Hotspot iPhone'a: ​​kto jest podłączony?


13

Czasami, kiedy zaczynam używać mojego iPhone'a jako hotspotu, widzę 2 połączenia. Ponieważ jestem jedynym, który powinien z niego korzystać i używam tylko Wi-Fi (nie również USB), nie mogę zrozumieć, dlaczego istnieje drugie połączenie.

Po pewnym czasie często spada do 1 połączenia. Zastanawiam się, czy drugie połączenie to ktoś, kto próbuje z niego skorzystać.

Pytanie brzmi: w jaki sposób mogę stwierdzić, kto ma dostęp do hotspotu?

BTW, początkowym problemem było wyjaśnienie, dlaczego wydaje mi się, że mam więcej połączeń, niż mógłbym wyjaśnić, i to jest rzeczywiście uwzględnione w innym pytaniu. Jednak nadal chciałbym wiedzieć, czy można zobaczyć, kto jest faktycznie połączony.


1
@owlswipe Problem polega na tym, że chciałem zobaczyć, kto jest połączony z moim hotspotem. Twoja odpowiedź wyjaśnia, dlaczego jest więcej połączeń, których się spodziewałem, i to było pomocne, dlatego też głosowałem za tym. Nadal chciałbym zobaczyć listę połączeń.
Manngo

Rozumiem, dzięki: D. Jestem prawie pewien, że to niemożliwe, ale idrk ...
owlswipe

Odpowiedzi:


3

Inne urządzenia (w tym iPady, iPody, komputery Mac i inne iPhone'y) podłączone do tego samego konta iCloud, co twój iPhone, jeśli będzie w zasięgu WiFi, automatycznie połączy się z hotspotem twojego iPhone'a, gdy zostanie włączony ( zgodnie ze stroną wsparcia Apple i moją osobistą doświadczenie). Oznacza to, że jeśli jakieś inne urządzenia leżą w pobliżu, automatycznie połączą się z hotspotem twojego iPhone'a za pomocą iCloud.

tl; dr : Inne urządzenia powiązane z tym samym kontem iCloud mogą automatycznie dołączać do sieci hotspotów twojego iPhone'a.


To całkiem możliwe, ponieważ w pobliżu mam także iPada. Będę musiał sprawdzić później, aby sprawdzić, czy próbuje się połączyć. Nadal chciałbym wiedzieć, czy można zobaczyć, kto jest połączony.
Manngo

Cóż, cholera, wygląda na to, że mój iPad naprawdę się przyłącza. To może również wyjaśniać, dlaczego istnieje połączenie po zamknięciu laptopa, więc nie muszę być tak paranoikiem. Dobrze, że mam wspólny plan danych…
Manngo

1
To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie „jak mogę stwierdzić, kto ma dostęp do hotspotu?”
Chris Calo,

1
@ChrisCalo Niestety nie ma sposobu :(. Jest to tylko prawdopodobna przyczyna.
owlswipe

-3

Jeśli podczas konfigurowania hotspotu korzystamy jednocześnie z bluetooth i drutu USB, pokażemy 2 połączenia ... jeśli usuniemy kabel USB, pokażemy 1 połączenie ... nie martw się ... nikt inny nie używa twojego hotspotu .... zrelaksować się...


3
OP wyraźnie stwierdził, że nie używają USB.
Allan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.