Czy używanie iPada jako drugiego monitora byłoby szkodliwe dla jego żywotności baterii?


10

Mam Macbooka Pro i iPada Pro 9.7 ”.

Korzystając z Duet , mogę używać iPada jako drugiego monitora. To niesamowite dla mojej konfiguracji - ale Duet wymaga podłączenia iPada do komputera hosta za pomocą kabla oświetleniowego.

Martwię się, że ciągłe podłączanie iPada do Macbooka (a przez to ciągłe ładowanie) może mieć negatywny wpływ na żywotność baterii iPada w dłuższej perspektywie. (IPad byłby podłączony przez wiele godzin każdego dnia roboczego).

Czy to zmartwienie ma sens, czy jest bezpodstawne?


1
Prawdopodobnie znajdziesz moją odpowiedź tutaj bardzo istotną. Krótko mówiąc, nie powinno to wpływać negatywnie na żywotność baterii.
Adam Davis

1
Myślę, że prawdziwe pytanie brzmi: jeśli używasz iPada wystarczająco długo, aby martwić się baterią, dlaczego nie wydasz 100 USD na prawdziwy drugi monitor?
chepner

Przez jakiś czas próbowałem używać iPada. Zawsze kończyłem od odłączania go, aby używać go gdzie indziej. PITA, aby odpowiedzieć. Zresztą i tak niewiele z tego zrobiłem. Skończyło się to generowaniem około 100 dolarów za prawdziwy drugi monitor, jak sugerował chepner.
Wayfaring Stranger

Odpowiedzi:


10

Bateria zużywa się szybciej podczas korzystania z aplikacji prądożernych lub ustawić wyświetlanie bardzo jasny bardzo często. Duet może być taką aplikacją.

Możesz tego nie zauważyć, ale bateria przenosi znacznie więcej energii w tym samym czasie. Prowadzi to do większej liczby „ cykli baterii ”, co z kolei powoduje degradację baterii.

Nie ma to negatywnego wpływu na żywotność baterii, jeśli kabel Lightning jest cały czas podłączony.

Jednak dla własnego bezpieczeństwa używaj oryginalnego zasilacza USB 12 W i certyfikowanego kabla Lightning, zwłaszcza jeśli zostawisz iPada bez nadzoru.


Ogólne wskazówki, jak wydłużyć żywotność baterii iPada


Terminologia

Cykle baterii

Podczas korzystania z [urządzenia] jego bateria przechodzi przez cykle ładowania. Cykl ładowania ma miejsce, gdy zużyjesz całą moc akumulatora - ale to niekoniecznie oznacza pojedynczy ładunek.

Na przykład możesz zużyć połowę ładunku notebooka w ciągu jednego dnia, a następnie w pełni go naładować. Jeśli zrobiłbyś to samo następnego dnia, liczyłoby się to jako jeden cykl ładowania, a nie dwa.

Źródło: Apple , moje podkreślenie

Zużycie baterii / degradacja / stan / zdrowie

Im częściej korzystasz z baterii, tym bardziej jej pojemność zmniejsza się z czasem. Jest to czasami nazywane „ zużyciem baterii ”.

Degradacja baterii może mieć różne przyczyny. Używanie urządzenia tak często, że trzeba go codziennie ładować od 0 do 100%, doprowadzi do wysokiej liczby cykli baterii. Substancje chemiczne w akumulatorze będą magazynować mniej energii po każdym cyklu.

Stan baterii może podpowiedzieć, ile oryginalnej pojemności może pomieścić bateria. Akumulator może zachowywać około 80% swojej pierwotnej pojemności po 1000 pełnych cyklach. Jeśli masz nowe urządzenie z tym samym niskim poziomem naładowania baterii (80% pojemności), coś może być nie tak z baterią. Przyczyną może być wadliwa bateria lub kilka niedziałających ogniw w baterii. Stan baterii nazywany jest czasem stanem baterii .


