Jakie jest najlepsze ustawienie iPada dla starszej babci?


9

Wiem, że pytanie może być nieco subiektywne, ale naprawdę mam do czynienia z problemem i mam nadzieję, że ktoś może pomóc.

Kupuję iPada mojej babci. Ma 80 lat i mieszka na wsi w Chinach. Ma bardzo małą wiedzę na temat komputerów (ale widziała, jak korzystamy z iPada i od razu polubiła jego wygląd) i nie potrafi czytać zbyt dużo po chińsku (nigdy nie chodziła do szkoły). Chcemy regularnie łączyć ją z rozmową wideo (np. FaceTime, WeChat). Próbowałem zmienić rozmiar czcionki tak duży, jak to możliwe, ale nadal nie jest ona dla niej wystarczająco duża. Próbowałem też znaleźć sposób na powiększenie rozmiaru ikony, ale nie mogę go znaleźć. Zastanawiam się, czy istnieje specjalne ustawienie lub motyw zaprojektowany dla osoby starszej, takiej jak moja babcia (która zmienia iPada na większe ikony i tekst).

Siri nie wchodzi w grę, ponieważ moja babcia mówi tylko lokalnym dialektem (nie chińskim), językiem, w którym Siri nie działa.

Szkoda, że ​​ktoś o podobnym doświadczeniu nie może pomóc.


3
Chociaż tego rodzaju pytania mogą często przyciągać głosy negatywne i głosowania zamknięte, ponieważ są zbyt „oparte na opiniach”, uważam, że jest to jeden przypadek, który powinniśmy przemyśleć jeszcze raz, zanim to zrobimy. Życzę powodzenia z kilkoma dobrymi odpowiedziami :)
Tetsujin

@Xianjun Nie ma problemu :)). Polecam również przeglądanie ustawień ułatwień dostępu i sprawdzanie takich rzeczy, jak gesty powiększenia, aby powiększyć część ekranu.
owlswipe

Odpowiedzi:


11

Istnieje maksymalny rozmiar tekstu podczas zmiany rozmiaru tekstu z Ustawienia → Wyświetlacz i jasność → Rozmiar tekstu, jednak dostępne są większe rozmiary tekstu. Aby włączyć te większe rozmiary, przejdź do UstawieniaOgólneDostępnośćWiększy tekst i włącz Większe rozmiary dostępności , a następnie zwiększ rozmiar tekstu za pomocą suwaka.

Aby zwiększyć kontrast niektórych elementów, co może ułatwić czytanie tekstu, przejdź do Ustawienia → Ogólne → Dostępność → Zwiększ kontrast i włącz Zmniejsz przezroczystość i Przyciemnij kolory.

Możesz także włączyć funkcję Zoom (także w Accessibility), która umożliwia dwukrotne stuknięcie trzema palcami w celu powiększenia ekranu.

Ponadto filtry kolorów pozwalają na dalszą personalizację wyświetlanych kolorów. Dostępne w Ustawieniach → Ogólne → Dostępność → Wyświetl obiekty noclegowe → Filtry kolorowe, „można ich użyć do… pomocy użytkownikom, którzy mają trudności z czytaniem tekstu na wyświetlaczu”.

                                      

Zrzuty ekranu ignorują filtry kolorów, więc efekt nie jest wyświetlany powyżej.

Dobrym sposobem na znalezienie takich ustawień jest skorzystanie z funkcji wyszukiwania w aplikacji Ustawienia.


Dzięki za pomocne wskazówki! Wypróbowałem większe rozmiary ułatwień dostępu , które jednak nie powiększają rozmiaru etykiety na pulpicie. Twoja wskazówka na temat kontrastu również pomaga.
Xianjun,

@Xianjun Zobacz aktualizację, dodałem kolejną funkcję udostępnioną w najnowszych wersjach iOS.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.