Nie można użyć Boot Camp z dyskiem już podzielonym na partycje


2

Używam OS X Yosemite na niedawno sformatowanym pakiecie MBP 2010.

Podczas formatowania dysku / zainstalowanego Yosemite podzieliłem go na partycje o nazwie OS X, a drugą po prostu Partition .

Chciałbym zainstalować system Windows 7 na partycji i mam wrażenie, że muszę do tego użyć Boot Camp ... minęło wiele lat, odkąd ostatnio to zrobiłem.

Podczas próby uruchomienia Boot Camp pojawia się następujący błąd:

Dysk startowy musi być sformatowany jako pojedynczy wolumin Mac OS Extended (Journaled) lub już podzielony na partycje przez Boot Camp Assistant, aby zainstalować Windows.

Spodziewałem się, że będę mógł przeglądać partycje za pomocą Boot Camp, czy coś nie rozumiem? Czy muszę ponownie podzielić mój dysk na partycje?

Czy mogę po prostu włożyć dysk systemu Windows i uruchomić komputer z partycji podczas uruchamiania komputera Mac?

Odpowiedzi:


0

Aby to zrobić w „łatwy sposób” przy pełnym wykorzystaniu Boot Camp, musisz zacząć od jednego woluminu na komputerze Mac [ignorowanie ukrytych woluminów].

Boot Camp następnie podzieli się na partycje i skonfiguruje system Windows na nowej partycji. Usunięcie jest wtedy równie proste przy użyciu Boot Camp.

Boot Camp to coś więcej niż tylko podział dysku na partycje, konfiguruje system Windows w taki sposób, że nie zdaje sobie sprawy, że jest „oszukiwany”, aby myśleć, że jest odpowiedzialny za napęd.

Opierajcie się pokusie zmiany struktur głośności w jakikolwiek inny sposób; pojawią się łzy ;-)

Najlepszym rozwiązaniem jest teraz usunięcie tej dodatkowej partycji w Narzędziu dyskowym i rozszerzenie głównej z powrotem na cały dysk, a następnie zezwolenie Boot Camp na partycjonowanie w preferowany sposób.

Można to zrobić na inne sposoby, ale żaden z nich nie jest tak prosty.


dzięki, nie zdawałem sobie sprawy, że mogę po prostu usunąć dodatkową partycję bez sformatowania dysku twardego?
pealo86
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.