje. Nawiasem mówiąc, umożliwiłem również Automatorowi „sterowanie moim komputerem” w Preferencjach systemowych> Bezpieczeństwo i prywatność> Dostępność> + Automator. W razie czego. (Wygląda na to, że nie miało to znaczenia.) Nie jestem pewien, co masz na myśli mówiąc „musisz ponownie załadować działanie automatora”; ale kilkakrotnie zamknąłem Automator i otworzyłem go ponownie.
Brendan

@Brendan, jaki skrót klawiaturowy przypisałeś do usługi utworzonej przez Automator? Spróbuj także uruchomić Usługę z menu Usługi aplikacji, a następnie spróbuj użyć skrótu klawiaturowego, czy to wtedy działa?
user3439894

@ user3439894, przypisałem kilka różnych kombinacji klawiszy, ale zdecydowałem się na CTRL-Opt-Command-F. Nawet po ustawieniu opcji „Odbieranie usług [tekst] w [iTunes]” menu usługi iTunes pokazuje poszarzałe „Brak usług”. (Dzięki za odpowiedzi! Muszę robić coś prostego źle.)
Brendan

Dziękuję wszystkim. Chociaż nie wiem, co źle skonfigurowałem, kroki @ Monomeeth rozwiązały mój problem: usługa działa z dowolnego menu usług aplikacji, a także naciśnięcie klawisza!
Brendan

Odpowiedzi:


1

Po prostu, aby objąć wszystkie podstawy, pomyślałem, że przejdę proces, który musiałbyś przejść, aby to zadziałało. W ten sposób możesz po prostu zrobić to od zera i, mam nadzieję, poprawić w każdym miejscu, w którym popełniłeś błąd (lub, jeśli nadal nie działa, przynajmniej wyeliminuj błąd w Twoim imieniu jako przyczynę).

Podsumowując, będziesz musiał użyć:

 • Automator, aby utworzyć usługę uruchamiającą skrypt Apple
 • Preferencje systemowe, aby przypisać skrót klawiaturowy do usługi

Poniżej znajdują się kroki dla każdego z nich.

1. Utwórz usługę za pomocą Automatora

 1. Uruchom Automator (zwykle znajduje się w folderze Aplikacje)
 2. Przejdź do Plik> Nowy.
 3. Wybierz usługę i kliknij Wybierz.
 4. W prawym górnym rogu okna, które się pojawi, upewnij się, że z listy rozwijanej Usługa wybrano opcję „Brak danych wejściowych” .
 5. Upewnij się, że na liście rozwijanej W widnieje „Dowolna aplikacja”.
 6. W drugiej kolumnie zawierającej długą listę znajdź „Uruchom AppleScript” i kliknij go dwukrotnie.
 7. Spowoduje to dodanie okna Uruchom AppleScript po prawej stronie.
 8. Teraz zastąpić ( Skrypt idzie tutaj ) ze skryptu, który chcesz (wzięte z pytaniem jesteś odniesienia)
 9. Zapisz usługę, używając sensownej nazwy (np. ITunesFade).

Teraz do następnego kroku.

2. Tworzenie skrótu

 1. Wybierz Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty.
 2. Wybierz Usługi z paska bocznego.
 3. Znajdź swoją usługę (będzie na liście po prawej stronie).
 4. Dodaj skrót, klikając dwukrotnie nazwę usługi.
 5. Teraz przejdź do Preferencji systemowych> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność.
 6. Wybierz Ułatwienia dostępu na pasku bocznym.
 7. Kliknij znak + (może być konieczne odblokowanie kłódki, jeśli jest zamknięta).
 8. Dodaj Automator.
 9. Dodaj Finder (aby to znaleźć, musisz przejść do /System/Library/CoreServices/Finder.app ).
 10. Wyjdź z Preferencji systemowych.

Teraz powinieneś być w stanie zrobić dwie rzeczy:

1. Uruchom usługę z dowolnej aplikacji, przechodząc do listy usług w dowolnym menu aplikacji (np. Finder> Usługi, Safari> Usługi, Poczta> Usługi itp.) I wybierz właśnie utworzoną usługę. Jeśli iTunes jest uruchomiony, usługa spowoduje wyciszenie wejścia / wyjścia iTunes

2. Użyj skrótu klawiaturowego, aby uruchomić usługę.

UWAGA: Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych użytkowników skróty klawiaturowe wydają się nie działać, mimo że zostały przypisane do usługi. To jest zupełnie inny temat, ale jeśli tak się stanie, przynajmniej możesz uruchomić usługę z poziomu dowolnej aplikacji, z której korzystasz.

Daj mi znać jak ci idzie.


Dzięki, @Monomeeth! Twoje kroki pomogły mi uporać się z tym, co źle skonfigurowałem. Doceniam twoją staranność (wow) - zadziałało !: Usługa działa teraz z dowolnego menu Usługi aplikacji, a skrót klawiszowy też działa!
Brendan

Na marginesie, próbowałem też zrobić dokładnie to (globalny skrót do usługi) i odkryłem, że nie będzie działać w aplikacji Java, ponieważ nic nie ma w menu Usługi. Chyba usługi nie są dostępne dla Javy? Nie wiem na pewno, ale dla jakiejkolwiek wartości musiałem wybrać inną trasę i przypisać makro (wpisując dzisiejszą datę i aktualny czas) i skrót za pośrednictwem BetterTouchTool, który działa absolutnie absolutnie wszędzie i nawet nie wymagał Automatora.
Jonathan van Clute
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.