Jak zdalnie obudzić komputer Mac, aby móc korzystać z udostępniania ekranu?


12

Mam dwa komputery: Mac Pro i Macbook Air. Kiedy mój Mac Pro jest włączony (przebudzony), mogę użyć funkcji udostępniania ekranu, aby przejąć jego ekran. Wyświetla się na pasku bocznym Findera jako komputer w sieci. Jednak gdy śpi, nie pojawia się na pasku bocznym.

Jak mogę obudzić komputer Mac Pro (lub zawsze wyświetlać go na pasku bocznym), aby po udostępnieniu ekranu udostępnić go?

Włączyłem już Wake for ethernet network accessw System Preferences > Energy Saver. Teraz muszę wymyślić, jak się obudzić.

Aktualizacja: Na wszystkich z nich korzystam z systemu Snow Leopard. Jestem również podłączony do sieci za pomocą Airport Extreme.

Aktualizacja: Z tego, co rozumiem, możesz używać WakeOnLan tylko na komputerach podłączonych do sieci. Mój laptop korzysta z Wi-Fi, a pulpit jest na stałe podłączony. Próbuję obudzić pulpit z laptopa Wi-Fi, ale WakeOnLan nie zezwala na wysyłanie „pakietów WakeOnLan” z połączenia innego niż przewodowe. Czy ktoś może potwierdzić / odrzucić to oświadczenie?


1
Z jakich wersji systemu OS X korzystasz i jaka jest konfiguracja sieci?
Będę

Odpowiedzi:


1

Odpowiednio nazwany WakeOnLan to bezpłatne, proste narzędzie dla komputerów Mac, dostępne zarówno jako aplikacja, jak i widget.

Co to jest WakeOnLan?
WakeOnLan odkrywa wszystkie inne komputery w twojej sieci LAN i umożliwia ich obudzenie poprzez kliknięcie przycisku. Jeśli twój komputer zdalny to komputer Mac, możesz go również uśpić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To byłoby idealne rozwiązanie. Jednak to nie działa dla mnie. Myślę, że mogę być małym buggy na Snow Leopard.
Andrew,

Co to jest „Buggy”?
Jadav

0

Możesz obudzić komputer Mac przez sieć bezprzewodową.

Po pierwsze, komputer Mac musi obsługiwać funkcję Wake on Wireless.

Po drugie, twój router musi obsługiwać Wireless Multimedia Extensions (WME), znany również jako Wi-Fi Multimedia (WMM).

Po włączeniu WME na routerze musisz włączyć „Wake for network access” na komputerze Mac.

Następnie sprawdź adres MAC karty bezprzewodowej komputera Mac.

Przełącz komputer Mac w sen.

Z drugiego komputera zaloguj się do routera i za pomocą opcji WOL (Wake on LAN) obudź komputer Mac bezprzewodowo, wprowadzając adres MAC.

.... Wake on Demand wymaga stacji bazowej Apple AirPort lub Time Capsule z zainstalowanym oprogramowaniem układowym 7.4.2 lub nowszym. Aby korzystać z funkcji Wake on Demand bezprzewodowo z siecią WPA lub WPA2, stacja bazowa AirPort lub Time Capsule muszą obsługiwać sieć (patrz poniżej).


Wygląda na to, że gdzieś go wkleiłeś, ale go nie przypisałeś. Ponadto ta funkcja nie powinna zależeć od posiadania sprzętu Apple do routera.
Ken Williams


-1

Szukałem od lat i nic nie może obudzić śpiącego Maca, jeśli jest w sieci Wi-Fi. Z wyjątkiem samego komputera Mac z odpowiednim oprogramowaniem. Ale nic zewnętrznego nie może tego zrobić. Z tego powodu czuję się bardziej bezpieczny.


1
Jest to ogólnie bardzo nieprawdziwe, ponieważ najnowszy sprzęt dla komputerów Mac jest dostarczany z kartami sieciowymi, które obsługują wybudzanie pakietów LAN. System operacyjny obsługuje również tę funkcję, a także współpracuje z routerami używającymi proxy uśpienia bonjour .
bmike

-1

Uśpione komputery Mac z włączoną funkcją budzenia dla dostępu do sieci Ethernet zarejestrują się na lotnisku, dzięki czemu router wykryje połączenie ssh i wyśle ​​pakiet Wake on Lan, aby obudzić komputer Mac.

Zasadniczo, ssh może w niektórych okolicznościach obudzić śpiącego Maca. Ta funkcja działa również w przypadku udostępniania ekranu.


2
Pomogłoby to, gdybyś był bardziej szczegółowy.
Będę

@ioi Ditto. Więcej szczegółów.
daviesgeek

To właściwie poprawna odpowiedź. Problem polega na tym, że jeśli komputer śpi, adres IP do SSH nie będzie znany. Myślę, że jeśli adres IP komputera jest statyczny (nie zmienia się), zawsze możesz SSH do tego samego adresu IP.
Andrew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.