Migotanie monitora zewnętrznego / utrata sygnału


23

Mam 28-calowy wyświetlacz Samsung U28E590 4K i 13-calowy MacBook Pro z paskiem dotykowym (grafika Intel Iris 550 1536 MB). Mam klucz do wyjścia HDMI.

Problem polega na tym, że zewnętrzny monitor migocze, wyświetla biały szum, a czasem całkowicie się wyłącza. Próbowałem zresetować SMC i kupiłem nowy kabel HDMI, ale problem nadal występuje.

Jak rozwiązać problem?


2
Rozwiązanie: Za pomocą kabla DP + klucza Mini DP do USB-C
Greggless,

1
Ugh. Wsparcie Apple dla monitorów zewnętrznych jest tak straszne. Jak może być rozwiązanie: wystarczy kupić inny klucz sprzętowy. Do Apple: jeśli nie działa przy użyciu HDMI, po prostu powiedz, że nie działa, w ten sposób ludzie nie wydadzą 200 $ na zakup niewłaściwych kabli / kluczy.
levesque

Wiem okropne. Teraz ekran przestał działać całkowicie po aktualizacji OSX! Okazuje się, że ekrany Samsunga nie działają ładnie z MBP
Greggless

Aktualizacja: USBC-Displayport ma problemy z MBP 2018, dostaję również sporadyczne migotanie z HDMI w Dell Ultrasharps. Mam nadzieję, że aktualizacja naprawi te problemy, ale Apple prawdopodobnie po prostu ponownie wypuści swój monitor za 1 000 USD i zapomni o wszystkich innych. apple.stackexchange.com/questions/332557/…
y3sh

Odpowiedzi:


9

Przez ponad rok miałem w firmie Apple wsparcie dotyczące tego problemu. W końcu odpowiedzieli, że to problem z oprogramowaniem i zastanawiają się nad tym.

Dużo pieniędzy wydaliśmy na naszą działalność na oryginalne adaptery i dobre techniki, aby mieć dobrą konfigurację. Kilka naszych MBP: z usb ma ten problem z migotaniem na 1 z 2 ekranów (zawsze na ekranie, który podłączasz jako ostatni).

Naprawdę mam nadzieję, że Apple wkrótce znajdzie to na poważnie, bo prawdopodobnie stracą więcej klientów. nie jesteśmy bardzo zadowoleni. w końcu wydaliśmy w Apple dużo pieniędzy, aby to posortować bez rezultatu więcej niż odpowiedź rok później. odpowiedź „to problem z oprogramowaniem Apple”.


3

Czy sprawdzałeś dostępność aktualizacji oprogramowania z App Store od pierwszego podłączenia drogiego klucza sprzętowego do wyjścia HDMI?

 • Po pierwszym podłączeniu często wymagana jest aktualizacja oprogramowania układowego, aby klucz działał poprawnie

Możesz spróbować zresetować PRAM na nowym błyszczącym MacBooku Pro 13 "(jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Możesz spróbować uruchomić się w trybie awaryjnym i wycofać się z niego.

Czy upewniłeś się, że drogi klucz sprzętowy wyjścia HDMI nie jest uszkodzony?

 • Możesz przetestować na innym ekranie, takim jak telewizor, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. (A jeśli zdarzy ci się mieć drugiego Maca innego niż błyszczący nowy MacBook Pro 13 ", który będzie testował, zawęzi to jeszcze bardziej!)

Czy upewniłeś się, że drogi klucz sprzętowy wyjścia HDMI nie jest w stanie obsłużyć tak wysokiej rozdzielczości?

 • Aby przetestować, możesz spróbować obniżyć rozdzielczość w „Preferencjach systemowych> Wyświetlacze> Wyświetlanie”

Czy próbowałeś zainstalować / ponownie zainstalować błyszczące sterowniki monitora 4k?

Jeśli problem będzie się powtarzał, mam jeszcze kilka pytań.

Wreszcie mały błyszczący ptak powiedział mi, że wyświetlacze 4K muszą być skonfigurowane do 60 Hz, aby działały poprawnie. Jeśli jest zmuszony do jakiejkolwiek innej częstotliwości odświeżania (np. 30 Hz), może to być problem.


Dziękuję za twoją błyszczącą odpowiedź! :) Ok, więc odpowiedzmy na te pytania: - Firmware dla drogiego klucza sprzętowego jest aktualny - Zrobiłem reset pamięci PRAM i SMC bezskutecznie - Włączyłem i wyłączyłem tryb awaryjny, myślę, czy masz na myśli tryb SIP? - Obecnie niepewny co do niezawodności klucza sprzętowego - Mam inny MBP 13 "2015, którego używałem, który nie miał problemu z migotaniem - Będę testować na innym telewizorze, aby zobaczyć, co się stanie - Sterowniki oprogramowania układowego dla ekranu Samsung są tylko dla systemu Windows -_- - Migotanie zdarza się losowo w dowolnym momencie, nie zależy od intensywnego użycia grafiki
Greggless,

