Czy aplikacja IOS zostanie usunięta / usunięta po wygaśnięciu licencji programisty?


9

Podobne pytania zadali programiści w odniesieniu do dostępności w sklepie. Moje pytanie brzmi: jeśli kupię aplikację dzisiaj, 2 miesiące później, programista aplikacji zdecyduje, że nie zarabia wystarczająco dużo na swojej aplikacji i nie odnowi swojej rocznej subskrypcji, co stanie się z zakupioną aplikacją?

Dzięki.

Odpowiedzi:


11

Twoja kopia aplikacji nigdy nie zostanie ci odebrana.

Dotyczy to zarówno darmowych, jak i płatnych aplikacji. Oczywiście nie będzie już aktualizowany, więc jeśli w przyszłości pojawią się problemy ze zgodnością lub błędy, będziesz sam.

Nie wiem jednak, czy Apple przechowuje kopię aplikacji na swoich serwerach w celu ponownego pobrania / przywrócenia, więc jeśli jest to aplikacja, na której naprawdę Ci zależy, sugeruję zachowanie kopii zapasowej pliku .ipa, aby możesz przywrócić go ręcznie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli masz komputer Mac, oto jak wykonać ręczną kopię zapasową (instrukcje dla iTunes 12.5):

  1. Otwórz iTunes i wybierz Konto → Kupione z paska menu.
  2. W razie potrzeby kliknij kartę Aplikacje w prawym górnym rogu.
  3. Znajdź aplikację, której kopię zapasową chcesz zachować, i kliknij jej przycisk pobierania, jeśli taki istnieje. Na tym zrzucie ekranu już pobrałem kopię Tiny Wings i nie mam lokalnej kopii Super Mario Run. Jeśli nie widzisz aplikacji na liście, spróbuj przełączać się między „Wszystkimi” a „Nie w mojej bibliotece”. W prawym dolnym rogu znajduje się także przydatny przycisk „Pobierz wszystko”.
    Zrzut ekranu

  4. Po pobraniu zostanie on przechwycony i zapisany w następnej kopii zapasowej Time Machine.
  5. Jeśli chcesz przejść do rzeczywistego pliku .ipa, jest on zapisywany w ~ / Music / iTunes / iTunes Media / Mobile Applications.

3
Zgubiłem w ten sposób aplikacje, oczekując, że nadal będą na serwerach, a ich nie ma. Musisz mieć swój lokalny egzemplarz, aby zachować to „prawo do zawsze go używać”.
Tetsujin

Czy możesz mi powiedzieć, jak lokalnie tworzyć kopie zapasowe plików?
BioPipeRex

@BioPipeRex Edytowane w celu uwzględnienia konkretnych instrukcji.
Bob

Wierzę, że nawet to nie zadziała po wygaśnięciu certyfikatu programisty
iamme

2
Adresy IPA, które pierwotnie pochodzą z serwerów App Store, są opatrzone oficjalnym podpisem produkcyjnym firmy Apple, który daje im stałą autoryzację do działania na urządzeniach z iOS IPA, które pochodzą z dowolnego miejsca, muszą użyć pliku o nazwie profil informacyjny, aby uzyskać tę autoryzację. Profile obsługi administracyjnej mają daty wygaśnięcia, więc tych zainstalowanych IPA nie można używać w nieskończoność, jak aplikacje podpisane produkcyjnie. Niedawno firma Apple wydała funkcję, która gwarantuje, że kompilowane aplikacje będą mogły działać w nieskończoność na twoich urządzeniach, ale potrzebujesz profili obsługi administracyjnej, aby zrobić więcej.
Bob

9

Według strony dewelopera Apple'a , aplikacje dewelopera zostaną usunięte ze sklepu App Store, ale możesz je zachować, jeśli jest już zainstalowane.

Po wygaśnięciu członkostwa w Programie Apple Developer Twoje aplikacje nie będą już dostępne do pobrania i nie będziesz mógł przesyłać nowych aplikacji ani aktualizacji. Utracisz dostęp do oprogramowania w wersji wstępnej, certyfikatów, identyfikatorów i profili oraz incydentów pomocy technicznej. Jednak aplikacje będą nadal działać dla użytkowników, którzy już zainstalowanych lub pobranych je , i będzie nadal mieć dostęp do iTunes Connect i wolnych zasobów rozwojowych.

Jeśli usuniesz aplikację, nie będzie można jej ponownie pobrać, ponieważ zostałaby usunięta ze sklepu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.