Podczas próby otwarcia niektórych dokumentów MS Word jestem proszony o pobranie - STHeiti i innych czcionek


19

Podczas otwierania jednego z moich dokumentów w programie Word 2011 na MacOS 10.12.3, jestem proszony o pobranie serii czcionek, w tym: STHeiti i Osaka.

Zakładam, że oznacza to, że dokument został otwarty na komputerze z zainstalowanymi czcionkami, a teraz plik jest przekonany, że musi istnieć.

Próbowałem zaakceptować pliki do pobrania, ale problem powraca po następnym uruchomieniu komputera Mac.

Więc gdzie należy zainstalować te czcionki i gdzie je instaluje Office?


1
Czy pojawiają się w Font Book?
JMY1000,

Co ciekawe, dwa, o których od razu mogłem pomyśleć, nie były. Poszedłem do FontBook - ich nazwy były obecne, ale wyszarzone. Ściągam czcionki i teraz muszę tylko poczekać i zobaczyć, czy to rozwiązało problem przynajmniej dla tych dwóch czcionek.
Mark Levison,

Jeśli są wyszarzone, musisz je kliknąć prawym przyciskiem myszy i włączyć.
JMY1000,

Przepraszam - tak i aby je włączyć, musiałem pobrać za pomocą fontbooka. Teraz pytanie brzmi - czy miało to jakikolwiek większy efekt niż pobieranie MS-Office. Podejrzewam, że będę wiedział tylko, kiedy druga osoba będzie edytować i ponownie zapisywać udostępniony dokument.
Mark Levison,

Odpowiedzi:


17

Rozwiązanie zostało wspomniane w komentarzach.

  1. Otwórz FontBook:
    Uruchom Font Book.app(znajduje się w Applicationsfolderze).
  2. Znajdź odpowiednie czcionki:
    wybierz „Wszystkie czcionki” na pasku bocznym i wyszukaj je za pomocą pola wyszukiwania w prawym górnym rogu okna. Po znalezieniu każdy będzie wyszarzony.
  3. Pobierz czcionkę:
    albo naciśnij przycisk „Pobierz” w prawym górnym rogu okienka podglądu, albo kliknij czcionkę prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe i wybierz „Pobierz”.
  4. Uśmiechnij się teraz, gdy MS Office nie prosi o pomijanie / pobieranie przy każdym ponownym otwarciu tego dokumentu.

4
Niestety nie wydaje mi się to trwałym rozwiązaniem: jeśli pobiorę czcionki za pomocą FontBook, Word przestaje pytać mnie przez około jeden lub dwa tygodnie (nie znalazłem jeszcze wzoru), a następnie za każdym razem zaczyna pytać o te czcionki Otwieram dokument z formułami. Mam system Mac OS 10.12.6 i MS Word 14.5.2. Ponadto nie mogę znaleźć, gdzie na komputerze Mac znajdują się te czcionki, więc mogę wykonać kopie zapasowe i po prostu zastąpić je ręcznie, gdy to się stanie, zamiast konieczności pobierania ich za każdym razem. Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.
RoberRM

Zgadzam się z komentarzem @ RoberRM, zdarzyło mi się to także kilka razy. Prośby wciąż wracają. Odpowiedź jest dobrym obejściem, ale jeszcze lepiej byłoby w jakiś sposób wyłączyć żądanie, aby kiedykolwiek pojawiło się na poziomie słowa. Czy jest to specjalna opcja, która wymaga tych paczek czcionek? W moim przypadku są to wszystkie azjatyckie zestawy znaków (Osaka, STheiti, STKaiti, STFangsong). Dzięki za wszelkie wskazówki
ysalmi

Co gorsza, w niektórych przypadkach pobieranie kończy się niepowodzeniem, a komunikat o błędzie prosi o ponowne pobranie pliku później ...
Fabio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.