Przepraszamy za formatowanie. Zewnętrzny monitor jest wyprowadzany z częstotliwością 30 Hz, co jest do bani, a ja próbowałem wielu rzeczy, aby uzyskać 60 Hz bez żadnej radości!
Greggless,

1
Niestety w Sierra opcja zmiany częstotliwości odświeżania dla poszczególnych wyświetlaczy nie jest już dostępna. W poprzednich wersjach systemu OS X, gdy podłączyłeś monitor i wybrałeś opcję „Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Wyświetlanie”, wybranie określonych rozdzielczości umożliwiło dwóm przełączanie częstotliwości odświeżania między 30 Hz a 60 Hz, ale tak już nie jest. Nie jestem pewien, czy Apple będzie bardzo pomocne, ponieważ nie jest to błąd, ale usunięta funkcja. Uważam, że proces myślowy leżący za usunięciem tego systemu polegał na tym, że system operacyjny miał być na tyle inteligentny, aby sam w sobie mógł automatycznie wybrać właściwą częstotliwość odświeżania.
NYKg

1
... Ale najwyraźniej nie zawsze robi to dobrze! Z moich internetowych badań wynika, że ​​niektóre osoby znalazły kilka rozwiązań innych firm, takich jak cscreen (aplikacja Terminal - pyehouse.com/cscreen ) lub Switchresx (wydaje się być nieco bardziej przyjazny dla użytkownika / łatwiejszy w użyciu - madrau.com ); oba wymagają najpierw zainstalowania czegoś o nazwie „Mac Pixel Clock Patcher” (szczegóły znajdują się w tej odpowiedzi na inne pytanie: apple.stackexchange.com/a/232872/220050 )
NYKg

1
Ostatni komentarz - Tryb awaryjny to tak naprawdę coś innego niż tryb SIP. Cytat Apple: „Tryb awaryjny to sposób na uruchomienie komputera Mac, aby przeprowadzał pewne kontrole i uniemożliwiał automatyczne ładowanie lub otwieranie się niektórych programów”. (w tym niepotrzebne rozszerzenia jądra) Aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym: Uruchom lub uruchom ponownie komputer Mac, a następnie natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift. Białe logo Apple pojawi się na wyświetlaczu. Zwolnij klawisz Shift, gdy zobaczysz okno logowania. Aby wyjść z trybu awaryjnego, uruchom ponownie komputer Mac bez przytrzymywania klawiszy.
NYKg

3

Właśnie miałem ten problem z MBP 2016 i wyświetlaczem Samsung 28 "U28E590. Próbowałem wielu rzeczy, ale to, co wydawało się działać, polegało na przełączeniu monitora na HBR1.

Ustawienie znajdowało się w menu monitora pod System -> DisplayPort Ver.

Gdy tylko go zmieniłem, przerywane migotanie ustało.


2

Mam te same monitory 4k (wyświetlacz Samsung 28 "U28E590) i właśnie kupiłem 2017 MBP 15" 2,9 GHz Intel Core i7. Doświadczyłem szybkiego migotania podczas podłączania HDMI do wieloportowej przejściówki Apple (przez port HDMI), po kilku badaniach tego monitora stwierdziłem, że najlepiej obsługuje go DisplayPort i że HDMI był wyjątkowo zawodny w przypadku większości nowych MBP. Potem wyszłam i kupiłam przejściówkę USB-C na Display Port (powinieneś mieć kabel DisplayPort z monitorem) i voila! Nigdy więcej migotania. Jakość obrazu wydaje się nawet nieco lepsza. Nie zamawiam 2 nowych kabli USB-C do DisplayPort, które w oparciu o test z adapterem powinny działać.

Oto, co zamówiłem: https://www.amazon.com/DisplayPort-ITANDA-Thunderbolt-Compatible-ChromeBook/dp/B074GVQBY2/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1513745117&sr=8-1-spons&ke words=usb- c + do + displayport & psc = 1


1

Po przetestowaniu na trzech różnych monitorach i kilku innych kablach udało mi się zaktualizować mój kabel miniDP-DP do kabla zgodnego z HBR2 („High Bit Rate 2”). StarTech.com MDP2DPMM1M


Czy zdajesz sobie sprawę z jakiejkolwiek niezgodności między ekranami Samsung a Macbookami? Mój ekran całkowicie przestał działać od ostatniej aktualizacji MACOS. Macbook wykrywa ekran i zmienia rozmiar ekranu na podstawie wcześniej skonfigurowanego ustawienia kopii lustrzanej. Ale ekran po prostu nic nie wyświetla i przechodzi przez kanały ..
Greggless,

1

Miałem ten sam problem na różnych systemach i mogłem go naprawić, resetując SMC:

 • Podłącz komputer do źródła zasilania (MacBooki)
 • Wyłącz komputer
 • Naciśnij i przytrzymaj klawisze Shift + Ctrl + Opcja + Zasilanie przez 3 sekundy
 • Zwolnij wszystkie przyciski jednocześnie
 • W komputerach MacBook lampka wtyczek zasilania zmieni się, informując, że zadziałało
 • Uruchom system normalnie