2
Czy masz jakieś artykuły / referencje, które mogłyby to zrobić? Nie powinienem wydawać się surowy, ale wydaje mi się to odpowiedzią opartą wyłącznie na opiniach.
kbpontius

3
Jasne, dużo (ale nie wszystko) wyjaśniono w tym artykule: support.apple.com/en-my/HT204054
o-

1
Jeśli komputer Mac zapewnia potrzebną moc, spodziewałbym się, że bateria zostanie naładowana do 100%, a następnie pozostanie sama.
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen Tak właśnie myślałem kilka lat temu. Niestety liczba cykli akumulatora wzrośnie, nawet jeśli kabel Lightning będzie cały czas podłączony do zasilacza . Dotyczy to również MacBooków. Zarządzanie zasilaniem urządzeń iOS i przenośnych komputerów Mac jest inteligentny i może zmniejszyć niepotrzebne zużycie baterii , ale bateria będzie również pogorszyć , jeśli urządzenie jest podłączone. Zapraszam do sprawdzenia tego na własną rękę z narzędzia jak CoconutBattery (www.coconut-smak .pl / akumulator kokosowy /).
oa-

1
@MartinSmith Dziękuję za podpowiedź. Zredagowałem swoją odpowiedź. :)
oa-

6

Nie powinno to wpływać na żywotność baterii iPada, chyba że będziesz go podłączał do sieci na zawsze (przez bardzo długi czas, czego nie powinieneś). To jest jak podłączanie iPada przez całą noc. Przestanie ładować się, gdy będzie pełny i po prostu będzie działać na zasilaczu. O ile nie zdecydujesz się zostawić go na zawsze (problem polega na tym, że zawsze będzie on używał kabla błyskawicy, aby pobierać energię, a bateria prawie nie jest używana), w przeciwnym razie nie powinno być większego problemu. Nie musisz również martwić się o wyczerpanie baterii podczas korzystania z iPada, podłączając go do MacBooka, ponieważ MacBook zapewni dodatkową energię wystarczającą do naładowania iPada i pracy na kablu Lightning.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa ładowanie na iPhonie (powinno być takie samo na iPadzie), znajdziesz tutaj inne pytanie , które podaje szczegółowe informacje na temat ładowania iPhone'a / iPada.


7
Te odpowiedzi wydają się źle przemyślane, to nie jest tak, jakby zostawić iPada podłączonego na noc. Jego logika zatrzyma się, gdy jest pełna, jest wadliwa, ponieważ znacznie szybko wyczerpuje punkty procentowe i wraca do ładowania.
Paul

3
@TomShen Czy masz jakieś artykuły / referencje, które mogłyby to zrobić? Nie powinienem wydawać się surowy, ale wydaje mi się to odpowiedzią opartą wyłącznie na opiniach.
kbpontius

4

Będzie to miało negatywny wpływ na żywotność baterii tylko wtedy, gdy bateria faktycznie się rozładuje. Jeśli moc dostarczana przez urządzenie hosta jest wystarczająca do sterowania tabletem, nigdy nie należy rozładowywać akumulatora.

Biorąc pod uwagę, że wyświetlacz każdego dużego tabletu jest bardzo energochłonny, a porty USB wielu laptopów dostarczają bardzo mało energii, sugeruję wypróbować go, gdy tablet ma około 50%, i sprawdzić, czy bateria jest wyższa niż 50% po około godziny. Jeśli jest zauważalnie wyższy niż 50%, nic ci nie jest. Odpowiedź będzie inna dla różnych laptopów, a może nawet zależeć od podłączenia laptopa lub baterii.


4

Urządzenia z systemem iOS są wyposażone w inteligentne oprogramowanie do zarządzania bateriami (jako część systemu iOS), które zapewnia, że ​​pozostawienie ich podłączonych nawet w trakcie użytkowania nie jest szkodliwe dla baterii.

W szczególności, gdy urządzenie jest prawie w 100% naładowane, przechodzi przez cykle ładowania / rozładowania, które są korzystne dla żywotności baterii w długim okresie. Możesz o tym przeczytać na przykład w tym starszym artykule na temat baterii iPada .

Akumulatory litowo-jonowe nie są akumulatorami Ni-Cad, które wymagały pełnego rozładowania, aby zapobiec efektowi „pamięci”. Akumulatory litowo-jonowe są najzdrowsze, gdy nie są w pełni naładowane, ale znacznie gorsze jest ich całkowite rozładowanie; a bateria litowo-jonowa, która jest cały czas w pełni naładowana, nie jest specjalnie dla niej niekorzystna (to ładowanie z bardzo rozładowanego do w pełni naładowanego jest trochę złe dla niego).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.