Wyłącz funkcję uśpienia paska dotykowego Macbook


14

Kupiłem nowego Macbooka Pro i dowiedziałem się, że pasek dotykowy zasypia po 75 sekundach bezczynności. Ta funkcja jest dla mnie dość denerwująca.

Czy można wyłączyć funkcję uśpienia paska dotykowego na 75 sekund bezczynności? Przejrzałem go, ale nic nie znalazłem.


1
Czy wypróbowałeś panel preferencji? Myślę, że jest to w Preferencjach systemowych> Oszczędzanie energii. Możesz także przeszukać Prefs Systemowe. w okienku w prawym górnym rogu, spróbuj wyszukać coś takiego jak „Pasek Touch Bar”
Jules

Tak, ale nie ma właściwości wyłączającej funkcję uśpienia, a wyszukiwanie nie pokazuje wykonalnych wyników.
Batajus

Też tego chcę, ale czy istnieje ryzyko wypalenia wyświetlacza, jeśli jest on zawsze włączony? Widziałem zegarek z jabłkiem, który został dość mocno spalony w sklepie Apple. Więc jeśli jest to ten sam typ wyświetlacza, może być źle, aby zawsze był włączony.
Niclas

1
Myślę, że może być to możliwe, ale w przeciwnym razie, jeśli pracujesz cały dzień z Macbookiem, pasek Touch Bar nie idzie spać. Myślę, że ryzyko wypalenia jest bardzo niskie, ale nie jestem pewien.
Batajus

Odpowiedzi:


6

Możesz używać mojego skryptu, dopóki Apple nie doda preferencji dla paska dotykowego.

Symuluje aktywność klawiatury, wysyłając polecenie klawisza fn co 60 sekund. Nie powinieneś tego zauważać podczas pisania. Należy jednak pamiętać, że zapobiegnie to również uśpieniu wyświetlacza / systemowi.

Skopiuj i wklej następujący kod do aplikacji „Script Editor” na MacBooku Pro za pomocą paska Touch Bar:

(*
1. Save as an Application: Script Editor > File > Export… > File Format: Application
2. Check "Stay open after run handler"
3. Run the app or add it to your login items: System Preferences > Users & Groups > User > Login Items > Press the "+" button

# http://apple.stackexchange.com/questions/269174/disable-the-sleep-function-of-the-macbook-touch-bar
*)

on idle
    tell application "System Events" to keystroke (key code 63) -- press fn key
    delay 60
end idle

Daj nam znać, jeśli to rozwiąże problem.


1
Dowiedziałem się, że odstęp 60 sekund jest zbyt długi, 30 sekund działa dla mnie
Patrick Hund,

4

Jako alternatywa dla skryptu oa (wygląda świetnie, ale wolałbym nie rezygnować z funkcji uśpienia wyświetlacza), szukałem szeroko innych rozwiązań. Nie znalazłem żadnego kompletnego, ale tutaj jest częściowy, który może złagodzić najgorszą część bólu. Uważam, że najbardziej denerwującą rzeczą w znikającym pasku dotykowym jest jego wpływ na klawisz esc. Cały czas tego używam! Teraz musisz stuknąć pasek dwa razy: raz, aby go obudzić, a następnie ponownie, aby nacisnąć klawisz esc. (Lub alternatywnie naciśnij klawisz fn, aby obudzić pasek, a następnie naciśnij klawisz esc.)

Oto sposób na przynajmniej uratowanie funkcji esc przez dodanie jej do pozostałości klawiatury fizycznej. Możesz zmienić mapowanie klawisza Caps Lock na swój klawisz Esc. Utracisz funkcję caps lock, co jest również wadą, ale może nie jest tak złe, jak utrata esc. (Alternatywnie możesz zamiast tego zmienić mapowanie klawisza kontrolnego, opcji lub polecenia.) Wybierz Preferencje systemowe> Klawiatura> Klawisze modyfikujące i użyj menu rozwijanego, aby wybrać żądaną akcję.

https://www.imore.com/how-use-esc-key-touch-bar-macbook-pro


1
(Osobiście nie zdecydowałem jeszcze, czy to jest tego warte. Przeszkolenie się w celu uderzenia w klawisz Caps zamiast Esc może być większym kłopotem niż warto. Ale spróbuję ...)
Sharon Minsuk

2
Możesz także użyć Karabinera, aby zmienić przypisanie klucza do Esc na zaawansowane, konfigurowalne sposoby. Na przykład możesz to zrobić tak, że naciśnięcie Ctrl wysyła Esc, ale przytrzymanie Ctrl działa normalnie, lub możesz sprawić, że Caps Lock działa jak Esc w Emacs i MacVim, ale działa normalnie w innych aplikacjach.
Rory O'Kane

1

Uważam, że odpowiedź @ oa-jest przydatna. Użyłem ich skryptu zamieszczonego w odpowiedzi.

(*
1. Save as an Application: Script Editor > File > Export… > File Format: Application
2. Check "Stay open after run handler"
3. Run the app or add it to your login items: System Preferences > Users & Groups > User > Login Items > Press the "+" button

# http://apple.stackexchange.com/questions/269174/disable-the-sleep-function-of-the-macbook-touch-bar
*)

on idle
    tell application "System Events" to keystroke (key code 63) -- press fn key
    delay 60
end idle

Dodaje jednak aplikację AppleScript do przełącznika, co jest dla mnie irytujące. Aby usunąć skrypt z Cmd+Tabprzełącznika, znajdź aplikację AppleScript i edytuj jej Info.plistplik (kliknij prawym przyciskiem myszy plik aplikacji -> Show Package Contents, otwórz za Info.plistpomocą edytora tekstu). Powinieneś dodać

<key>LSUIElement</key>
<string>1</string>

do tego, aby został ukryty przed przełącznikiem aplikacji. Jeśli chcesz później wyśledzić i zabić aplikację, użyj terminala, aby ją wyśledzić: ps aux | grep YOUR_SCRIPT_NAMEi kill PROCESS_ID.

Służy do pomocy: /apple//a/92017/123820


1
Jako kolejną sugestię wypróbuj projekt open source „My Touchbar My Rules” oferujący pełną personalizację paska dotykowego. github.com/Toxblh/MTMR
maricn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.