Naciśnięcie pierwszej litery nazwy konta użytkownika nie powoduje wybrania użytkownika w oknie logowania


11

Drażni mnie to od dłuższego czasu i nie znalazłem rozwiązania tego problemu, ilekroć szukałem takiego rozwiązania.

Ten problem wprawił mnie w zakłopotanie już w Mac OS X 10.7, ale nie jestem pewien. Dzielimy kilka komputerów Mac w naszej pięcioosobowej rodzinie i dlatego każdy z nas ma dedykowane konta użytkowników. W sumie jest to pięć oddzielnych kont użytkowników. Po uruchomieniu systemu okno logowania jest w porządku. Jednak jedynym sposobem wybrania konta użytkownika, na którym chcesz się zalogować, jest kliknięcie nazwy użytkownika. W przeszłości mogliśmy po prostu nacisnąć pierwszą literę naszej nazwy użytkownika, co automatycznie wybrałoby tego użytkownika dla Ciebie. Ale to się nie działo od dawna.

Powodem, dla którego myślę, że nie mogło tak się stać od czasu Mac OS 10.7 jest to, że jeden z naszych komputerów Mac jest nadal w systemie Mac OS X 10.6.8, a na tym konkretnym komputerze Mac nadal możemy nacisnąć pierwszą literę naszej nazwy użytkownika, aby wybrać to konto. Mac, na którym to nie działa, to iMac z systemem Mac OS X 10.11.6, ale jak powiedziałem, dzieje się to od dłuższego czasu, nawet przed Mac OS X 10.11. To nie koniec świata, ale zaskakujące, jak denerwujące jest to dla nas.

MOJE PYTANIA:

  • Czy Apple usunęło tę funkcję z jakiegoś powodu?
  • Jeśli nie, czy jest jakieś ustawienie, aby ponownie włączyć tę funkcję?

Co dzieje się po pierwszym naciśnięciu klawisza TAB w oknie logowania? Sprawdź także klawisze strzałek w lewo / w prawo. Jeśli nic się nie dzieje, naciśnij klawisze Control + F7, aby włączyć / wyłączyć „Pełny dostęp z klawiatury”. Może być konieczne naciśnięcie klawiszy FN + Control + F7, aby włączyć tę funkcję na klawiaturze.
oa-

dzięki za pomoc. Wypróbowałem wszystkie te opcje i nic nie dzieje się z żadnym z tych kluczy. włączanie i wyłączanie pełnego dostępu z klawiatury również nie ma znaczenia.
mada.eve

Spróbuj tego: w Terminalu przeszłości. Utworzy kopię zapasową pliku .GlobalPreferences.plist i usunie go. Ten plik może uniemożliwić działanie klawiatury. (1) domyślnie napisz com.apple.finder AppleShowAllFiles TAK (2) killall Finder (3) sudo cp /Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist /Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist.bak (4) rm -f / Library /Preferences/.GlobalPreferences.plist domyślnie napisz com.apple.finder AppleShowAllFiles NIE (5) Uruchom ponownie komputer Mac i spróbuj wybrać konto użytkownika.
oa-

1
Próbowałem to zrobić, ale to nie zadziałało. faktycznie coś zrobiło (wyszukiwarka została zamknięta, ukryte pliki nie są już ukryte), ale nie rozwiązało problemu z oknem logowania. pierwsza litera nadal nie działa, podobnie jak klawisze tabulatorów i klawiszy strzałek. dzięki za próbę. :)
mada.eve,

Odpowiedzi:


6

Czy Apple usunęło tę funkcję z jakiegoś powodu?

Nie, nie zostało to usunięte. Nadal powinieneś być w stanie wybrać użytkowników w oknie logowania za pomocą pierwszej litery ich nazwy użytkownika lub za pomocą klawiszy tabulatorów i klawiszy strzałek.

Jeśli nie, czy jest jakieś ustawienie, aby ponownie włączyć tę funkcję?

Na wstępie powiem, że może to nie być dla ciebie prawdopodobne rozwiązanie. Jednak widziałem to zachowanie i pomyślałem, że warto o tym wspomnieć, na wypadek, gdyby pomógł tobie lub innym.

Jeśli komputer Mac z systemem El Capitan to komputer stacjonarny (tj. IMac, Mac Mini, Mac Pro itp.) I zdarzy się, że zostanie podłączony do zasilacza UPS (tzn. Zasilacza awaryjnego), wyłącz komputer Mac i odłącz go od zasilacza . Teraz podłącz go do innego gniazdka elektrycznego i uruchom ponownie. Sprawdź, jak zachowuje się teraz twoje okno logowania?

Jeśli przypadkiem jest to Twoja sytuacja, a komputer Mac działa teraz tak, jak chcesz, opcja, która może pomóc w uaktualnieniu systemu operacyjnego do macOS Sierra. Mówię to tylko dlatego, że macOS Sierra oferuje pewne natywne wsparcie dla używania UPS, co może, ale nie musi, rozwiązać ten problem.


Cóż, to jest iMac i jest podłączony do UPS, więc może masz rację. Ale miałem ten problem od czasów El Capitan, więc nie jest to nowość w El Capitan. I dlaczego miałoby to mieć znaczenie, do jakiego gniazdka prądu zmiennego jest podłączony komputer? To nie ma dla mnie sensu. Ale ponieważ mój iMac JEST podłączony do UPS, spróbuję tego, co powiedziałeś teraz.
mada.eve

Uzgodnione pod każdym względem. Nie chciałem sugerować, że to kwestia El Capitan, po prostu użyłem tego jako punktu odniesienia do identyfikacji komputera Mac, z którym masz problemy (jak powiedziałeś, że miał zainstalowany Mac OS X 10.11.6). Jak długo masz podłączony do UPS? Chyba kilka lat (wystarcza, by objąć różne generacje Mac OS X).
Monomeeth

Jeśli chodzi o to, dlaczego miałoby to mieć znaczenie, do jakiego gniazdka prądu zmiennego jest podłączony komputer Mac, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. To nie ma dla mnie żadnego logicznego sensu! Przynajmniej nie pod względem wpływu na coś takiego. Poza tym nie wiem, czy zainstalowanie macOS Sierra pomoże. To tylko zgadywanie w moim imieniu jako coś, co warto wypróbować, tylko dlatego, że ma ustawienia UPS w Preferencjach systemowych.
Monomeeth

To jest niedorzeczne! Zrobiłem to, co powiedziałeś i DZIAŁAŁO! To jest niewiarygodne! :) Dla przypomnienia, iMac miałem tylko podłączony do gniazdka sieciowego w UPS, nie miałem go podłączonego w żaden inny sposób (nie USB, nie Ethernet). To był tylko kabel zasilający. I usunięcie go zadziałało! Po prostu nie mogę w to uwierzyć! :) Przykro mi powiedzieć, że nie mogę zainstalować Sierra na tym komputerze iMac, więc myślę, że wrócił do tego, że okno logowania nie działa tak, jak chcę. To po prostu nie jest warte ryzyka (zbyt często mamy tu przerwy w dostawie prądu). Dziękuję za pomoc! Nie oszaleję już! lol
mada.eve

I tak, korzystam z UPS od kilku lat, więc to także wyjaśnia harmonogram. :)
mada.eve
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.