0

Wygląda na to, że jest to bardzo stary problem z Macbookami Pro, mam MB Pro 13 "w połowie 2012 roku, i to samo dzieje się teraz, tak jak ARM44 mówi w tym linku https://discussions.apple.com/message/32182556 # message32182556 :

Mam ten sam problem. . .brand klapsa nowego MacBooka Pro 13 'z panelem dotykowym podłączonym za pomocą cyfrowego wieloportowego adaptera AV Apple USB-C i kabla HDMI do nowego, zakrzywionego 34-calowego wyświetlacza Dell U3415W. Jedynym sposobem, w jaki udało mi się sprawić, by wyświetlacz Dell działał bez migotania, jest:

 1. Ustaw częstotliwość odświeżania wyświetlacza Dell na 30 herców.
 2. Pozostaw pokrywę mojego MacBooka otwartą i ustaw Dell jako główny ekran (przesuń górny pasek menu).

Jak tylko zamknę pokrywę. . . migotanie i / lub trwałe zaciemnienie. Jest to oczywiście powszechny problem każdego nowego właściciela MacBooka próbującego połączyć się z zewnętrznym wyświetlaczem 4K lub lepszym. Wypróbowałem również wszystkie inne sugerowane rozwiązania (resetowanie PRAM itp.). Chociaż nie jest to idealne, pozwoliło mi przynajmniej na korzystanie z zewnętrznego wyświetlacza podczas oczekiwania na rozwiązanie problemu przez Apple.

w moim przypadku muszę mieć otwartą pokrywę do pracy bez problemów z zewnętrznym monitorem. Mam nadzieję, że to pomoże.


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się powstrzymywać od odpowiedzi tylko na link, ponieważ zmniejszają one czytelność i są podatne na gnicie linków. Czy możesz dodać odpowiedni tekst z linku do treści posta?]
JMY1000,

Masz rację, co teraz myślisz? : D
Mr. D MX

0

Użyłem kabla HDMI HDMI od Samsunga i migotanie zniknęło.

Mam 13-calowego MacBooka Pro 2017, Core i5 256GB bez paska dotykowego, grafikę Intel Iris Plus 640 1536 MB, Samsung UE510 UHD (LU28E510DS / ZA) z @HDMI 3840x2160 67,4 kHz 30 Hz. Wyświetlacz jest połączony z Apple USB- C Cyfrowy wieloportowy adapter AV.


Dzięki za odpowiedź, na tym polega mój problem: praca na dużym ekranie @ 30 Hz to prawdziwy ból w szyi! Uzyskiwanie 4K @ 30Hz to żaden problem, to 4K @ 60Hz, na które szukam
Greggless 16.04.2018

0

Ten sam problem występuje z monitorem Dell UP2716D po uaktualnieniu MacBooka Pro Retina do wysokiej wersji Seirra i wypróbowałem różne metody, również nie mogłem działać, w końcu zmieniłem ustawienie rozdzielczości zamiast korzystać z domyślnej dla mojego monitora zewnętrznego i wszystko wróciło do normy znowu (moim zwykłym ustawieniem jest włączenie ekranu MacBooka Pro ze sprzedażą lustrzaną), mam nadzieję, że może to pomóc komuś, kto ma podobny problem.


0

Dla mojego MBP kupiłem kabel USB-C - Display Port -cable i nie ma migotania, HDMI szaleje z migotaniem.


0

Miałem ten sam problem i znalazłem wiele mylących i złożonych sugestii dotyczących tego postu. Moje rozwiązania okazały się proste. Niedawno kupiłem MacBooka Pro (2018) i duży monitor zewnętrzny Samsung 4K. Monitor podłączono za pomocą kabla HDMI, przekonwertowanego na USB C za pomocą wieloportowego adaptera Apple. Podczas łączenia ekran migotał.

To, co zadziałało, było dość proste. Kupiłem nowy kabel HDMI na USB C, który obsługuje wyświetlacz 4K / Ultra HD (mój był z UGreen, wspierał 4K @ 60hz - również dość tanio) i teraz działa jak urok. Wydaje mi się, że adapter Apple po prostu nie poradził sobie z szybkością przesyłania danych między komputerem a ekranem ...


0

Miałem podobne problemy od miesięcy. Najpierw na moim MacBooku (2016), a następnie na moim MacBooku Pro (koniec 2018 r.).

Zwróciłem nawet kilka monitorów UHD do sklepu, dopóki nie znalazłem jednego (marki LG), który nie migotał i tak go utrzymałem. Dopiero kiedy dostałem kolejny monitor UHD w innym miejscu, bez możliwości jego zwrotu (i było drogo), musiałem znaleźć rozwiązanie. Reset SMC i zamiana kabla HDMI nie działały.

Jedynym rozwiązaniem, które kiedykolwiek działało dla mnie, jest zamówienie kabla USB-C na DisplayPort oraz porzucenie klucza i kabla HDMI. Działa idealnie teraz. Odniesienie: Startech CDP2DPMM6B.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.