Jak sprawić, by Google Chrome Helper nie używał tak dużo procesora


40

Znalazłem rozwiązania tego problemu, ale wydaje się, że nie mają one teraz zastosowania w 2017 r.

Z jakiegoś powodu Google Chrome Helper zużywa dużo mojego procesora, a fani robią wszystko, co w jego mocy. Znalazłem ten link w witrynie Apple, który wydaje się pomagać wszystkim, ale nie mogę go znaleźć w mojej wersji Chrome. Mam MBP z systemem 10.9.5.

Wspominają, aby przejść do Chrome> preferencje> ustawienia> pokaż ustawienia zaawansowane> ustawienia treści (z zachowaniem prywatności). Następnie kliknij przycisk „kliknij, aby odtworzyć” w sekcji Wtyczki. Jednak nie ma sekcji wtyczek, więc nie mogę tego zrobić, aby spróbować rozwiązać problem. Używam Chrome w wersji 56.0.2924.

Nie mam wielu rozszerzeń zainstalowanych w Chrome (tylko Webex, dokumenty Google, Okta). Mam też zainstalowaną Flash, co, jak sądzę, pochłania trochę zasobów, ale czasami nie oglądam wideo ani nie używam niczego z Flash, a wciąż używa 150% procesora.

Jakie obejście mogę zrobić z tą wersją przeglądarki Chrome, aby pomóc przeglądarce Google Chrome w używaniu> 150% procesora?


1
W wersji Chrome 70.0.3538 - jest raczej zakopany, ale tutaj (i obniża procesor z 29% do wartości nominalnej) Preferencje / Ustawienia / Zaawansowane (u dołu ekranu) / Ustawienia treści / Dostęp do wtyczki poza piaskownicą - jest domyślnie WŁĄCZONY . Wyłącz to, aby brzmiało: Nie zezwalaj żadnej witrynie na używanie wtyczki w celu uzyskania dostępu do twojego komputera. To zabije pomocnika ciągle biegającego. Potwierdzono w monitorze aktywności. TBH, każda strona, która nadal używa Flasha do wideo, może zrezygnować (główny winowajca wpływający na Maca).
Applefanboy,

@Applefanboy, POTWIERDZIŁ, że twoja sugestia zapobiega ciągłemu działaniu pomocnika. Dziękuję Ci!
Michael Sims

Odpowiedzi:


44

Wywołaj ⋮ Menu Chrome → Więcej narzędzi → Menedżer zadań, aby zobaczyć, co dokładnie zużywa procesor. Ponieważ pomocnik to czarna skrzynka z punktu widzenia systemu operacyjnego. W ten sposób osobiście znalazłem rozszerzenie wydobycia.


6

Chrome lub jakakolwiek nowoczesna przeglądarka nie jest tutaj tak bezpośrednio, ani sama w sobie problemem. Z drugiej strony Flash sam w sobie jest problemem. Jeśli odinstalowanie systemu Flash i systemu osadzonego w Chrome nie jest możliwe, należy przynajmniej zabronić autoodtwarzania.

Niewłaściwe wtyczki lub rozszerzenia mogą również odgrywać pewną rolę. Te wymienione przez PO są mi nieznane. Rozpoczęcie bez nich może prowadzić do zadowalających rezultatów. Z pewnością nie są potrzebne w każdej odwiedzanej witrynie. Pomocne może być użycie różnych przeglądarek lub różnych profili dla jednej przeglądarki. Jedna przeglądarka (-profile / konto) do pracy, inna do zwykłego surfowania.

Główną usterką, która napędza ten wieprz zasobów, jest sama sieć. W naprawdę starych serwisach nie widać tak dużej presji na silniki renderujące i javascript, które wymagają tak dużej mocy obliczeniowej.

Pierwszą linią obrony przed tym jest blokowanie rażąco nadużywanych reklam i profilowania użytkowników lub śledzenia użytkowników, które dominują prawie na każdej stronie. Każdy adblocker ma tutaj ogromną wartość.

Druga usterka jest głównie związana z reklamami, ale wiąże się z kilkoma dodatkowymi nieprzyjemnościami. Zły projekt na samych stronach. Obejmuje to nadużycia w javascript, rozdęty CSS, wymuszone automatyczne ładowanie dodatkowych treści przez Google, dziesiątki żądań między witrynami, duże elementy medialne. W większości dużych witryn nie ładujesz już strony internetowej. Ładujesz trochę treści, która pozwala na uruchamianie dziesiątek programów.

