Kopia zapasowa kalendarza z dala od wehikułu czasu


1

Czasami jestem z dala od dysku wehikułu czasu. W tych okresach nadal chciałbym wykonać kopię zapasową mojego kalendarza na wypadek awarii dysku twardego (MacBooka).

Który plik lub katalog mam skopiować do kopii zapasowej wpisów iCal?

Edytować

Szukam bezobsługowej metody tworzenia kopii zapasowych (tj. Takiej, która nie wymaga ode mnie myślenia, dopóki nie wydarzy się coś złego).

Czy można zsynchronizować iCal z kalendarzem w chmurze (być może Google)? Czy można później ponownie zsynchronizować się z programem iCal?


Z jakiej wersji Mac OS X korzystasz?
Daniel

OS X Lion (10.7.1)
Calaf,

Wygląda na to, że w przyszłym tygodniu Apple wprowadzi twoje rozwiązanie. I to za darmo.
Daniel

Odpowiedzi:


2

Jeśli korzystasz z Lion, iCloud , wprowadzony na rynek w październiku 2011 r., Wkrótce udostępni chmurową kopię zapasową informacji kalendarza.

Aby ręcznie wykonać kopię zapasową wpisów iCal, Apple zaleca jedno z nich

  • Zapisz archiwum iCal na dysku twardym (Plik »Eksportuj» Archiwum iCal ...)
  • lub Wyeksportuj indywidualny kalendarz do pliku na dysku twardym (użyj tej metody dla wszystkich kalendarzy CalDAV) (Plik »Eksportuj» Eksportuj ...)

Aby zabezpieczyć się przed awarią dysku twardego, skopiuj powstałe pliki na nośnik zewnętrzny.

Jeśli chcesz ominąć zalecany przez Apple proces i po prostu wykonać kopię zapasową jednego folderu, wygląda na to, że pliki danych kalendarza są przechowywane w ~ / Library / Calendars

Ponadto Google udostępnia instrukcje synchronizacji iCal z Kalendarzem Google.


Eksportowanie działa dobrze i jest całkiem odpowiednie jako kopia zapasowa, ale oznacza również, że muszę przerwać za każdym razem, gdy dodam kilka spotkań, aby wyeksportować nowy kalendarz. Metoda nastawiona na automatyzację byłaby znacznie lepsza. Jestem pewien, że w przeszłości próbowałem bawić się ~ ~ Library z raczej złymi konsekwencjami. Czy ktoś może potwierdzić, że przywracanie ~ / Biblioteka / Kalendarze faktycznie działa?
Calaf

Zobacz aktualizacje. iCloud może być tym, czego szukasz. Wkrótce ...
Daniel

Synchronizacja z kalendarzem Google wydaje się właściwą drogą, ale opóźnię to, dopóki jedno nie będzie jasne. Nie podoba mi się pierwszy powód na google.com/support/calendar/bin/answer.py?answer=99358#ical („udostępnij swój harmonogram”). Czy można zachować prywatność swojego kalendarza, jeśli ktoś chce?
Calaf

Możesz wyłączyć udostępnianie (ja to robię), ale „prywatne”? Google ma Twoje informacje i wydobywa je w poszukiwaniu wzorców, które mogą wykorzystać, aby lepiej wyświetlać reklamy. Zostaniesz zasymilowany. Opór jest bezcelowy. Poważnie, przeczytaj TOS przed odwróceniem danych. Uważam, że kompromisy są akceptowalne, ale inni mogą nie.
Daniel

Prawdziwe. „Prywatny” ma wiele znaczeń. Pomyśl o tym: ktoś bierze dwa tygodnie wolnego na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie innej pracy. Ostatnią rzeczą, jakiej chciał, by jego szef wiedział, że jego harmonogram jest zarezerwowany w czasie od 1 do 3 godzin w czasie wakacji.
Calaf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.