Czy mogę przywrócić kopię zapasową iPhone'a pobraną z poprzedniej wersji iOS, czy jest lepszy sposób na zachowanie moich danych?


11

Właśnie złożyłem zamówienia na kilka nowych aktualizacji iPhone'a 4S dla żony i ja, ale nie jestem pewien, jak zachować jej dane (głównie dane aplikacji, pozostałe niezbędne elementy są zsynchronizowane z programem Outlook).

Ma iPhone 3G, więc nie może zaktualizować do iOS 5, a następnie wykonać kopii zapasowej tam, gdzie może to zrobić mój telefon 3GS. Czy kopię zapasową iTunes 4.2.1 (najnowszą, którą może uzyskać) na iOS można przywrócić na nowszy telefon z systemem iOS 5, czy będzie działać tylko na równoważnym urządzeniu z systemem iOS 4.2.1? Lub ... czy jest jeszcze jedna seria kroków, aby to umożliwić?

Jeśli nie, to czy istnieje zupełnie inny sposób na przeniesienie danych aplikacji z telefonu na nowy?

Poza tym: zdaję sobie sprawę, że mogę to przetestować, jak tylko telefony faktycznie dotrą ... ale wysyłamy bieżące do odsprzedaży jak najszybciej po otrzymaniu długo oczekiwanych aktualizacji. W tym celu staram się uzyskać wszystko, co może być potrzebne do zamówienia przelewu itp., Które jest załatwione z wyprzedzeniem.


Nie sądzę, że ta informacja jest na razie znana, ale prawdopodobnie otrzymała wcześniejsze aktualizacje.
ConstantineK,

@ płyty - nigdy tak naprawdę nie byłem w sytuacji niedopasowania (zawsze uaktualniany, a potem upiększany) ... więc to działało w poprzednich aktualizacjach iOS? Miałem problem ze znalezieniem czegoś definitywnego na temat tego, że jestem moim google, zanim zapytałem tutaj.
Nick Craver

1
iTunes i iOS nie obsługują instalowania kopii zapasowych iOS 4.3 na urządzeniach korzystających z wcześniejszych wersji iOS. - support.apple.com/kb/ht1766 Zasadniczo oznacza, że ​​możesz przywracać wcześniejsze wersje systemu operacyjnego na telefonie, ale nie wstecz. Również support.apple.com/kb/TS3682 bardziej szczegółowo wyjaśnia, dlaczego 4.3 jest wyjątkiem od reguły.
ConstantineK,

Odpowiedzi:


9

Tak, jest to możliwe. Same kopie zapasowe zawierają dane aplikacji i inne informacje, które nie są szczególnie specyficzne dla wersji (z wyjątkiem przechodzenia od wersji 4.3 wstecz , jak wskazano powyżej na płytach).

W rzeczywistości musiałem ostatnio wykonać ten dokładny proces, przechodząc z wersji 4.2.1 do złotego mistrza iOS 5.0 na iPhonie za pomocą kopii zapasowej i poszło bez żadnych problemów. Programiści, którzy chcą zainstalować wersję systemu operacyjnego w wersji wstępnej, muszą przełączyć urządzenia w tryb odzyskiwania, wyczyścić system operacyjny, a następnie przywrócić dane aplikacji i ustawienia z kopii zapasowej. Zrobiłem to na moim iPhonie, którego nie zaktualizowałem do najnowszego systemu operacyjnego 4.x, i wszystko trafiło do iOS 5.0.

Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jeśli nie zaszyfrujesz kopii zapasowych (wybierając opcję „Szyfruj kopię zapasową iPhone'a” w iTunes), brelok Twojego urządzenia nie zostanie przeniesiony na nowe urządzenie. W przypadku nieszyfrowanych kopii zapasowych pęku kluczy zachowuje się tylko podczas przywracania na tym samym urządzeniu, z którego utworzono kopię zapasową.


Ach, wspaniałe wieści - testowanie dokładnej aktualizacji, którą musimy zrobić. Dobra uwaga na temat szyfrowania, ponieważ na pewno nie będzie na tym samym urządzeniu. Dzięki!
Nick Craver

3

Tak, możesz. Możesz przywrócić kopię zapasową z wcześniejszej wersji systemu iOS do bieżącej. (W przeszłości musiałem to zrobić kilka razy na urządzeniach testowych).

W takich przypadkach, co miałem:

  • Urządzenia z iOS x-1 zsynchronizowane i zarchiwizowane.
  • Urządzenia przywrócono do systemu iOS x
  • Urządzenia zsynchronizowane i dane przywrócone z kopii zapasowych (jak zwykle pozwala iTunes)

Możesz być bardzo pewny, że w twoim przypadku zadziała.


0

Inną możliwością byłoby upewnienie się, że jej 3G i 3GS mają tę samą wersję systemu operacyjnego, a następnie przywrócić kopię zapasową na urządzeniu. Następnie zaktualizuj 3GS do iOS 5, zrób kopię zapasową i przywróć ją do 4S.

Nie wygląda na to, że byłoby to konieczne w tym przypadku, ale jeśli wszystko inne zawiedzie, może to być sposób na zrobienie tego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.