Jakie są zalety zakupu komputera Mac w Apple Store?


17

Próbuję ustalić, czy lepiej jest kupić komputer Mac w sklepie Apple Store, czy u innego sprzedawcy. Czy oprócz praktycznych i skupionych doświadczeń związanych z zakupami istnieją długoterminowe korzyści wynikające z zakupu w sklepie Apple (ciągłe wsparcie itp.) W porównaniu z zakupem od niezależnego sprzedawcy?

Odpowiedzi:


12

Oprócz usługi i innych jakościowych aspektów bezpośredniego kontaktu z Apple, jedyną „zaletą” zakupów bezpośrednio od firmy jest aktualna rejestracja gwarancji. Jeśli kupisz produkt Apple za pośrednictwem innej firmy, Apple zapisuje „szacunkową” datę zakupu na podstawie daty produkcji modelu.

Jeśli chcesz ubiegać się o 365 dni gwarancji, musisz przesłać im paragon (skan lub zdjęcie) oprócz innych informacji o zakupie, aby mogli zaktualizować swoją bazę danych, aby odzwierciedlała dokładną datę zakupu.

Poza tym nie ma to większego znaczenia pod koniec dnia.


4
  • Apple One to One jest dostępny tylko w momencie zakupu i tylko w Apple online lub w sprzedaży detalicznej.
  • Polityka zwrotów w sklepie detalicznym Apple jest doskonała. Nie wiedziałem, który z trzech koncentratorów USB zadowoli smak klienta dekoracji wnętrz, więc kupiłem je wszystkie, pozwoliłem jej zdecydować i odrzuciłem odrzucenia. Nie wiedziałem, które przenośne głośniki bezprzewodowe będą działały lepiej, więc kupiłem dwa i zwróciłem jeden po domowej próbie. Nie wiedziałem, czy moja sieć domowa zauważy jakąkolwiek poprawę w stosunku do piątej generacji lotniska Extreme, więc kupiłem trzy, eksperymentowałem i zwróciłem jedną (wydajność poprawiła się około ośmiokrotnie).

3

Nie ma znaczącej różnicy między kupowaniem w sklepie Apple Store lub innym sprzedawcą poza doświadczeniem w sklepie. Osobiście wolę sklepy Apple od większości innych sprzedawców komputerów tylko pod względem zakupów, ale nowy Mac to nowy Mac.


2

Dostajesz uroczą torbę ze sznurkiem i logo Apple.

Ponadto, jeśli masz identyfikator Apple ID, prześlą kopię Twojego potwierdzenia na powiązany adres e-mail.


3
Torba zależy od lokalizacji i zakupionego przedmiotu. Właściwie nie widziałem ich tutaj w Kanadzie. Ponadto prześlą kopię potwierdzenia na dowolny adres e-mail, nie tylko ten, który został użyty do utworzenia konta Apple ID.

1

Nie możesz wziąć roku zajęć Apple za 99 USD, jeśli nie dokonasz tam zakupu. Zadzwoniłem, ponieważ chciałem, aby ich cena była zgodna z ofertą Best Buy na MacBook Air. Zdyskontowano, ale nie dorówna (różnica prawie 80 USD). Zapytałem o zajęcia i powiedziałem, że możesz je kupić tylko, jeśli dostaniesz je w ich sklepie. Więc zapłaciłbym 80 $ więcej i podatek od tego plus 99 $ za zajęcia. Smutne, ponieważ naprawdę nie mogłem się doczekać.


0

Jeśli kupisz coś w Apple Store, na przykład Macbook, a nowy model wyjdzie w ciągu dwóch tygodni, zamieniają się nim bez zadawania pytań o nowy. Musisz mieć wszystkie oryginalne opakowania. Próbowałem to zrobić po wyrzuceniu opakowania, ale nie mogli zamienić komputera, ale zwrócili mi około 200 USD na rekompensatę (po części cajolingu).


0

Miałem inne doświadczenia. W moim sklepie AppleStore w Zurychu „doradca ds. Zakupów” nie poznałby różnicy między procesorem i5 a i7. Cóż, nawet nie wiedział, że te procesory istnieją. Wątpię, czy ludzie w AppleStore mają jakieś pojęcie o tym, co sprzedają. To jest mój powód, aby wybrać firmę zewnętrzną.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.