Pasek dotykowy Macbook Pro 2016 zamrozi się w bootcampie po zainstalowaniu Visual Studio z Hyper-V


1

Wczoraj zainstalowałem bootcamp, Windows 10 Pro, na moim nowym tb / MBP (koniec 2016 r.). Wszystko działało dobrze, dopóki nie zainstalowałem Visual Studio 2015 (aktualizacja 3) ze wszystkimi jego komponentami (50 GB ~).

Po ponownym uruchomieniu komputera załadowanie systemu Windows zajęło około 10 minut (oczekiwanie na ciemnym ekranie z logo Windows i animacją ładowania kropek). Następnie - klawiatura i gładzik nie odpowiadają (nawet lampka klawiatury jest wyłączona). Pasek dotykowy czasami działa, a czasami nie.

Ponownie uruchomiłem system MacOS i wszystko działa poprawnie.

Przeczytałem wiele wątków i zobaczyłem, że może być związany z Hyper-V, którego Visual Studio używa do Mobile Developement.

Jak więc wyłączyć Hyper-V, aby przywrócić mój MBP do normalnego stanu? Nie chcę ponownie instalować systemu Windows i nie mogę pracować bez Visual Studio ...


jakikolwiek sukces w tym zakresie?
Abhi

Mam również do czynienia z tym problemem. Włączyłem Hyper-V na moim systemie Windows zainstalowanym na „Macbook Pro z TouchBar”
Abhi

Niestety nie. Odkąd otrzymałem komputer i nie miałem niczego w instalacji systemu Windows - sformatowałem partycję Windows, ponownie zainstalowałem Windows 10, a następnie ponownie zainstalowałem Visual Studio 2015 Update 3, tym razem bez niczego związanego z emulacją. Partycja Windows działa poprawnie. Nie jest to jednak komentarz warty odpowiedzi. Cieszę się słysząc wszelkie sugestie, które naprawdę rozwiązują problem z Hyper-V.
Gindi Bar Yahav

Odpowiedzi:


1

Mam Hyper-V działa niezawodnie pod Windows 10 zainstalowanym przez Bootcamp na MBP 2016 bez TouchBar. Kroki są stosunkowo zaawansowane, ale były łatwe do naśladowania i większość osób w tym wątku powinna być wygodna. Instalujesz i menedżer rozruchu EFI o nazwie rEFInd (to „nowoczesny” następca narzędzia, którego użyłem na moim starym MacBooku Air o nazwie rEFIt). Poprzez majstrowanie przy konfiguracji rEFInd możesz dostać się do systemu EFI-boot Windows z włączoną funkcją hypervisor.

Postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj, UWAŻNIE: http://nuts4.net/post/hack-force-vt-x-to-be-always-on-when-booting-to-windows-on-your-macbook

Wykonałem również kroki opisane w tym artykule dotyczące włączania „starszego trybu bezpiecznego” dla systemu Windows 10 (pozwalając mi nacisnąć klawisz F8 podczas rozruchu, jeśli coś pójdzie nie tak): https://medium.com/@naokisatoname/newer-mac-windows-10-on-boot-camp-hyper-v-enabled-infinite-spinning-circle-5631b36f6d1

Rezultatem jest czysta instalacja W10 przez Bootcamp, z działającym Hyper-V. Muszę użyć rEFInd jako mojego menedżera rozruchu w systemie Windows do uruchamiania systemu EFI, ale w mojej książce jest to całkowicie w porządku.

Mam nadzieję, że to pomoże ludziom. Zamierzam zamieścić to rozwiązanie na innych połączonych wątkach, aby uzyskać tam słowo.

Pozdrowienia, znak


Czy możesz edytować swoją odpowiedź, aby podsumować kroki? Oznacza to, że jeśli witryna ulegnie awarii lub użytkownicy będą mieli dziwne problemy z zaporą, odpowiedź jest tutaj.
John N

0

Mam ten sam problem i właśnie znalazłem ten wpis w Apple: https://support.apple.com/en-us/HT207469


Dzięki. Wygląda na to, że Apple nie zasugerował niczego użytecznego - „jeśli VS ponownie uruchomił komputer - możesz ponownie zainstalować system operacyjny”, naprawdę Apple? No cóż, ponownie zainstalowałem system operacyjny, ponownie zainstalowałem VS (tym razem bez żadnego emulatora) i wszystko działa poprawnie. Szkoda tylko irytujące odkąd kupiłem komputer do rozwoju ...
Gindi Bar Yahav

Jestem pewien, że Hyper-V nie działa tylko na nowych komputerach Mac. Miałem MacBooka Pro (koniec 2013 r.) Z włączoną funkcją Hyper-V i bez problemu mogłem uruchomić emulator HoloLens. Jednak mój nowy MacBook Pro (koniec 2016 r.) Nie działa z Hyper-V. Post od Apple jest całkiem nowy i wspomina tylko, że w ogóle nie obsługuje Hyper-V w Boot Camp. Myślę, że Apple tego nie naprawi.
Angus Lau

FYI, udało mi się ręcznie włączyć Hyper-V na moim MacBooku Pro 15 "2016 za pomocą paska dotykowego. Po prostu włączyłem tę funkcję i ponownie uruchomiłem.
DeepSpace101

-1

Niestety, ten link nie może rozwiązać problemu. Visual Studio automatycznie aktywuje Hyper-V, więc musisz go ponownie skonfigurować, aby go wyłączyć. Problem, jak już wspomniałem w pytaniu, polega na tym, że nie można używać gładzika, klawiatury ani nawet zewnętrznej myszy / klawiatury - więc nie mogę go ponownie skonfigurować ani zrobić z komputerem. W trybie awaryjnym można używać modułów wejściowych, ale nie można wyłączyć Hyper-V.
Gindi Bar Yahav

Dlaczego nie możesz? Po prostu usuń zaznaczenie modułu hyper-v w funkcjach systemu Windows.
Andre Luiz

Nie mogłem użyć odznaczenia hyper-v, ponieważ, jak już wyjaśniłem, VS zrestartował komputer, a następnie nie mogłem używać ani myszy, ani klawiatury (nawet zewnętrznej, przewodowej klawiatury i myszy). Podczas uruchamiania w trybie awaryjnym opcja nie była zaznaczona (na niektórych forach czytałem, że nie można wyłączyć hyper-v z trybu bezpiecznego) - więc nie mogę nic zrobić :(.
Gindi Bar Yahav
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.