Jak wyłączyć autokorekcję Lion Ellipsis


18

Za każdym razem, gdy piszę ...w edytorze tekstów, takim jak TextEdit lub Coda, Lion zaczął zastępować go pojedynczym znakiem Ellipse, który nie koduje do HTML. Zaczęło się to po aktualizacji do Lion i zdarzyło się to w wielu programach. Masz pomysł, jak to zatrzymać?

Odpowiedzi:


22

Przejdź do Preferencji systemowych, wybierz Language & Text, a następnie Textkartę i odznacz pole tej opcji. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz też całkowicie wyłączyć tę funkcję, odznaczając pole u góry.


Dzięki. Zrobiłem to i działa we wszystkich aplikacjach oprócz Evernote. Evernote nie ma na to preferencji w Preferencjach. Masz pomysł, jak to naprawić? Dzięki za zabawę tego losowego na bok.
Dan Rosenstark,

@Yar Przepraszam, nie wiem. Możesz zadać własne pytanie dotyczące Evernote i sprawdzić, czy robi to ktoś inny.
ughoavgfhw

2
Niektóre aplikacje wydają się nie przestrzegać ustawień „zastępowania” systemu. Na przykład w Adium wyłącz elipsę, otwierając okno czatu, klikając prawym przyciskiem myszy w polu tekstowym (w którym wpisujesz wiadomość), a następnie wybierz Substitutionsi usuń zaznaczenie Smart Dashes. Nie mogłem znaleźć tego ustawienia w rzeczywistym Adium->Preferencesoknie dialogowym. Podobna sekwencja może działać dla innych aplikacji z polem kompozycji. Zobacz także inną odpowiedź .
hoc_age

15

Przynajmniej w Mavericks wydaje się, że jest to kontrolowane przez funkcję „Użyj inteligentnych cytatów i myślników” dostępną w Preferencjach systemowych → Klawiatura → Tekst. Odznacz to pole, a zachowanie zniknie, nawet w Evernote.

Preferencje systemowe → Klawiatura → Tekst → Użyj inteligentnych cytatów i myślników


3
Korzystam z TextEdit w wersji 10.9.2 i stwierdzam, że muszę ponownie uruchomić TextEdit, aby zmiana w Preferencjach systemowych zaczęła obowiązywać.
Ashley,

Jeśli lubisz inteligentne cytaty, ale nadal nie chcesz zastąpić elipsy, potrzebujesz odpowiedzi Luke'a.
gpvos

4

Jeśli „Ustawienia inteligentnych cytatów” są aktywne w Ustawieniach klawiatury, ale nie chcesz inteligentnych elips, edytuj menu w większości aplikacji w systemie OS X Yosemite, odznaczając „Inteligentne kreski” w menu Edycja -> Podstawienia -> Pokaż podstawienia zatrzymuje autokorekty trzech okresów, aby elipsa.wprowadź opis zdjęcia tutaj


Rozwiązany w ramach Textedit czy całego systemu?
Andreas

Zobacz komentarz hoc_age w „zahaczonej” odpowiedzi - aby przejść do tego menu, czasami trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na pola wejściowe programu, w którym występuje ten problem. Oznacza to, że element menu „Zastępstwa” nie znajduje się na pasku menu i można go „znaleźć” tylko klikając pola wprowadzania prawym przyciskiem myszy . Bah.
fnl

Działa to dla mnie w Apple Mail (El Capitan).
gpvos
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.