Ile identyfikatorów Apple ID powinno mieć jedno gospodarstwo domowe?


28

Do tej pory moja żona i ja udostępniamy jeden identyfikator Apple ID dla wszystkich zakupów i urządzeń Apple. Obecnie posiadamy iPoda pierwszej i trzeciej generacji, iPhone 4, a rano będziemy mieli iPada 2. Jak dotąd posiadanie jednego konta nie stanowiło problemu, ale przy większej liczbie zakupów Apple, w którym momencie warto mieć więcej niż jeden Apple ID? Jakie są zalety i wady posiadania jednego lub wielu kont? Gdybyśmy mieli iPhone'a, potrzebnych byłoby wiele identyfikatorów Apple ID? Jaki jest związek z iCloud?

Odpowiedzi:


15

Nie ma limitu, a posiadanie więcej niekoniecznie jest lepsze. Rejestracja wszystkich urządzeń pod jednym Apple ID ma tę zaletę, że wszystkie Twoje zakupy są do nich przekazywane bez konieczności zarządzania wieloma kontami. Twoja żona może cieszyć się aplikacją na swoim iPhonie 4 tak samo, jak możesz korzystać z tej samej aplikacji na iPadzie 2, bez konieczności zakupu aplikacji po raz drugi (raz dla każdego urządzenia) lub ciągłego logowania i wylogowywania się z różnych Identyfikatory Apple ID do zainstalowania i aktualizacji.

Uważam, że zawsze lepiej jest połączyć zakupy na jednym koncie i zarejestrować urządzenia na tym jednym koncie. Posiadanie wielu identyfikatorów Apple ID wymaga, aby jedno konto mikro zarządzało każdym kontem (iTunes będzie sprawdzać tylko dostępność aktualnego identyfikatora Apple ID), co może być kłopotliwe w najlepszym momencie, a koszmarem w najgorszym momencie.

Zaletą posiadania oddzielnych identyfikatorów Apple ID jest jednak to, że każde konto należy do odpowiedniego właściciela i można je rejestrować według własnych metod płatności. Ale jeśli dzielisz się swoimi finansami, ma to dla ciebie niewielką wartość.

iCloud jest powiązany z odpowiednim Apple ID, więc jeśli masz tylko jeden, wszystkie funkcje iCloud przenikną przez dowolne urządzenie zarejestrowane na tym koncie. Oznacza to, że jeśli pobrałeś aplikację na iPada 2, pojawiłaby się ona na iPhonie 4 twojej żony. Udostępniałbyś również dokumenty, zdjęcia, muzykę itp. (Wszystko obsługiwane przez iCloud i wyraźnie włączone przez Ciebie) na wszystkich urządzeniach, również - również e-mail. iCloud w zasadzie ujednoliciłby je i ich zawartość.

Wiele identyfikatorów Apple ID nie jest wymaganych. Możesz również znaleźć ten artykuł na temat zarządzania wieloma urządzeniami (choć nieco przestarzały po uruchomieniu iCloud).


Bardzo szczegółowa odpowiedź! Jedno pytanie, czy możliwe jest powiązanie wielu urządzeń tego samego typu z jednym kontem? Wiem, że kiedyś były one ograniczeniem tego.
ahsteele

1
Absolutnie. Urządzenia są rejestrowane według ich unikalnych numerów seryjnych. Możesz więc mieć 4 iPhone'y pod jednym Apple ID, jeśli chcesz.

doskonale, cieszę się, że przez te wszystkie lata utknęliśmy z jednym Apple ID.
ahsteele

1
@GEdgar na pewno. Ale sklep jest cyfrowy. Nie kończy się w magazynie ani nie zamyka. Co więcej, zakup czegoś dosłownie zajmuje 2 sekundy (chyba że masz nieprzyzwoicie długie hasło), więc powiedziałbym, że tak naprawdę nie będzie problemu. Możesz dokonać zakupu w czasie, który zajmuje jej podniesienie iPada;)

1
Być może należy podać informacje o „Udostępnianiu rodziny”? apple.com/ca/icloud/family-sharing Dzięki temu każda osoba może mieć swój własny identyfikator AppleID dla swoich urządzeń, ale nadal udostępnia większość (praktycznie wszystkie) zakupów.
j-beda,

4

FaceTime nie może być używany do nawiązywania połączeń na tym samym koncie iTunes, tylko z tego powodu musisz mieć oddzielny identyfikator Apple, aby móc korzystać z tego wspaniałego narzędzia.


1
Czy FaceTime nie działa również z adresami Gmaila? Zapewniłoby to oddzielną identyfikację podczas korzystania z tego samego Apple ID. Nie mogę tego jednak udowodnić.
gentmatt,

4
@Matt Możesz użyć dowolnego adresu e-mail jako identyfikatora Apple ID, ale adres musi być identyfikatorem Apple ID, aby można go było używać z FaceTime. Możesz jednak użyć wielu identyfikatorów Apple ID dla różnych części iOS (tj. Jeden dla iCloud, inny dla FaceTime, inny dla App Store itp.)
Kyle Cronin

Używam jednego identyfikatora Apple ID, ale mogę FaceTime między urządzeniami, dodając dodatkowe adresy e-mail i „dzwoniąc” na te adresy. Zobacz apple.stackexchange.com/questions/45666/… Jest to szczególnie łatwe w przypadku Gmaila, który umożliwia używanie wielu adresów do ref. to samo konto: evernotefolios.wordpress.com/2012/04/27/...
David Kolar

3

Sprawdź to doskonałe FAQ od Apple na Apple ID i iCloud: http://support.apple.com/kb/HT4895

Szczególnie interesujące są sekcje:

  • Używanie tego samego Apple ID do zakupów w sklepie i iCloud (zalecane)
  • Używanie jednego Apple ID dla iCloud i innego Apple ID do zakupów w sklepie

1

Myślę, że wiele identyfikatorów to dobry pomysł. Ja również założyłem, że jeśli kupiłem aplikację z jednego konta, drugie konto nie będzie mogło z niej korzystać. Ale jeśli zsynchronizujesz aplikację z tą samą instalacją iTunes (dla mnie Windows7). Płatna aplikacja działa na wszystkich urządzeniach z iOS. Facetime i wiadomości to także doskonały powód do posiadania wielu kont.


0

Możesz użyć jednego Apple ID dla FaceTime na wielu urządzeniach, które mają odrębny Apple ID do zakupu aplikacji. Mogę skontaktować się z iPodem Touch mojego syna z moim iPhonem przy użyciu tego samego identyfikatora, wszystko co zrobiłem, to zmienić adres e-mail, z którym mogę się skontaktować, ponieważ nie jest to telefon (Gmail). Działa idealnie dla nas bez zamieszania.


3
Nie jest to dobra samodzielna odpowiedź, ponieważ nie dotyczy pierwotnego pytania. IMHO powinien to być komentarz do odpowiedzi Lee.
XQYZ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.