QC 35 sparowany z MacBookiem i iPhonem jednocześnie zatrzymuje się dźwięk


1

Ostatnio mam te problemy z moim MacBookiem i iPhonem, gdzie jeśli nacisnę przycisk odtwarzania / pauzy na MacBooku, aby zatrzymać iTunes, „wycisza” wszystkie dźwięki i przełącza się na mój podłączony iPhone.

Dopiero po zresetowaniu QC35 resetuje się i zachowuje poprawnie (gdzie naciśnięcie przycisku zatrzymuje iTunes, ale pozostawia dźwięk podłączony do mojego MacBooka).

Jakieś pomysły, jak mogę rozwiązać ten problem na stałe lub czy ktoś może mnie poprowadzić we właściwym kierunku?

Aktualizacja

Trochę późno, ale pomyślałem, że dodam aktualizację. Po prostu skontaktowałem się z firmą Bose, która zakończyła wymianę słuchawek, a nawet dała mi słuchawki gen 2


To jest Znana kwestia . Mam ten sam problem. Prawdopodobnie będą musieli to naprawić w aktualizacji oprogramowania układowego.
Joel Glovier

Odpowiedzi:


1

Jeśli słuchawki Bose QC35 są jednocześnie podłączone do MacBooka i iPhone'a, to w zależności od tego, które urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy, będą one słyszalne w słuchawkach.

Teraz wstrzymanie iTunes na MacBooku tylko wstrzymuje iTunes, nie będzie pauza każdy inny dźwięk - więc jeśli słuchawki są podłączone w tym czasie, każdy inny dźwięk będzie nadal słyszalny w słuchawkach, a nie w wewnętrznych głośnikach MacBooka.

Jeśli chcesz, aby efekty dźwiękowe nie były odtwarzane przez słuchawki, możesz skonfigurować preferencje dźwięku (Preferencje systemowe & gt; Dźwięk), aby efekty dźwiękowe były odtwarzane przez głośniki wewnętrzne, nawet gdy słuchawki są połączone za pomocą Bluetooth.

Mam nadzieję, że to pomoże, ale jeśli źle zrozumiałem twój problem, być może mógłbyś wyjaśnić swoje pytanie.

Zresetuj i sparuj ponownie

Inną opcją, którą możesz spróbować, jest pełne zresetowanie listy urządzeń Bluetooth i ponowne rozpoczęcie. Aby to zrobić:

  • Przesuń przełącznik zasilania do symbolu Bluetooth i przytrzymaj go
  • Po około 10 sekundach powinieneś usłyszeć „Lista urządzeń Bluetooth wyczyszczona”
  • Teraz usuń słuchawki z listy Bluetooth na MacBooku i iPhonie
  • Ponownie sparuj słuchawki, ale tylko z MacBookiem
  • Używaj słuchawek z MacBookiem na tyle długo, aby problem został rozwiązany
  • Po zaspokojeniu sparuj słuchawki z telefonem iPhone
  • Sprawdź, czy zachowanie jest teraz tym, czego oczekujesz między obydwoma urządzeniami

UWAGA: Zawsze odkryłem, że istnieją przypadkowe problemy, takie jak występowanie, gdy wiele urządzeń jest jednocześnie podłączonych do słuchawek Bluetooth. Dla mnie już tego nie robię - ale mam nadzieję, że odniesiesz większy sukces.

Wsparcie Bose

Warto sprawdzić za pomocą Bose Support. Pamiętam, że gdzieś czytałem, że te słuchawki mogą zaktualizować oprogramowanie - więc może Bose rzuci trochę światła na problem, który masz lub czy jest dostępna aktualizacja.


tak jak powiedziałeś, gdy nacisnę pauzę, powinien on tylko wstrzymać iTunes, a dźwięk powinien nadal odtwarzać przez słuchawki dla każdego innego dźwięku, jaki gram na moim Macbooku. I takie było zachowanie, kiedy je po raz pierwszy dostałem, jednak ostatnio, gdy nacisnąłem pauzę, dźwięk z iTunes zatrzymuje się wraz z dźwiękiem z Macbooka. Przypuszczam, że przełącza się na dźwięk mojego iPhone'a.
Rohan Bhangui

1
Szczerze mówiąc, nie podłączam już wielu urządzeń jednocześnie do jakichkolwiek słuchawek Bluetooth. Uważam, że to nie jest warte kłopotów. Właśnie zaktualizowałem swoją odpowiedź za pomocą kilku sugestii - mam nadzieję, że pomogą.
Monomeeth

0

Wpadłem na ten problem już dziś i co zrobiło dla mnie sztuczkę przynajmniej w Macbooku Pro 2015, to przytrzymanie opcji shift + i kliknięcie ikony bluetooth na pasku menu. Po tym punkcie debuguj i kliknij przycisk resetowania modułu Bluetooth. Miałem wyłączoną bluetooth z tyłu i wyłączone słuchawki, gdy to zrobiłem. Przypuszczalnie powinno działać, gdy moduł Mac bluetooth jest w trybie online, ale wybrałem bezpieczną trasę. Ponownie podłączyłem słuchawki do mojego iPhone'a, a potem z powrotem do mojego Macbooka i bezgłośny dźwięk znowu działa. Domyślam się, że moduł bluetooth działa na jakiś kod błędu i to po prostu określa, żeby słuchawki były na zawsze. Mam nadzieję, że jest to pomocne dla ciebie stevhc!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.