Jak zsynchronizować dodatkowy folder z iCloud Drive, podobnie jak macOS Sierra?


24

Chcę dodać folder Pobrane do dysku iCloud, aby mógł synchronizować tak samo, jak Sierra synchronizuje się z folderem Dokumenty i Pulpit.

Czy można to zrobić?


1
Spójrz na linki symboliczne.
BallpointBen

Odpowiedzi:


18

Podobna odpowiedź na jedną z pozostałych, ale w tym przypadku użyłem do tego linku symbolicznego, a nie GUI, aby utworzyć „Alias” jabłka, aby mieć pewność, że zadziała we wszystkich przypadkach.

Zamiast dodawać oryginalny folder Pobrania do iCloud, polegałem na standardowej opcji synchronizacji „Dokumenty i pulpit” zapewnianej przez Apple w iCloud, bez bałagania się w tle, w którym te pliki są dostępne ( ~/Library/Mobile\ Documents/com~apple~CloudDocs/), ponieważ nie jestem pewien, że dodanie linki tam są dobrym pomysłem na dłuższą metę.

W terminalu (lub iTerm2, jeśli chcesz bardziej konfigurowalny terminal):

 1. Utwórz folder „Pobrane” w katalogu „Dokumenty” (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś): mkdir ~/Documents/Downloads
 2. Skopiuj (lub przenieś jak w tym przykładzie) swoje pliki ze starego (podobno znajdującego się w ~/Downloadskatalogu do nowego katalogu Pobrane):mv ~/Downloads ~/Documents/Downloads
 3. Usuń stary folder Pobrane (to powinno wymagać hasła i zakłada, że ​​jesteś zalogowany jako administrator): sudo rm -rf ~/Downloads/
 4. Utwórz symboliczny link do nowego folderu Pobrane: ln -s ~/Documents/Downloads ~/Downloads

Wszystkie te polecenia jeszcze raz, ale bez dodatkowych słów :)

mkdir ~/Documents/Downloads
mv ~/Downloads ~/Documents/Downloads
sudo rm -rf ~/Downloads/
ln -s ~/Documents/Downloads ~/Downloads

Prawdopodobnie będziesz musiał przeciągnąć nowy link do pobrania (lub folder) w Finderze do sekcji Ulubione / menu po lewej stronie, jeśli chcesz, aby był tam ponownie wyświetlany.


Czy po prostu usuwasz folder oryginalnych pobrań, aby nie nadmiarowo przechowywać danych dwukrotnie? Jeśli nie usunąłeś oryginalnego folderu ~ / Pobrane i pobrałeś, powiedz pdf z chrome do ~ / Pobrane, czy dane byłyby przechowywane zarówno w oryginalnym folderze pobranych plików, jak i w folderze pobierania plików sym? Czy po usunięciu ~ / Pobrań musiałbyś edytować swoją domyślną ścieżkę pobierania do folderu pobierania plików z łączeniem sym, czy też oryginał jest nadal gdzieś w tle i tak to działa?
mturchin

@mturchin to „zamień” zamiast „duplikuj” - system operacyjny uważa, że ​​jest to oryginalny folder w oryginalnej lokalizacji (więc nie trzeba edytować domyślnych ścieżek do folderu pobierania), ale teraz znajduje się w iCloud za pośrednictwem folderu Dokumenty. Trzecim poleceniem jest usuwanie starego folderu Pobrane, a czwartym poleceniem jest tworzenie prezentacji nowego folderu w oryginalnej lokalizacji, mimo że fizycznie go nie ma ...
PhillipHolmes

To świetna odpowiedź. Aby go dodać, istnieje usługa o nazwie SymbolicLinker , która pozwoli ci tworzyć dowiązania symboliczne z Findera. Nie znam narzędzia, które pozwoli ci usunąć chronione foldery bez korzystania z terminala, ale na pewno taki istnieje. Czy ktoś o nim słyszał?
Calion

Doskonały. Jeśli ktoś jest administratorem kont zarządzanych (nie sudo), dla których to robisz (dla mnie, dla Minecrafta moich dzieci itp. Zapisanych folderów w ~ / Library), będziesz musiał (zakładając, że „admin” to konto z uprawnieniami administratora) zmień to nieco: mkdir ~ / Documents / Downloads mv ~ / Downloads ~ / Documents / Downloads su admin sudo rm -rf ~ / Downloads / sudo ln -s ~ / Documents / Downloads ~ / Downloads Z tak dużą ilością danych aplikacji i stwierdza w ~ / Library, jestem zaskoczony, że Apple nie ma również mechanizmu synchronizowania elementów biblioteki specyficznych dla użytkownika z iCloud.
storsoc

2

Możesz utworzyć „Alias” folderu „Pobrane” i przenieść go na dysk iCloud.

