Dostęp do strumienia zdjęć na komputerach Mac z wcześniejszymi wersjami


7

Mam komputer, na którym Lion nie działa z powodu oprogramowania, które Lion nie obsługuje. To urządzenie jest obecnie moim głównym domowym centrum medialnym i byłoby bardzo pomocne, gdyby mógł skorzystać z Photo Stream.

http://www.apple.com/icloud/features/photo-stream.html wskazuje, że Photo Stream obsługuje zarówno komputery Mac, jak i PC. Jeśli istnieje klient PC, czy komputery Mac w wersji wcześniejszej niż Lion mogą skorzystać z emulacji, aby uzyskać dostęp do danych Photo Stream?


Wydaje mi się, że gdzieś słyszałem, że będzie interfejs sieciowy, więc emulowanie systemu Windows byłoby niepotrzebne.
ughoavgfhw

1
@ughoavgfhw, chociaż gdzieś słyszałeś, niestety nie wydaje się, że się zmaterializował.
Daniel

Odpowiedzi:


1

Podałeś już połowę rozwiązania - ale zdaj sobie sprawę, że jest to zdecydowanie hack-y, brzydkie obejście.

  1. Skonfiguruj VM (Parallels Desktop, VMWare Fusion) z folderem „współdzielonym” w systemie plików Mac.
  2. Pobierz Panel sterowania iCloud na maszynę wirtualną z systemem Windows i skonfiguruj go, aby zapisać Photo Stream na pulpicie
  3. Utwórz akcję folderu za pomocą akcji „Importuj pliki do iPhoto”, opcjonalnie wybierając ją później.

2
Czy nie byłoby ironią, gdyby użytkownicy komputerów Mac w systemie Snow Leopard zdecydowali się na wirtualizację systemu Windows nad Lionem z powodu postawy licencyjnej dostawców maszyn wirtualnych. Nie rozumiem, dlaczego nie byłby w pełni licencjonowany na zakup Lion i uruchomienie go praktycznie na sprzęcie Mac, który wybierzesz do uruchomienia 10.6 z różnych dobrych powodów, aby nie zmieniać podstawowego systemu operacyjnego.
bmike

Chodzi mi o obejścia hack-y. :-)
Daniel

4

Tak - Twój przykład uruchamiania obsługiwanego systemu operacyjnego w wirtualizacji pozwoliłby Ci użyć oficjalnie opracowanego i obsługiwanego oprogramowania klienckiego Apple do połączenia się ze strumieniem zdjęć. Po uruchomieniu oprogramowania pobieranie plików na dysk powinno być dość bezbolesne, a następnie dostępne do przeglądania w systemie Snow Leopard.

Z technicznego punktu widzenia możliwa jest także wirtualizacja Lion podczas działania Snow Leopard jako podstawowego systemu operacyjnego, więc możesz wybrać, czy chcesz go używać, czy system operacyjny Windows, aby włączyć synchronizację iCloud.


0

Nie, komputery Mac przed wersją Lion niestety nie mogą mieć dostępu do Photo Stream.

Dowody: jest to funkcja iCloud , a konfiguracja iCloud określa:

Upewnij się, że na komputerze Mac działa najnowsza wersja OS X Lion. Jeśli nie masz zainstalowanego Lion, możesz go kupić w Mac App Store.

IMHO może pojawić się w jednym z tych dwóch scenariuszy:

  1. Apple wprowadza iCloud do Snow Leopard w aktualizacji systemu operacyjnego.

    Jest mało prawdopodobne, że jest to komercyjny argument przemawiający za aktualizacją, a jeśli uznaliby, że strategiczne jest zwiększenie bazy użytkowników, mogliby to zrobić wcześniej.

  2. PhotoStream jest dostępny dzięki doskonałej aplikacji internetowej iCloud .

    Bardziej prawdopodobne, ale nadal nie tak bardzo w wartościach bezwzględnych. Wiedzą, że będziemy mieli narzędzia do synchronizacji dla wszystkich systemów operacyjnych następnego dnia po ich wydaniu, i stracą przewagę komercyjną podaną powyżej. Może kiedy wiedzą, że prawie wszyscy potencjalni aktualizatorzy już zaktualizowali…


Tymczasem scenariusz nr 2 wydarzył się dość
dawno
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.