Czy jest sposób na zmianę nazwy karty dźwiękowej w Mac OS X?


16

Mam podłączonych wiele kart dźwiękowych i skorzystam z możliwości zmiany ich nazwy z nazwy urządzenia na coś takiego jak „Słuchawki”, „System surround” itp. Czy można to zrobić?

Odpowiedzi:


16

Nazwa karty dźwiękowej pochodzi od samego urządzenia, które „publikuje” swoją nazwę. System operacyjny odczytuje stamtąd nazwę. Nie sądzę, że możesz zmienić jego nazwę, ale na pewno możesz przejść do / Aplikacje / Narzędzia / Konfiguracja MIDI audio i utworzyć zagregowane urządzenie audio (z żądanymi nazwami) i wybrać wejście / wyjście każdego z nich.

Na przykład możesz utworzyć słuchawki w ten sposób: alternatywny tekst


Tak podejrzewałem. Dziękuję za odpowiedź, wydaje się, że jest to najbliższe rozwiązanie tego problemu.
stefanlindbohm

Zabawna rzecz w systemie macOS 10.13.5: Kontrola głośności nie jest możliwa w systemie macOS. Musiałbym teraz użyć przycisku sprzętowego USB Sound Blaster HD (który jest gdzieś ukryty w moim stole ...). To niestety nie jest dobre rozwiązanie :-(
Philipp Gächter

Niektóre zewnętrzne karty USB mają własną sprzętową kontrolę głośności i znajdują się poza sferą OS X. Mam szafirowy focusrite 8i8 i muszę wyregulować głośność za pomocą pokrętła sprzętowego.
Martin Marconcini,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.