Jak przyciemnić ekran na komputerze Mac przed snem


12

Chciałbym, aby mój MacBook (na El Capitan) przyciemnił ekran przed pójściem spać, aby w razie potrzeby móc nacisnąć klawisz, aby go odblokować. Obecnie nie ma sposobu, aby powstrzymać go przed zablokowaniem, jeśli zaczął wyłączać ekran.

jakieś pomysły?


możesz użyć gorącego kąta, aby nie zasnąć ...?
Pan Kennedy

To może zadziałać, ale nadal chciałbym, aby sam się zablokował, na wypadek, gdybym odszedł od komputera bez jego zablokowania.
Josh Johnson

wyrównać wygaszacz ekranu i spać ...?
Pan Kennedy,

2
Mój MacBook przyciemnia ekran przed snem dokładnie tak, jak sugerujesz. Nie miałem pojęcia, że to możliwe, aby usunąć tę funkcję, nie mówiąc już, aby wyłączyć funkcję na . Mam też ustawienie „Wymagaj hasła po uśpieniu”. Interesujące pytanie!
grg

1
Czy ktoś wie, jak odtworzyć ten „Automatycznie przyciemniony wyświetlacz przed snem” w Automatorze? Nie mam doświadczenia w pisaniu skryptów Apple.
ardavis

Odpowiedzi:


8

… Abym mógł nacisnąć klawisz, aby odblokować go w razie potrzeby. Obecnie nie ma sposobu, aby powstrzymać go przed zablokowaniem, jeśli zaczął wyłączać ekran.

Brzmi to tak, jakbyś nie potrzebował starej akcji ściemniania tak bardzo, jak potrzebujesz opóźnienia blokady hasła po śnie lub wygaszacz ekranu.

Otwórz „Preferencje systemowe → Bezpieczeństwo i prywatność → Ogólne” i zmień „Wymagaj hasła… po rozpoczęciu uśpienia lub wygaszacza ekranu” z „natychmiast” na „5 sekund” lub „1 minutę” lub nawet dłużej.

Zrzut ekranu


1

Istnieje bezpłatna aplikacja o nazwie Kofeina, która w ogóle nie pozwala jej zasnąć. Możesz go aktywować na czas nieokreślony lub na określony czas. Używam tego cały czas.

http://lightheadsw.com/caffeine/


3
Nie chcę całkowicie wyłączać go ze snu. Nadal chcę, aby blokował się / spał po pewnym czasie, ale mam takie „ostrzeżenie”, które pozwoliłoby mi nacisnąć klawisz lub poruszyć myszą, aby dłużej nie zasypiała.
Josh Johnson

1

Zadzwoniłem do Apple w tej sprawie i potwierdzili, że jest to „cecha” High Sierra i powiedział mi, że nie ma sposobu, aby ją odzyskać. Pamiętam opcję, aby nieco przyciemnić wyświetlacz w poprzednich wersjach, ale już go nie ma i po prostu zgaśnie bez ostrzeżenia. Myślę, że mój iMac w pracy tego nie robi, mimo że jest w tej samej wersji, więc można go powiązać z innym ustawieniem. Zajmę się tym w poniedziałek i wrócę.

EDYCJA: Próbowałem tego na moim komputerze iMac i rzeczywiście nadal przyciemnia ekran przed snem. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji, więc może Apple stworzyło to, aby notebooki nie mogły tego zrobić, podczas gdy komputery stacjonarne mogą? Na obu komputerach działa 10.13.4


0

To bardzo interesujące pytanie, a podane odpowiedzi w moim przypadku były wystarczające, kiedy czytałem to kilka miesięcy temu.

Ale ponieważ ustawienie zabezpieczeń na 5 sekund nie do końca mnie satysfakcjonuje, chciałem ponownie znaleźć rozwiązanie

Niedawno odkryłem to polecenie, pmset -- manipulate power management settingsjak wyjaśniono w instrukcji man pmset.

Ponieważ nie jestem pewien co do jego użycia, próbowałem przeczytać mężczyznę (ual) i aby go lepiej zrozumieć, nawet znalazłem ten artykuł w Internecie, ale nie jestem jeszcze pewien, które ustawienie odpowiada staremu Snow Leopardowi ” funkcja lekko przyciemniająca ”.

Odpowiedź Cristiana Moisei też jest naprawdę interesująca, więc postanowiłem porównać oba moje systemy, po prostu uruchamiając ten przykład pokazany wewnątrzman pmset

pmset -g

 Prints a snapshot of battery/power source state at the moment.

To są wyniki z mojego Snow Leoparda (10.6.8)

Active Profiles:
Battery Power    -1
AC Power    -1*
Currently in use:
 hibernatemode 3
 halfdim  1
 lidwake  1
 acwake   0
 womp    1
 sleep   0
 disksleep 10
 sms    1
 hibernatefile /var/vm/sleepimage
 ttyskeepawake 1
 displaysleep  3

I to są wyniki mojego El Capitana (10.11.6)

Active Profiles:
Battery Power    -1
AC Power    -1*
Currently in use:
 womp         0
 halfdim       1
 sms         1
 hibernatefile    /var/vm/sleepimage
 networkoversleep   0
 disksleep      10
 sleep        0 (sleep prevented by AddressBookSourceSync)
 hibernatemode    3
 ttyskeepawake    1
 displaysleep     3
 acwake        0
 lidwake       1

Nie znalazłem jeszcze rozwiązania, więc nie można tego zdefiniować jako odpowiedzi, bardziej jak trop.

Ale jeśli możesz sprawdzić, jakie są twoje ustawienia, może uda nam się to rozwiązać.


Jestem dość noob i przepraszam za mój angielski, a nie native speakera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.