Czy jest aplikacja, która tworzy systemowy korektor dźwięku?


17

Lubię używać korektora iTunes, ale działa to tylko w iTunes.

Szukam oprogramowania, które pozwoli mi zastosować globalny, ogólnosystemowy korektor w systemie Mac OS X.
Aplikacja (lub panel wstępny itp.) Pozwoliłaby mi zmienić ustawienia EQ i mieć zastosowanie do wszystkich aplikacji (iTunes, Spotify , Chrome itp.).

Idealnie byłoby, gdyby oprogramowanie miało kilka ciekawych ustawień, takich jak iTunes.

Wolne preferowane, ale z pewnością jestem gotów rozważyć zakup czegoś.


Jestem ciekawy, czy jest jakiś konkretny powód, dla którego tego chcesz? Czy chcesz nagrać, czy jest to tylko wyjście? Czy chcesz to zrobić w przypadku niektórych aplikacji lub całego systemu audio?
Kyle Cronin

2
@KyleCronin Używam Spotify bardziej niż iTunes i nie ma on żadnej funkcji korektora. Czasami też używam takich rzeczy jak Google Music (w przeglądarce). Zasadniczo chciałbym móc zastosować korektor do aplikacji, które nie mają wbudowanego. I nie, nie planuję nagrywania; jest to ściśle związane z potrzebami wyjścia / odsłuchu. Zaktualizowałem pytanie, aby odpowiedzieć na twoje ostatnie pytanie (najlepiej w całym systemie).
Nathan Greenstein,

Odpowiedzi:


12

Sprawdź Boom , jest całkiem niesamowity.

Boom zwiększa głośność komputera Mac na wszystkich poziomach. Zwiększenie głośności muzyki w iTunes powoduje, że filmy YouTube są odtwarzane w przeglądarce internetowej. Możesz teraz zwiększyć głośność dowolnej aplikacji odtwarzającej dźwięk lub wideo, takiej jak QuickTime, Podcasty, Skype, iChat, odtwarzacz DVD, Garageband, iMovie i tak dalej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Świetna aplikacja! Zwykle nie potrzebuję zwiększenia głośności, ale korektor jest niesamowity!
Nathan Greenstein,

4
Teraz nadal potrzebujemy odpowiedzi na darmową alternatywę ... :-)
gentmatt,

Święto specjalne w Mac App Store: 50% do 2 stycznia!
gentmatt,

Wypróbowałem Booma i odkryłem, że zniekształca dźwięk, jeśli używasz zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego wraz z komputerem Mac. Znany problem od dość dawna - globaldelight.com/support/discussion/3169/... Mogę potwierdzić, że słuch (od Prosoft) nie cierpi z powodu tego problemu
andy318

29

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie chciałem płacić za korektor, więc opracowałem własny i rozdałem go za darmo! Kliknij tutaj, aby pobrać eqMac! Aplikacja jest podpisana przez Apple i działa na OSX 10.9 i nowszych!


2
To jest rad. Uwielbiam minimalistyczny interfejs i jego funkcjonowanie na pasku menu. Prawie wygląda jak część systemu operacyjnego.
głosy

Jak to rozwinąłeś? Czy to było trudne? Chciałbym spróbować.
głosy

2
@ tjt263 no spędziłem około miesiąca na programowaniu :) Wkrótce wydam kod źródłowy, potrzebuję pomocy ze strony społeczności!
RootK

2
to jest moje nowe przejście do. ale myślę, że jest to wada zarówno boomu, jak i eq - są to urządzenia wyjściowe. więc jeśli zdarzy ci się użyć przetwornika cyfrowo-analogowego USB, nie będą działać. a to dlatego, że DAC USB są również osobnymi urządzeniami wyjściowymi.
Tom

2
@RootK, tak naprawdę to nie działa na El Capitan (v.10.11.5), korektor nie ma wpływu na dźwięk, z wyjątkiem głośności głównej.
Farside

8

Istnieje bezpłatna metoda korzystania z Soundflower i aplikacji Apple dla programistów o nazwie AU Lab (potrzebujesz bezpłatnego konta Apple Developer, wyszukaj „AU Lab” po zalogowaniu).

Gruntownie:

  1. Zainstaluj oba programy
  2. Zmień wyjście audio na Soundflower w Preferencjach systemowych
  3. Otwórz AU Lab i podłącz sygnał Soundflower do wyjścia audio.
  4. Zastosuj filtr AUGraphicEQ w AU Lab
  5. Baw się z poziomami do zadowolenia twojego serca.

To rozwiązanie zostało zaczerpnięte z postu na blogu w Dctr Watson . Ta strona zawiera także lepsze instrukcje i zaskakująco pouczający wątek komentarza.


2

Jest też Hear . Ma korektor, a także wzmocnienie basów.

Słuchajcie znacznie poprawia jakość dźwięku w filmach i muzykę we wszystkich swoich aplikacji w systemie Mac OS X. Z słyszeć, muzyka jest bogatszy dźwięk filmowy i dialog jest wyraźniejszy i gry powalą cię z krzesła!

Wypróbuj 30-dniową wersję demonstracyjną za darmo: https://www.prosofteng.com/hear/heardemo/

Słyszeć
Słyszeć


Link jest martwy.
jmunsch

@jm_____, na dzień dzisiejszy zresztą oryginalny link nie jest martwy, a jbell dodał link do bezpłatnej 30-dniowej wersji próbnej.
user3439894

Słuchajcie zniszczyło moje macs system audio nawet po usunięciu go nie mogę rozwiązać problemy.

0

Używam AirFoil, pozwala mi skorzystać z AirPlay, a EQ działa na wszystkie wyjścia dźwięku.


0

Aplikacja Audio Hijack który został opracowany przez tę samą firmę do płata. Jest to aplikacja hosta, który akceptuje różne wtyczek audio (szeroki zakres cen i efektów dźwiękowych).

Jest to konfiguracja, którą przetestowałem z dobrą niezawodnością i skutecznością w porównaniu z innymi aplikacjami wymienionymi powyżej w tym poście (wypróbowałem prawie wszystkie z nich przed rozliczeniem się z tym).

Uwaga: wszystkie te aplikacje muszą być rozszerzeniami systemu Mac OS X, aby zapewnić efekty ogólnosystemowe. W związku z tym są bardzo zależne od wersji Mac OS X. Mac OS X uaktualnia wiązanie, aby złamać niektóre z nich.

Ostatecznie najlepszym ulepszeniem dźwięku jest posiadanie zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego przez port USB na komputerze Mac i głośnik o odpowiedniej jakości bez żadnej z tych aplikacji ulepszających dźwięk.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.