Uśpić wyświetlacz bez uśpienia całego komputera?


40

Lubię używać VNC na iPadzie na łóżku. Chcę, aby Mac przeszedł na czarny ekran, dzięki czemu mogę zasnąć podczas korzystania z iPada i nie muszę wstawać, aby później wyłączyć Mac. Czy w ogóle można wyłączyć ekran imac bez spania?

Jestem otwarty na wszystko, co minimalizuje światło - więc jeśli podświetlenie jest wyłączone, spełniłoby to potrzeby, nawet jeśli ekran nadal rysuje zawartość.

Z semantycznego punktu widzenia załóżmy, że:

Kiedy system śpi, wyświetlacz śpi lub włącza się wygaszacz ekranu, wszystkie są odrębnymi stanami. Wyświetlacz śpi, gdy podświetlenie jest wyłączone, a procesor graficzny nie zadaje sobie trudu, aby pobrać sygnał do tego wyświetlacza, ale nadal działa. Różni się to od trybu uśpienia systemu, w którym wszystko oprócz pamięci RAM i interfejsów sieciowych 1 jest wyłączone.

1: Interfejsy sieciowe obsługujące funkcję Wake on LAN (WOL) robią to tylko wtedy, gdy nie jest dostępne zasilanie z baterii.

Odpowiedzi:


44

Możesz wyłączyć ekran komputera iMac (i macbooka) bez spania za pomocą następującego skrótu klawiaturowego:

+ +

(Control + SHIFT + EJECT)

Maszyny takie jak Air i nowszy MacBook Pro bez napędów optycznych mają przycisk zasilania w tym samym miejscu co klawisz wysuwania i działa podobnie do skrótów do spania na ekranie.


To polecenie działa, ale wydaje się, że ekran włącza się ponownie bez dotykania klawiatury lub myszy ... Myślę, że dzieje się tak, ponieważ uruchamiam aplikację (playlista YouTube z ładowaniem nowych stron po każdej piosence). Czy jest jakiś sposób, aby zabezpieczyć ekran bardziej bezpiecznie?
Paul

3
Kombinacja nowego Macbooka bez klawisza „Wysuń” to: Control + Shift + Fn + Power, FYI.
Ngoc Pham

jak uśpić system bez konieczności przechodzenia w tryb uśpienia> jabłko. Nie chcę tylko uśpić ekranu.
SuperUberDuper

@SuperUberDuper Option + Command + Eject
Tim

1
@SuperUberDuper lub po prostu przytrzymaj przycisk zasilania przez około 1,5 sekundy
redbeam_

14

Pierwszym przystankiem powinno być okienko preferencji oszczędzania energii. Zmniejsz suwak Wyświetl uśpienie tak krótko, jak to możliwe.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli nie chcesz czekać na ten czas, możesz także ustawić gorący narożnik i czarny wygaszacz ekranu, aby za pomocą VNC ustawić wskaźnik myszy w rogu, aby włączyć czarny wygaszacz ekranu, aby ekran był tak ciemny, jak to możliwe, dopóki wyłącznik czasowy wyłącza podświetlenie LCD oraz dane na ekranie iMaca.


To nie działa dla mnie, wyłączy ekran, jeśli oglądam film lub coś takiego.
Harry,

@bike nie jestem pewien, czy jesteś świadomy, ale zrzut ekranu znajduje się na komputerze MacBook, a na komputerze iMac brakuje wielu z tych opcji. Na przykład zamiast suwaka znajduje się pole wyboru „zapobiegaj uśpieniu komputera”.
Abhi Beckert


2

Na komputerach bez przycisku wysuwania (iMac z klawiaturą inną niż Apple; 2011 MacBook Air; itp.) Trudno jest uśpić wyświetlacz bez korzystania z gorącego rogu. Poniższy skrypt wykona zadanie (w systemie Leopard i nowszych), ale należy go uruchomić z sudo:

#!/bin/bash
original_setting=`/usr/bin/pmset -g | /usr/bin/grep displaysleep | /usr/bin/awk '{print $2}'`
echo $original_setting
magic_number=2147483648
/usr/bin/pmset -a displaysleep $magic_number; sleep 1; /usr/bin/pmset -a displaysleep $original_setting

2

Jednym z szybkich i łatwych sposobów uśpienia urządzenia jest użycie „HOT CORNERS” w Preferencjach systemowych. Jest szybki, łatwy i bezbolesny. Wszystko, co muszę zrobić, to najechać myszką na prawy górny róg, a ekran natychmiast się wyludnia. Ustawia ekran bez uśpienia komputera. Mam nadzieję, że moja wskazówka pomaga

PS :. W systemie Mac OS X Lion można uzyskać dostęp do gorących kątów w panelu Preferencje w obszarze Kontrola misji.0

po prostu przyciemniasz ekran do końca. Sterowanie znajduje się obok przycisku ucieczki w lewym górnym rogu.


-5

Harmonogram można ustawić w dowolnym momencie. Oglądam telewizor Ustaw 1/2 godziny w przyszłości, działa dobrze

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.