Co robi „Statystyka aplikacji” na moim komputerze iMac z dyskiem innym niż SSD i innym niż Fusion?


8

Mam komputer iMac z połowy 2010 roku, który ma zwykły dysk twardy (nie napęd Fusion, tylko stare dobre wirujące dyski). Ostatnio po ponownym uruchomieniu słyszałem intensywne dźwięki we / wy dysku twardego i uruchamiając Monitor aktywności, zauważyłem applessdstatistics, że proces odczytuje wiele danych.

I znaleźli sposób, aby wyłączyć go za pomocą polecenia Terminalu:

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.applessdstatistics.plist

Ale pytanie brzmi: co robił proces na moim komputerze?

Czy wykonuje jakieś zadania, które - niezależnie od nazwy procesu - byłyby korzystne dla zwykłego dysku twardego? Czyli: powinienem to włączyć ponownie?

Korzystam z aktualnego systemu macOS Sierra 10.12.3

Odpowiedzi:


7

Z jakiegoś powodu applessdstatistics zaczęły pojawiać się dla wielu użytkowników non-SSD po aktualizacji MacOS Sierra 10.12.2. Apple jest świadomy tego problemu.

Jak już odkryłeś, jeśli nie masz dysku SSD, całkowicie bezpiecznie jest wyłączyć statystyki aplikacji za pomocą:

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.applessdstatistics.plist

I nie, nie musisz go ponownie włączać.

[EDYTOWAĆ]

Po przeczytaniu komentarzy pomyślałem, że powinienem dodać dodatkowe informacje na temat tego problemu.

W oparciu o porady dostarczone przez Apple w dniu 8 lutego 2017 r. W rzeczywistości pojawiły się dwa problemy dotyczące statystyk aplikacji . Opisuję je poniżej:

  1. Pierwszą kwestią jest ta, do której bezpośrednio nawiązano w pytaniu PO. Jest to kwestia Mac z dysków twardych tylko nagle mając applessdstatistics pojawiają się i rozpocząć odczyt danych z dysku twardego (zazwyczaj w partii 4GB). applessdstatisticsma działać tylko na komputerach Mac z zainstalowanym dyskiem SSD, a nie na komputerach Mac z zainstalowanymi tradycyjnymi dyskami twardymi. Ten problem dotyczy dużej liczby użytkowników komputerów stacjonarnych z wewnętrznymi dyskami twardymi, głównie starszych komputerów iMac (chociaż może to wynikać tylko z tego, że jest więcej komputerów iMac w terenie w porównaniu do komputerów Mac Pro i Mac Minis). Nie wiem, czy ma to wpływ na modele MacBooków z zainstalowanymi tylko dyskami twardymi (jak sugeruje Little Eden w komentarzu poniżej), ale zdaję sobie sprawę z następującego problemu (patrz 2 poniżej), który może dotyczyć Little Eden.
  2. Drugi problem dotyczy jednak różnych komputerów MacBook (i innych komputerów Mac), które mają zainstalowany dysk SSD. Problemem nie jest obecność applessdstatistics i fakt, że jest ona uruchomiona, ale fakt, że powoduje ona duże zużycie procesora. applessdstatistics działała w tle komputerów Mac z zainstalowanymi dyskami SSD przez długi czas bez problemów, dopóki nie wydano macOS Sierra 10.12.2. Jednak po tej wersji spowodowało duże zużycie procesora, aw niektórych przypadkach zauważalną ilość hałasu dochodzącego z urządzenia.

Uwagi:

  • Drugi problem (ponowne użycie procesora i poziomy hałasu) wpływa również na niektóre komputery Mac inne niż SSD, których dotyczy pierwszy problem.
  • Rozumiem, że Apple ma otwarty bilet na ten problem (tj. Myślę , że jest to jedyny bilet na oba problemy, ponieważ są one powiązane) i że przyszła aktualizacja to rozwiąże.

5
Czy masz źródło tych informacji, zwłaszcza że Apple jest świadomy problemu?
grg

2
@grgarside Hmm, nie jestem pewien, czy jest coś w domenie publicznej (nie szukałem). Moim źródłem była bezpośrednia komunikacja z Apple w dniu 8 lutego 2017 r., Podczas której doradzono mi, że mają otwarty bilet na ten problem. Wpłynęło to na dużą liczbę użytkowników komputerów stacjonarnych z wewnętrznymi dyskami twardymi, głównie starszych komputerów iMac. Kiedy mówię dużą liczbę, jest to mniejszość użytkowników ogółem, ale na tyle duża, że ​​została oflagowana przez Apple i zostanie uwzględniona w aktualizacji.
Monomeeth

@Monomeeth ma rację. Pracuję dla dużej organizacji, która ma dedykowaną jednostkę do produkcji wideo i dedykowane studio projektowe korzystające z komputerów Apple Mac. Zauważyliśmy ten problem na około połowie komputerów iMac, a kiedy podnieśliśmy go za pomocą IT, a oni podnieśli go za pomocą Apple, powiedziano nam, że jest to znany problem i Apple bada go. Jedno jest pewne, niektórzy profesjonaliści MacBooków również zaczęli mieć z tym problemy, więc nie są to tylko komputery stacjonarne.

@ Little.Eden Dziękujemy za komentarz. Skłoniło mnie to do zaktualizowania odpowiedzi, aby podać dodatkowe informacje, o których wiedziałem. :)
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.