Aby to zrobić:

 • Uruchom Finder i zlokalizuj folder „Pobrane”
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy folder „Pobrane” i wybierz „Utwórz alias”
 • Przeciągnij nowy alias do „iCloud Drive” na pasku bocznym Findera (zauważysz, że ikona animowanego wykresu kołowego wypełnia się po prawej stronie „iCloud Drive” w oknie Findera podczas synchronizacji)

Możesz teraz usunąć słowo „Alias” z nazwy folderu na dysku iCloud, jeśli chcesz. Nie ma żadnego rzeczywistego technicznego powodu, aby istniał, poza przypomnieniem, że jest to alias, a nie oryginalny folder.


4
To tylko przesyła plik aliasu na iCloud Drive, a nie zawartość mojego folderu Pobrane. : /
Tre S

@TreS Właśnie spróbowałem ponownie, na wypadek, gdyby coś mi umknęło i działa idealnie dla mnie. Przesłano całą zawartość mojego folderu Pobrane, w tym wszystkie podfoldery. Doszedłem nawet do pobrania kilku nowych plików do przetestowania, a wszystko, co pobieram, natychmiast synchronizuje się z aliasem folderu Pobrane również na iCloud Drive. Jaka jest dokładnie wersja MacOS Sierra, którą używasz?
NYKg

Potwierdzam, że @TreS jest poprawny. Przesyłany jest tylko alias, ale treść.
Wayne Liu

To samo tutaj. Myślę, że @NYKg umieścił folder Pobrane w iCloud i zachował Alias ​​w swoim osobistym folderze domowym.
John Pang,

Czy jednak utworzenie tego folderu aliasu będzie przechowywać dane dwukrotnie? Czy dane będą przechowywane zarówno w ~ / Downloads, jak i nowym folderze Alias ​​pobrań?
mturchin

2

Oto jak to zrobiłem na moim.

Musisz zrozumieć, że od dnia 24 września 2017 roku, iCloud pozwala tylko Desktopi Documentsfolder przechowywane w iCloud. Na przykład. nie możesz wybrać jeszcze dodatkowych folderów, które chcesz zsynchronizować z iCloud.

Zdecydowałem się więc zsynchronizować mój Downloadsfolder, przechowując go w Documentsfolderze, ponieważ gdybym umieścił go w Desktopfolderze zsynchronizowanym z iCloud , Downloadsfolder byłby widoczny na moim pulpicie.

DownloadsFolder jest zabezpieczony przez MacOS ze zmian (takich jak zmiany nazwy na Finder), ale jeśli można skorzystać z Terminalaplikacji w celu obejścia tego.

 1. Otwórz Finder i przejdź do Documentsfolderu zsynchronizowanego z iCloud
 2. Ręcznie utwórz folder o nazwie Downloads
 3. Przenieś wszystkie pliki z oryginalnego Downloadsfolderu do nowo utworzonego Downloadsfolderu znajdującego się w Documentsfolderze
 4. Utwórz dowiązanie symboliczne dla nowo utworzonego Downloadsfolderu (skrót klawiaturowy to: Command+ L). Będzie automatycznie nazwany Downloads aliasprzez macOS
 5. Umieść nowo utworzone Download aliasw katalogu domowym. Na przykład./Users/your-user-name
 6. Za pomocą Terminalaplikacji usuń Downloadsfolder
 7. Teraz możesz zmienić nazwę Downloads aliasnaDownloads

Teraz wszystkie pliki zapisane przez Downloads(alias) będą przechowywane w Documents/Downloadsfolderze zsynchronizowanym z iCloud .


Mieszasz dowiązania symboliczne i aliasy Apple. Command+ Ltworzy alias, a nie symboliczny link. Jednak twoje podejście działa, bez względu na to, czy używasz zwykłego dowiązania symbolicznego UNIX, czy aliasu Apple.
Gustavo Bezerra

0

Korzystanie z aliasów i dowiązań symbolicznych może nie działać. Na jednym z moich komputerów Mac Finder po ponownym uruchomieniu zastąpił symboliczne łącze pustym folderem. Jedynym sposobem, w jaki udało mi się to konsekwentnie zrobić, jest utworzenie twardego łącza do katalogu. Nie jest to możliwe w domyślnym wierszu poleceń OS X, ponieważ lnnie będzie działać, jeśli wykonujesz twardy link do katalogów.

Aby to zrobić, musisz zainstalować Brew i zainstalować pakiet hardlink-osx . Jednak zanim to zrobisz, powinieneś skonsultować to pytanie z Ask Ubuntu , ponieważ myślę, że ta funkcja jest wyłączona we wszystkich wersjach lnpolecenia. Teraz miałem problemy nawet z twardym łączem, ponieważ system operacyjny nie powiadomił agenta synchronizacji, że plik ~/Documents/Downloadszostał zmieniony, ponieważ wywołanie systemu operacyjnego dla systemu plików było dla, ~/Downloadsa czasami rozszerzenie wyszukiwarki synchronizacji nie pozwalało iCloud silnik synchronizacji wie, że do załadowania lub modyfikacji nowego pliku wprowadzono zmiany.


-1

preferencje> icloud> opcje i zaznacz pole „Foldery pulpitu i dokumentów”

Przeciągnij „Pobrane” na pulpit.

Gotowy!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.