Aby zminimalizować zużycie zasobów przez przeglądarkę, należy to zrobić

  • zmniejszyć liczbę rozszerzeń w przeglądarce
  • Blokuj reklamy,
  • zezwalaj na javascript tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne dla podstawowej funkcjonalności odwiedzanych stron
  • nigdy nie pozwalaj, aby cokolwiek grało automatycznie

Ponieważ wszystkie te wskazówki nie tylko oszczędzają rachunki za prąd i przepustowość wszędzie, powinny również zwiększyć Twoje bezpieczeństwo i prywatność.

Wyszukaj więc wyszukiwane hasła w sklepie internetowym Google: adblock , bezpieczeństwo , prywatność i blokowanie . (skorzystaj z linków i użyj warunków wyszukiwania osobistego w repozytorium rozszerzeń wybranej przeglądarki).


2

150% wydaje się okropnie wysoką liczbą, nawet w przypadku Chrome. Zalecam tymczasowe wyłączenie rozszerzeń i sprawdzenie, czy jedno z nich potencjalnie powoduje problem.

Jeśli jednak okaże się, że nic nie działa, możesz ograniczyć zasoby dostępne dla Chrome. Ograniczanie udostępnianych zasobów jest dość łatwe (pod warunkiem, że chcesz pracować z odrobiną oprogramowania innych firm). Możesz użyć, cputhrottleaby ograniczyć użycie na poziomie systemu (lepiej wyjaśnione tutaj ).


2

To naprawdę zależy ... żadna z powyższych odpowiedzi nie działała dla mnie, dopóki nie wyłączyłem każdego rozszerzenia jeden po drugim i nie znalazłem, że to Adblocker. Dzięki Bogu Chrome ułatwia ich włączanie i wyłączanie!

Gdy tylko uruchomię Chrome, procesor przeskoczy do 240%, przed otwarciem jakichkolwiek witryn.

Dziwne jest to, że mam to rozszerzenie Adblocker zainstalowane od co najmniej dwóch lat i zaczęło się dziać w ostatnim tygodniu.


1

Okta wydaje się być winowajcą tutaj (tak jak w samej witrynie), jeśli otworzę moją przypiętą kartę Okta, procesory wzrosną do 100% +, a jeśli zabiję proces pomocnika, witryna Okta ulegnie awarii z „Aw, Snap!” ekran chorego folderu0

Niedawno napotkałem podobny problem i odkryłem, że problemem jest sama przeglądarka Chrome, która ma problemy z obsługą bogatych stron internetowych (wiele animacji powodujących częste odświeżanie ekranu) na ekranach 4K. Ekrany 4K w porównaniu ze zwykłymi ekranami Full HD mają 4 razy więcej pikseli, które należy pomalować na ekranie. Z tego powodu wiele animacji wymaga więcej mocy procesora, aby narysować to wszystko na ekranie.

Ta sama strona w przeglądarce Firefox działała nieco lepiej. W Safari było znacznie lepiej, ale wciąż dalekie od ideału.

To może nie być odpowiedź na pytanie OP, ale na pewno jest to jeden z czynników, jeśli chodzi o użycie procesora przez przeglądarkę na tych schludnych ekranach o ultra wysokiej rozdzielczości.


0

Uwaga: po użyciu menu Chrome → Więcej narzędzi → Sztuczka Menedżera zadań i stwierdzeniu, że masz kartę w tle pochłaniającą duże ilości procesora: jeśli nie chcesz jeszcze zamykać karty, wystarczy zrobić right clickReload, bez oglądania zakładkę (pozostaw w tle).

Dzięki temu karta jest przydatna, gdy jesteś gotów poradzić sobie z tym, ale uniemożliwia Chrome uruchamianie animacji.


-2

Kliknij ikonę „niezabezpieczone” na pasku adresu i zablokuj JavaScript.


4
Wydaje mi się, że tego rodzaju ludzie nigdy nie próbowali przeglądać bez JavaScript. To nie jest fajne i sprawia, że ​​niektóre strony nie działają.
William T Froggard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.